Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013
Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 12.03.2017 17:56

Witam po długiej przerwie szanowne grono Cromaniaków :)
Moja ostatnia relacja (hvar-2014-drugi-raz-w-chorwacji-t47411-15.html) wzbudziła wiele kontrowersji na tle foto, ale widzę że co poniektórych już nie ma na forum, cóż i tak w życiu bywa.
Jeżeli ktoś czytał relację jw. to wspomniałem, że spodziewamy się nowego członka rodziny, oczywiście tego procesu nie udało się zatrzymać i siłą rzeczy pojawił się on, właściwie ona pod koniec listopada. Wyjazd w kolejnym roku na wakacje do Chorwacji stanął pod znakiem zapytania, bardzo długo jedyną opcją wyjazdu było nasze morze, głównie ze względu na piaszczyste plaże, gdzie półroczny maluch miałby co robić i by nie jechać zbyt daleko a w razie problemów zdrowotnych malucha móc iść do lekarza i po polsku się dogadać. Nie wiem kiedy, ale w pewnym momencie nastąpiła zmiana kierunku na południowy, jakoś to nasze morze na północy wydało nam się strasznie nie pewne, ale by nie jechać zbyt daleko od razu odpadł wyjazd do Dalmacji i zdecydowaliśmy się na coś bardziej na północy Chorwacji. Odległość musiała być mniej więcej taka jak nad nasze morze i musiał być piach z równania wyszedł Rab :) Ewentualne problemy zdrowotne Ani poszły w zapomnienie, przez pół roku był to okaz zdrowia i liczyliśmy na to że tak zostanie, nawet mimo zmiany klimatu. Rozpoczęły się poszukiwania kwatery i przeszukiwanie forum w celach informacyjnych, ale Rab jest chyba mało popularny bo za wiele na forum nie znalazłem. Na początku chcieliśmy coś w okolicy miasta Rab, w dzielnicy Banjol, ale ceny nie były zbyt rozsądne i ostatecznie zakwaterowaliśmy się w Loparze, około 300m od Rajskiej plaży, była to niezła opcja jak się potem okazało, ponieważ w okolicy Rabu nie ma za dużo plaż i praktycznie codziennie musielibyśmy dojeżdżać do Loparu, poza tym ja mogłem wyjeżdżać na chaszczowanie wyspy a żona z dzieciakami spokojnie mogła iść na plażę. Lopar to wioska, bardzo przypomina nasze miejscowości nad morzem, moc atrakcji, straganów i ludzi. Dojazd minął bez problemów, wyjechaliśmy około 21 z okolic Chrzanowa i około 7 byliśmy grubo za Zagrzebiem, gdzie uskuteczniliśmy pierwsze śniadanko na ziemi Chorwackiej.
11.JPG

Bardzo szybko zjeżdża się z autostrady na drogę w kierunku Senj, kręta droga między górami wyprowadza nas na wybrzeże a potem jedziemy drogą wzdłuż wybrzeża na południe do miejscowości Jablanac skąd można przeprawić się promem na Rab. Już z drogi widać Rab, półwysep Lopar i Goli Otok.
1,.JPG

Na prom nie czekamy długo, przeprawa trwa około 20min, chętnych na Rab jest wielu.
13.JPG

Na promie trochę wieje i pogoda nie rozpieszcza jak na Chorwację, ale jesteśmy dobrej myśli.
3.JPG

4.JPG

Już widać przystań promową na Rabie.
5.JPG

Na początku wyspa nie robi pozytywnego wrażenia, wygląda jak pustynia, zero zieleni, ale im głębiej w pustynię tym więcej drzew :)
Na kwaterę docieramy dość szybko i po rozładowaniu majdanu można ruszyć na rekonesans okolicy i przywitać się z Adriatykiem. Pogoda nie plażowa, ale dzieciaki od razu przechodzą do rzeczy i pakują się do wody. Rajska Plaży jak na warunki Chorwackie robi wrażenie swoją wielkością, przyzwyczailiśmy się do małych zatoczek a tu taka przestrzeń.
7.JPG

8.JPG

Nareszcie po długiej podróży można wyciągnąć się na leżaczku :)
1.JPG

Wzdłuż plaży jest las, wiec cienia szukać nie trzeba w bardziej słoneczne dni.
11,.JPG

Poziom morza przy brzegu też robi wrażenie, 400m w morze i woda do pasa :)
9.JPG

Robimy małą przechadzkę po plaży i wracamy na kwaterę by odpocząć a ja odespać minioną noc.
10.JPG

12.JPG

6.JPG
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.03.2017 17:59

Pierwsza :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2017 18:00

Na Rabie mnie nie było, więc jestem :lol:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 12.03.2017 18:03

Witam :mrgreen:
Na długi czas wypadłem z forumowego obiegu, ale Twoje relacje maslinka pamiętam :)
Ostatnio edytowano 14.03.2017 23:20 przez Damian78, łącznie edytowano 3 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.03.2017 18:10

Janusz Bajcer napisał(a):Na Rabie mnie nie było, więc jestem :lol:


Mnie też tam jeszcze nie było.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.03.2017 18:14

dosiadam się i ja :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2017 19:09

W jakim okresie byłeś? Chmury takie wrześniowe 2016....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2017 19:16

Vjetar napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na Rabie mnie nie było, więc jestem :lol:


Mnie też tam jeszcze nie było.



Ani mnie. :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.03.2017 19:39

piekara114 napisał(a):W jakim okresie byłeś? Chmury takie wrześniowe 2016....

Mnie się wydaje, że to połowa czerwca 2015
:wink:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 12.03.2017 19:50

Janusz Bajcer napisał(a):Na Rabie mnie nie było, więc jestem :lol:


To samo chciałem napisać :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 12.03.2017 19:59

Będę w tym roku na Pagu, a to rzut beretem na Rab, więc chętnie tu pozaglądam :D
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 12.03.2017 20:03

Janusz Bajcer napisał(a):Mnie się wydaje, że to połowa czerwca 2015

Zgadza się.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 12.03.2017 20:12

elka21 napisał(a):Będę w tym roku na Pagu, a to rzut beretem na Rab, więc chętnie tu pozaglądam :D

Myśleliśmy o wizycie na Pagu, ale ostatecznie odwiedziliśmy Krk. Północny kraniec Pagu jest dobrze widoczny z Rabu.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.03.2017 01:42

Z chęcią popatrzę. To dla mnie zupełnie nieznane rejony Chorwacji :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.03.2017 07:43

Damian78 napisał(a):Moja ostatnia relacja (hvar-2014-drugi-raz-w-chorwacji-t47411-15.html) wzbudziła wiele kontrowersji na tle foto, ale widzę że co poniektórych już nie ma na forum, cóż i tak w życiu bywa.

jestem ciekawy pobytu na Rabie i baaardzo chętnie obejrzę zdjęcia, jeśli będą tak kontrowersyjne jak w poprzedniej relacji to tym bardziej chętnie
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rab 2015 - trzeci raz w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone