Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Plaże w okolicach Zadaru

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojteker
Odkrywca
Plaże w okolicach Zadaru

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 19.07.2008 23:56

Proszę o polecenie jakiejś ładnej plaży w pobliżu Zadaru.Tak w promieniu 40 km.Może ktoś był niedawno w tych okolicach ?
Pozdrawiam. :)
twardy
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 20.07.2008 06:31

Na półwyspie NIN będziesz miał piaszczystą lagune , też sie wybieram w te okolice :D
KASZKA
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) KASZKA » 20.07.2008 09:27

wojteker
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 20.02.2011 20:47

Byłem na plaży "Bosana".
Pięknie,cicho,spokojnie... :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
encomp
Odkrywca
Polecam również PAG.

Nieprzeczytany postnapisał(a) encomp » 21.02.2011 09:52

Pokazane na zdjęciach plaże Sv Duch, Sv Marija, Konjsko są przepiękne. Szczególnie fajnie jest na plaży Sv Marija po prawej stronie jest skałka z której można bezpiecznie skakać do wody - masz od razu 3 metry. Niestety moje dziecko w ub. roku poślizgnęło się tam stojąc na kamieniu i przy wpadaniu do wody rozcięło sobie udo na ok. 15 cm, musiała mieć zszytą nogę - szpital w Zadarze. Mówię to, żeby przede wszystkim uczulić na buty do wody - tylko gruby neopren z gumową podeszwą, żadne plastikowe buciki sprzedawane pod marką własną w marketach sportowych.
Wracając do plaż na Pag-u - są zachwycające. Jedziemy znowu w lipcu na Pag - to miejsce mnie powala. Jedna część wyspy księzycowa - skałki porośnięte ziołami, z drugiej strony (Simuni, Mandre, Metajna, Lun, Rucica) - stare gaje oliwne, figowce. Przepięknie. Poza tym jak w lipcu pojechałem na deskę nad Bałtyk na 4 dni gdzie nonstop lało - pani zawołała za klitkę 4 osobową z łazienką 250 zł ... Dramat w Cro mam za 50 euro/dzień w połowie lipca apartament 60 metrów, 2 sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię, super łazienkę, klimę i taras z widokiem na morze(zatokę) + piękny ogród. Zakumulowaliśmy się z Chorwatami i nie wyobrażam sobie żeby tam nie pojechać.
Co do Zadaru - są tam plaże miejskie - ale jest dość mocy prąd, szczególnie na murkach (koło organów morskich), ale da się też pokąpać - fajne miejsce jest idąc od organów morskich murkiem wzdłuż morza - na końcu jest wejście do portu jachtowego z murkiem z kamieni - nie ma tam prądu, jest od razu głęboko, miejscowi kąpią się tam z dzieciakami, super przejrzysta woda - sam ze swoim synem też tam poskakałem ;)

Wracając do PAG-u, w porcie w centrum koło łukowatego mostu nad kanałem jest wypożyczalnia pontonów z twardym dnem i silnikiem coś koło 4-5 KM(Yamahe chyba mieliśmy w ub. roku), W 40 minut można dopłynąć do plaż poza zatoką - pusto i pełno muszelek, rozgwiazd. Wypożyczenie kosztuje 350 kun na cały dzień. Super sprawa - polecam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 21.02.2011 11:10

Odwiedź stronę tz regionu zadarskiego tu.
Zakładki: plaże i destynacje... itp.
Naprawdę dobra strona.
Pozdrawiam
Groszek1878
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Groszek1878 » 09.08.2016 12:00

Odkopuję temat :)

Poleci ktoś jakąś plażę w Zadarze lub w okolicy? :)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.08.2016 14:40

Groszek1878 napisał(a):Odkopuję temat :)

Poleci ktoś jakąś plażę w Zadarze lub w okolicy? :)

np. piaseczek w Nin.

Kiedyś takie coś zebrałem :arrow: zadar-plaze-t38206.html#p994473

:papa:
xadamy
Autostopowicz
Zaciszna plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) xadamy » 23.05.2017 13:18

Dzień dobry.
Chciałbym znaleźć zaciszną, klimatyczną plażę w północnej części Chorwacji - pomiędzy Zadarem a Rijeką albo na wyspie Krk. Bardzo mi zależy właśnie na spokoju. Proszę o podpowiedź. Dzięki za konkrety - Adam.
bauer311
Autostopowicz
Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bauer311 » 02.04.2019 22:08

Drodzy Cro-manniacy wybieramy się na przełomie czerwca i lipca samolotem do Zadaru. Bedzie 4 dorosłych i 4 dzieci w wieku 1-5 lat. Szukamy miejscowości w okolicach Zadaru - do 100 km dysponującej względnie piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem. Może coś polecacie? Namiary na apartamenty oraz atrakcje mile widziane;) Mi do głowy przychodzi wyspa Rab...
Bea.ta
Moderator
Re: Piaszczyste plaże w okolicach Zadaru.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 02.04.2019 22:14

Nin masz bliżej niż Rab.
pancezary
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 03.04.2019 06:16

Planjka w Novalji na Pagu, niecałe 100 km od Zadaru.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.04.2019 06:28

http://www.beachrex.com/en/croatia/sand-beaches
Kliknij na tej stronie mapę i przeszukaj.
Najbliżej z w miarę sensownych plaż masz te w okolicy Ninu.
Czytaj kilka wątków na forum o piaszczystych plażach. Przewiniesz stronę trochę w dół, to zobaczysz linki do takich wątków.
grab56
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 03.04.2019 14:45

A ja się przewrotnie zapytam: po co wam piaszczysta plaża?
Gdy ja jechałem pierwszy raz do Chorwacji, to mając w pamięci piasek nad Bałtykiem obawiałem się, że dzieci będą się nudzić, że żona będzie narzekać, że mnie będą kamienie żgały w różne miejsca itd.
Teraz już nie chcę piaszczystych plaż. Na plażach z kamykami woda jest czystsza, pod wodą życie bujniejsze, a po plażowaniu nie mam w majtkach kilograma piasku.
wwa00
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwa00 » 12.07.2020 17:46

Też czegoś szukam w tych okolicach. Plaża obojętnie jaka, byleby nie za tłoczna, czysta i ciepła woda. Apartament blisko plaży, maksymalnie 10minut na piechotę. I teraz nie wiem w jakiej miejscowości szukać noclegu. Na Pagu to raczej te plaże są mocno oddalone od apartamentów, prawda?
Może ten Nin? Albo jeszcze coś innego?
Następna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019