Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji przez Włochy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablo Rafael
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 18.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo Rafael » 01.07.2015 00:28

Dzięki za odpowiedz jest to pomocne :)

Z racji tego że jadę od Zagrzebia i lecę jeszce na Plitvickie odpada przejazd przez Triest i Słowenie.

Co do wyliczeń godzinowych...mi wychodzi jakieś 3 h w jedną stronę drogi (po znalezieniu trasy niepłatnej przez Chorwację i Słowenie), co do czekania na łódke 1,5 h myslę ze nie będę czekał ( linie kursują co 30 min.) oczywiście obłożenie turystów może zdetronizować mój plan zarówno na autostradzie jak i vaporetto - ale jestem dobrej myśli że kto rano wstaje ten mniejsze tłumy zastaje ;) Liczę że od 10:00 - 10:30 powinienem się przechadzać po św. Marku więc wiele godzin przed nami. Z Wenecji będziemy pewnie uciekać po 18:00.

Jeszcze zastanawiam się nad kupnem online biletów całodniowych od ACTV. Wtedy bym ominął kolejki do kas.

ps. po wypadzie postaram się tu wkleić trasę z rzeczywistymi komentarzami moze komuś to się przyda tym bardziej że ciężko znalezc te info. Dzięki za pomoc :)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 01.07.2015 08:21

Na vaporetto rzeczywiście czeka się około 30 min., zaś na plac św. Marka płynie się także około 30-35 min. Jeśli uda się wam dotrzeć do Punta Sabbioni około 9 rano, to nie powinno być na przystanku wielkich tłumów. Potem jest tyle luda, że dość długo czeka się do kas, no i na vaporetto trudniej się dostać. Także dojazd do P. Sabbioni robi się nieco gorszy, jest sporo przejść dla pieszych, rond, itd., tempo jazdy jest powolne. Więc im wcześniej, tym lepiej.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2015 08:29

Do PS jechalismy w ferie zimowe po opadach śniegu, deszczu ze śniegiem.
Ruch był minimalny, Makarony się wlokły.
Weź pod uwagę, że to są rewiry wakacyjne i droga biegnie środkiem miasteczek. Myślę, że musisz założyć średnią 20-30 km/h
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2015 09:32

Pablo Rafael napisał(a):Dzięki za odpowiedz jest to pomocne :)

Z racji tego że jadę od Zagrzebia i lecę jeszce na Plitvickie odpada przejazd przez Triest i Słowenie.

Co do wyliczeń godzinowych...mi wychodzi jakieś 3 h w jedną stronę drogi (po znalezieniu trasy niepłatnej przez Chorwację i Słowenie), co do czekania na łódke 1,5 h myslę ze nie będę czekał ( linie kursują co 30 min.)


Realistycznie licz 5,5 godziny na dotarcie z Rovinj na Plac św. Marka :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.07.2015 12:02

Lednice napisał(a):
Pablo Rafael napisał(a):Dzięki za odpowiedz jest to pomocne :)

Z racji tego że jadę od Zagrzebia i lecę jeszce na Plitvickie odpada przejazd przez Triest i Słowenie.

Co do wyliczeń godzinowych...mi wychodzi jakieś 3 h w jedną stronę drogi (po znalezieniu trasy niepłatnej przez Chorwację i Słowenie), co do czekania na łódke 1,5 h myslę ze nie będę czekał ( linie kursują co 30 min.)


Realistycznie licz 5,5 godziny na dotarcie z Rovinj na Plac św. Marka :roll:


Może być problem z tym 5,5 godziny.
Rano ogromny korek na końcowym odcinku. Więcej się stoi niż jedzie.
Wieczorem podobnie w drugą stronę bo sporo ludzi wybiera taki sposób zwiedzania.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji przez Włochy? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone