Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji przez Włochy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kierowca bombowca
Croentuzjasta
Posty: 403
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kierowca bombowca » 14.03.2015 13:19

Ostatnio edytowano 14.03.2015 13:22 przez kierowca bombowca, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2015 13:22

FUX napisał(a):Wg mnie nie warto tarabanić się z Istrii tylko dla Wenecji a już w szczególności San Marino.
Jeżeli już to Wenecja i Alpy.


Taż tak myślę 8)

Mim zdaniem najlepiej nocować we Włoszech, żeby zwiedzić Wenecję na spokojnie. Jazda z Istrii do Wenecji i z powrotem w ciągu jednego dnia to strata przeszło połowy dnia :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.03.2015 13:51

Ja nie nakłaniałem do tarabanienia w ciągu jednego dnia, ani do Wenecji, ani do San Marino, bo daleki jestem
od namawiania kogoś do maratonów.
To był tylko i wyłącznie przykład, mający zobrazować koszty wysokiego paliwa, o którym zostało wspomniane wcześniej.
Ostatnio edytowano 15.03.2015 12:34 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.03.2015 14:20

walp napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):no to mnie osobiście trochę "odstrasza" przed wizytacją San Marino czy innej Ligurii...:)

Jest drogo, to prawda. Doświadczyłem tego podczas zeszłorocznego wyjazdu.

Nie jest jednak tak tragicznie, żeby rezygnować z odwiedzin np. uroczej enklawy San Marino, czy Wenecji (polecam).

Biorąc pod uwagę średnie spalanie ok. 7l/100 km, to przy różnicy cen paliw w Chorwacji i we Włoszech
koszt tysiąca km jest wyższy ok. 120 zł. To dość sporo, ale 1200 km wystarczy, aby z Istrii wyskoczyć
do San Marino, po drodze odwiedzając Wenecję. Oczywiście to tylko koszt paliwa, ale warto. :wink:

chodziło mi raczej o ulokowanie się w San Marino i wypady okoliczne:) dziennie po 200 km zrobi dodatkowe koszty:)
po Austrii jeździsz za 8,70 EUR cały tydzień...
nie mówiąc już o Niemczech...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 14.03.2015 14:53

Sol-Wagon napisał(a):chodziło mi raczej o ulokowanie się w San Marino i wypady okoliczne:) dziennie po 200 km zrobi dodatkowe koszty:)
po Austrii jeździsz za 8,70 EUR cały tydzień...
nie mówiąc już o Niemczech...

W takim zestawieniu Włochy wypadają naprawdę drogo. Każde 100 km po włoskich autostradach to koszt ok. 7 euro
plus drogie paliwo (ok. 1,70 euro). :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2015 14:56

Czasem da się podróżować we Włoszech na miejscu komunikacją publiczną,
np. w Południowym Tyrolu-Górnej Adydze
pociągi, autobusy i muzea kosztują z kartą museumobil Card 32 euro na tydzień, dziecko płaci 16 euro 8)

http://www.mobilcard.info/en/default.asp

Moim zdaniem to się bardzo opłaca :D

Można auto zostawić przed kwaterą, a rodzina z dwójką dzieci wydając 100 euro bardzo dużo może zobaczyć :D W cenie karty są też niektóre kolejki górskie :lol:
Płacąc bez karty Museumobil za bilety wstępu do muzeów, za benzynę i za autostrady, zapłaciłaby o wiele więcej :roll:
Ostatnio edytowano 15.03.2015 01:35 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.03.2015 15:00

pod warunkiem że ktoś to lubi i akceptuje:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.03.2015 15:02

Lednice napisał(a):Czasem da się podróżować we Włoszech na miejscu komunikacją publiczną,
np. w Południowym Tyrolu-Górnej Adydze
pociągi, autobusy i muzea kosztują z kartą museumobil Card 32 euro na tydzień, dziecko płaci 16 euro 8)

http://www.mobilcard.info/en/default.asp

Moim zdaniem to się bardzo opłaca :D

tam akurat wiele tras widokowych, nie koniecznie wszystkie płatne:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2015 15:13

Kwestia gustu :roll:

Jak ktoś lubi oglądać stare zamki i zwiedzać muzea oraz mu nie przeszkadza podróżowanie w wolniejszym tempie autobusem lub pociągiem, to jest to fajna alternatywa dla auta 8)

Ale takie karty są raczej rzadkie we Włoszech, np. nad jeziorem Garda ich nie ma
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 14.03.2015 15:53

Można też poruszać się drogami lokalnymi, strada statale, tyle że średnia prędkość na nich oscyluje wokół 40-50 km/h. Sol-wagon, nie wiem, co planujecie zobaczyć we Włoszech, ani co was interesuje, ale czy nie lepszą bazą wypadową byłyby okolice Padwy czy Ferrary?
Zdradź coś więcej :)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 15.03.2015 09:23

właśnie samo San Marino i okolice, np. San Leo, Gradara, Frasassi, Loreto, Urbino...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.03.2015 11:52

Sol-Wagon napisał(a):właśnie samo San Marino i okolice, np. San Leo, Gradara, Frasassi, Loreto, Urbino...


San Marino i Gradare troche znam :D
Bardzo ladne miejsca :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.03.2015 12:33

Kiedyś - jako kolekcjoner - "znałem" San Marino tylko z pięknych, kolorowych znaczków.

W San Marino nieustannie gdzieś się wchodzi lub schodzi, ale bezwzględnie trzeba wejść na wierzchołek
z twierdzą "La Rocca o Guaita", stanowiącą najwyższy punkt miasta-państwa. Największą atrakcją San Marino
są właśnie jego fortyfikacje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2015 00:06

Jest też bardzo ładna katedra i piękny pałac władz republiki. :D
No i mnóstwo sklepów i sklepików ze sprzedawcami znającymi czasem nieźle język polski :lol:
zillertal-lipiec-2012-t43943-75.html


Gradara też nie jest kulawa :wink:
zillertal-lipiec-2012-t43943-90.html
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 18.03.2015 10:42

Witam, jak już wcześniej pisałam planuję trasę (pod koniec czerwca):
Barwinek- Miszkolc - Budapeszt - Słowenia - Werona - okolice jez. Garda.
Przejazd przez Słowenię to dla mnie nowość. Wiem, że muszę kupić winietę, wystarczy mi 7 dniowa za 15 E (mam nadzieję, że Opel Astra się łapie w tej kategorii :) ) . Potem w Włoszech autostrady i bramki więc wszystko jasne. Czy ok 24-25 czerwca mogę się spodziewać korków w Słowenii ?

Druga sprawa to powrót. Chcemy wstąpić do Wenecji i stąd jechać do Chorwacji. Zwiedzanie penie troche potrwa więc zastanawiam się nad powrotem trasą SS14 , trochę za wzgl. na koszt autostrady i na widoki. Macie jakieś informacje czy ta trasa może zatłoczona ok 29 czerwca (poniedzialek). Dodam, że i tak staniemy gdzieś na nocleg, więc nie zależy mi na czasie, bo wiadomo, że na autostradzie byłoby szybciej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji przez Włochy? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone