Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji przez Włochy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.03.2015 11:06

beagm napisał(a):Witam, jak już wcześniej pisałam planuję trasę (pod koniec czerwca):
Barwinek- Miszkolc - Budapeszt - Słowenia - Werona - okolice jez. Garda.
Przejazd przez Słowenię to dla mnie nowość. Wiem, że muszę kupić winietę, wystarczy mi 7 dniowa za 15 E (mam nadzieję, że Opel Astra się łapie w tej kategorii :) ) . Potem w Włoszech autostrady i bramki więc wszystko jasne. Czy ok 24-25 czerwca mogę się spodziewać korków w Słowenii ?

24-25 czerwca to środek tygodnia. Ja dwa lata temu przejeżdżałem przez Słowenię w poniedziałek i żadnych korków nie było. Ale kto wie, co może być w czerwcu tego roku. :)

Opel Astra łapie się na 15E. Jeżeli chodzi o przejazd drogą SS14 to się nie wypowiem, bo jechałem autostradą.
Ale jeśli Was czas nie goni, to autostradę można sobie raczej odpuścić. :wink:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.03.2015 11:57

Trasa SS14 specjalnie zatłoczona nigdy nie jest, ale ponieważ biegnie przez wiele różnych miejscowości nie jedzie się nią specjalnie szybko. Nie jest też specjalnie widokowa. Ale tak nieco dalej, jeśli zechcecie nieco z niej zboczyć to gorąco polecam przystanek w Aquilei oraz w Grado. To są małe miasteczka, Aquileia to w ogóle dziś mieścina, za to w okresie cesarstwa rzymskiego była jednym z najważniejszych ośrodków. Grado zaś jest po prostu urocze, ma też ciekawe stare miasto.
Oba miejsca i nie tylko, fajnie pokazywał swego czasu Makłowicz, jeśli znajdziesz chwilę, TO ZERKNIJ TU
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 18.03.2015 12:39

Dzięki za sugestie i podpowiedzi. Decyzja i tak pewnie zapadnie na miejscu, ale wiem mniej więcej czy brać takie trasy pod uwagę. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2015 20:57

Autostrada we Włoszech od
Monfalcone Est do Triestu jest
bezpłatna :!: :!: :!:

https://www.google.pl/maps/place/Sistia ... 07480f4ad1

Jak nie planujecie zwiedzać miasta lub zamku Miramare, to radzę wjechać na autostradę, bo centrum Triestu może być zakorkowane :!: :roll:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.03.2015 21:15

ja polecam pozostałości starego zamku Duino:
45.772253,13.60061
http://it.wikipedia.org/wiki/Castello_d ... _Duino.JPG

...jako fajny punkt widokowy na Castello di Duino...

http://castellodiduino.it/eng.html
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.03.2015 19:23

coś mi się wydaje, że droga z Włoch do Chorwacji potrwa znacznie dłużej niż myślałam. Szczególnie jak mi tyle fajnych miejsc pokażecie :lol:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 23.03.2015 00:04

Sol-Wagon napisał(a):ja polecam pozostałości starego zamku Duino:

...jako fajny punkt widokowy na Castello di Duino...


Duino jest super. W przyzamkowym ogrodzie dwa lata temu udało nam się zobaczyć kolibry :)
Niedaleko tej miejscowości (nieco bliżej Triestu) jest też słynne Miramare, które także warto zwiedzić. Sama droga SS 14 ma na tym odcinku kilka naprawdę fajnych miejsc widokowych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.03.2015 00:37

Potwierdzam, widoczki są bardzo fajne :D

No i warto zatrzymać się w Trieście, w tym portowym mieście jest uroczy Il Canal Grande
Obrazek,

a rzymski amfiteatr sąsiaduje z austriackimi budynkami reprezentacyjnymi, a obok katolickich kościołów jest kościół ewangelicki i cerkwie prawosławne :roll:
Warto wstąpić na lody i pizzę :D
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 20.04.2015 14:45

Witam, pytanie do osób, które znają trasy do Włoch - która z poniższych będzie szybsza i tańsza - H4 czy A4 jadąc w kierunku Werony? Oczywiście winietę słoweńską będziemy mieć.
Trasa 1
trasa1.JPG

Trasa 2
trasa2.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2015 15:42

W praktyce to samo wyjdzie 8)
Lufi
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lufi » 24.04.2015 10:53

Zawsze jeżdżę Wiedeń - Graz - Villach i ok tylko raz uderzyłem od str. Włoch na Triest i stałem wtedy w potwornych korkach na samym początku Chorwacji. Chorwację odwiedzam stosunkowo często i jeszcze sporo brakuje aby móc powiedzieć, że zwiedziłem ją całą. Polecam odwiedzić Pulę na Istrii, Rovinj, Jeziora Plitwickie, wodospady w parku Krk, Skradin, plaże Riwiery Makarskiej , koniecznie Omiś i Trogir . Fotki z wszystkich w/w miejsc wrzuciłem do zakładki inne na str multimediarec
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 26.04.2015 21:08

beagm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 17.01.2008
Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 22.03.2015 19:23

coś mi się wydaje, że droga z Włoch do Chorwacji potrwa znacznie dłużej niż myślałam. Szczególnie jak mi tyle fajnych miejsc pokażecie :lol:

Jaszcze zmienisz plany i zostaniesz w Italii :P
Pablo Rafael
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 18.02.2014
Trasa Rovinj - Venezia - ktoś podróżował ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablo Rafael » 30.06.2015 20:33

Witam, z góry przepraszam jeżeli nie wbiłem się na odpowiedni dział. Sprawa u mnie wygląda następująco - chcemy będąc na wypoczynku w Rovinj wyruszyć do Wenecji na dzień zwiedzania ( bez nocowania). Wiemy że są wodoloty i inne łódki które kursują z pobliskich miejscowości jednak koszty troszkę przerażają zwłaszcza że u nas 5 osób.

Planujemy wyruszyć z Rovinj mniej więcej o 5 rano by po 8:00 zajechać na Punta Sabioni - tma jak wyczytałem na forum można zostawić na parkingu autko w cenach od 5 do 10 euro a następnie ruszyć w stronę przystani i wsiąść na vaporetto ( wcześniej wykupując całodniowy bilet umożliwiający poruszanie się po całej wenecji) No i do tego momentu wszystko fajnie jest ale problem pojawia się z samym dojazdem... czytałem tu sporo ale nie mogę znaleźć prośba czy ktoś już tak jechał ?

Moim zmartwieniem jest Słowenia, którą chcę po drodze ominąć - Włochy i ich autostrady już za bardzo się nie da bez straty czasu. Czy ktoś dokładnie zna trase jak objechać ten kraj z tej strony od Rovinj ?

W tym linku mniej więcej

https://www.google.pl/maps/dir/Punta+Sabbioni,+Wenecja,+W%C5%82ochy/Rovinj,+Chorwacja/@45.5356936,13.7252188,14z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x477eaebb545be9bf:0xe56353fe5d4eef92!2m2!1d12.4302!2d45.4506712!1m5!1m1!1s0x477cbf634d5c86ff:0xffc69f61c598ae53!2m2!1d13.6387067!2d45.0811661


na mapie po zbliżeniu Słowenii widać trasę E751 następnie 11 stke a później od wysokości miejscowości Koper jest H5 - czy to autostrada ? czy wcześniejsze odcinki są bezpłatne ?

Wzdłuż tej H5 idzie jakaś miejscowa droga - czy ktoś tędy jechał ? Z góry dzięki za podpowiedzi.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa Rovinj - Venezia - ktoś podróżował ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2015 20:45

ze strony DARSu wynika, że H5 jest objęta winietą;
nie wiem czy tak robiłeś, ale ustaw tę trasę z opcją "bez opłat" i dopasuj do siebie (np tak żeby pojechać autostradami w HR oraz I, a ominąć te w SLO; DK 741 wydaje się alternatywą do H5)
może jeszcze Ktoś podpowie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2015 21:50

Dobrze piszesz, H5 jest płatna 8)

To nie takie proste ominąć płatne drogi w Koper, wszystkie drogowskazy prowadzą na autostradę, jeden błąd i d... zbita :?
A jest tam kilka estakad i łatwo o pomyłkę :roll:

Ale jest filmik z pokazanym objazdem: :!: :!: :!:


Filmik pokazuje, jak się jedzie bez winiety z Włoch do Chorwacji, wy musicie pojechać odwrotnie :wink:



Zaraz, zaraz, jak wy macie być w Rovinj, to jedźcie przez Słowenię :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
To się lepiej opłaca finansowo niż trasa przez Zagrzeb :!: :!: :!:

Po prostu: Graz-Maribor-Lublana-Koper-Rovinj

Nie kupowanie słoweńskiej winietki ma sens, jak się jedzie kilkadziesiąt kilometrów od granicy Słowenii z Austrią w Spielfeld do granicy Słowenii z Chorwacją w Macelj :!:


Jadąc do Rovinj macie słoweńską winietkę i przez Koper jedziecie bez stresu :D


PS:
Tyle, że ja bym się zastanawiał nad samym sensem turystycznym takiej wyprawy :roll:
Moim zdaniem lepiej przenocować w okolicach Wenecji na początku lub końcu wyprawy

Sama droga to 4 godziny w jedną stronę, 8 godzin w dwie strony.
Teraz sobie dodajcie czas rejsu statkiem z Punta Sabbioni na Plac św. Marka . Razem z oczekiwaniem na statek 1,5 godziny w jedną stronę, 3 godziny w dwie strony.

11 godzin wam odpada na dojazd :?

Godzina odpada na posiłki, odpoczynek po spacerze w upale...

To już jest 12 godzin razem :!:

Zakładając, że o 19 chcecie odpłynąć do Punta Sabbioni i potem odjechać z powrotem do Rovinj,
to na zwiedzanie Wenecji zostają 2 godziny :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji przez Włochy? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone