Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji przez Włochy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 06.05.2013 10:26

też to przeliczyłem i chyba właśnie pojadę tak jak piszesz Wenecja->Słowenia-> autostrada Cro
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 06.05.2013 15:33

Myślałem też o promie z Wenecji gdzieś na Istrię jednak tam tylko ruch pasażerski, aut w ogóle nie przewożą.
E61 w Słowenii jest bezpłatny jednak przed granicą I-Slo podobno można się zgubić, później albo do autostrady w Rijeka albo wybrzeżem aż do Senj.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 30.05.2013 17:27

skywalker_01 napisał(a):Tak to mniej więcej wyglądało w sobotę ok 8 rano przed Triestem.


Obrazek


Bardzo słabo to wyglada.... ja będę ruszał z okolic Wenecji w ostatnią sobotę lipca rano i jadę na Hvar... cikawe czy będę moała takie obrazki jak Ty...
chilli
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.08.2008
Re: Do Chorwacji przez Włochy? Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) chilli » 07.08.2013 11:43

Witam,
14 sierpnia po raz czwarty wybieramy się do Cro, lecz tym razem aby urozmaicić (???) podróż na dwa dni zatrzymujemy się k/Padwy - powód to oczywiście Wenecja :D
Jedziemy z Włoch A4 na Triest, dalej E61 na Rijeke-Senj-A1 do Makarskiej. Czy dobry a może nawet jedyny wybór? Jak wygląda natężenie na trasie? Proszę o podpowiedzi doświadczonych podróżników :D
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 07.08.2013 13:21

eStefan napisał(a):W Lipcu nie wiem nie miałem takich przejść. Od Włochów wiem że sierpień, a zwłaszcza od 15 sierpnia wszyscy wyruszają na urlopy.

Ja bym obstawiał że często Włosi wyruszają z końcem Lipca a wracają do 15 Sierpnia .
9 lat pod rząd śmigałem na wakacje do Rimini i wtedy tworzyły się największe korki.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008
Re: Do Chorwacji przez Włochy? Wenecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 11.08.2013 12:01

chilli napisał(a):Witam,
14 sierpnia po raz czwarty wybieramy się do Cro, lecz tym razem aby urozmaicić (???) podróż na dwa dni zatrzymujemy się k/Padwy - powód to oczywiście Wenecja :D
Jedziemy z Włoch A4 na Triest, dalej E61 na Rijeke-Senj-A1 do Makarskiej. Czy dobry a może nawet jedyny wybór? Jak wygląda natężenie na trasie? Proszę o podpowiedzi doświadczonych podróżników :D


Jedziemy z Włoch A4 na Triest, dalej E61 na Rijeke-Senj-A1
Jechałem z Wenecji w sobotę 27 lipca - korek od prawie Wenecji do granicy SLO/CRO - już przed zamą granicą w górach staliśmy ok 3 godzin - nigdy w zyciu nie stałem w takim korku - autostrada we Włoszech w strone wenecji ze zjazdu z Udine też stała... - zdjęcia powyżej dokaładnie pokazują to co siędziało. NIE pOLECAM.
chilli
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) chilli » 11.08.2013 12:39

dzięki Bosman :) a jest jakaś alternatywa?
Co do dlugości korka to w ubiegłym roku staliśmy 1 września (sobota) w najdłuzszym korku świata wracając z Dalmacji. Zaczęło sie za Zagrzebiem i chyba był do samej granicy ze Słowenią.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 11.08.2013 14:04

Alternatywą jest prom z Ancony do Hvaru/Stary Grad / Split lub inny - trochę drogo - ja planowałem z Ancony na Hvar to dla 2+2+auto ponad 1200 pln, więc pojechałem autostrada.... pewnie wszystkie lokalne drogi też stoją bo Włochó był ow korku mase, a za Triestem droga tylko jedna...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.08.2013 16:21

Bosm@n napisał(a):Alternatywą jest prom z Ancony do Hvaru/Stary Grad / Split lub inny - trochę drogo - ja planowałem z Ancony na Hvar to dla 2+2+auto ponad 1200 pln, więc pojechałem autostrada.... pewnie wszystkie lokalne drogi też stoją bo Włochó był ow korku mase, a za Triestem droga tylko jedna...

Drogą to ponad 1200km, kilkadziesiąt-ponad 100€ autostrady, paliwo i prom wg. Ciebie to za drogo?
Jak to policzyłeś?
O kilkunastu h w aucie nie wspominając...
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 11.08.2013 16:42

Cena biletu promowego to ponad 1200, planowalem rezerwacje juz w maju na lipiec. Prom plynie ostatni ok 22.0 i jest w staryn gradzie ok 6 rano, pasowalo mi bo noclegi mialem na hvarze.... pojechalem jednak przrez triest, (ok 700 km) bylo tanio ale prsez korki trwalo z wenecji na hvar 14 godzin....
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 11.08.2013 16:47

Wracałem kiedyś ta trasą własnie z Krku( Rijeka). Piekna malownicza trasa, ale około 3 godizn dłuższa. Nie ma sensu tracić czasu i paliwa.
chilli
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) chilli » 11.08.2013 17:10

Bosm@n napisał(a):Alternatywą jest prom z Ancony do Hvaru/Stary Grad / Split lub inny - trochę drogo - ja planowałem z Ancony na Hvar to dla 2+2+auto ponad 1200 pln, więc pojechałem autostrada.... pewnie wszystkie lokalne drogi też stoją bo Włochó był ow korku mase, a za Triestem droga tylko jedna...


No właśnie też myślałam o promie ale wg google.maps sama podróż morska trwa 11 h 8O (3 do Ankony i 8 promem, no i dalej do Podgory) a z Padwy lądem przy sprzyjających wiatrach 7h. Koszty to rzecz drugorzędna - przy dwóch smykach 4 i 7 lat to chyba oszalałabym na tym promie (inni pasażerowie pewnie też :wink: )


EDIT:

Tak siedzę i myślę... A może z Padwy udać się nad Jeziora Plitwickie na 1 noc - droga 425km ok.5h - zaliczyć trasę najkrótszą ok.2h bo cóż innego wymyślić z dzieciakami, nocka i rano na riwierę makarską??? 311km i 3-4 h jesteśmy na miejscu... hmmm w sumie jak szaleć to szaleć :lol: potem i tak będziemy byczyć się przez 2 tyg.
Morfff
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morfff » 18.08.2013 16:13

Witam!
We wtorek chcemy ze znajomymi wybrać się do Triestu w drodze do Chorwacji.
Czy droga do Triestu ze Słoweni jest płatna? Jeżeli tak to jakie są koszta?!
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 16:59

http://goo.gl/maps/9qYkn

Autostrady w Słowenii są płatne,
w samym Trieście się nie płaci.

Zależy, jaką trasą pojedziecie :wink:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 19.08.2013 11:39

Polecam E61 jest bezpłatna jednak spory ruch tam panuje, 1 pas w każdą stronę 0 pobocza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Do Chorwacji przez Włochy? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone