Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego nie odpisuja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.01.2014 00:35

Lednice napisał(a):Ofiarą padli ci, co mają umowy z booking.com :roll:

Przeważnie ci, co mieli kwatery w ofercie booking, mieli znacznie wyższe ceny 8)


Chyba nie , ja teraz koledze rezerwowałem apartament przez Bookng i był taniej o 80 EU niż w ich
biurach pośredniczących :roll:
A jest jeden fakt , że Chorwaci szaleją z cenami
...booking ma jeszcze jedną przewagę że można zrezygnować i nie wpłacać żadnych zaliczek :wink:
...a różnie w życiu bywa i wiele powodów że nie możemy jechać w tym czasie co było zarezerwowane :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2014 09:45

Napisałem przeważnie 8)

Kiedyś z ciekawości porównałem ceny w booking,com z cenami oferowanymi bezpośrednio przez hotele w Cieszynie.
Przeważnie było drożej w booking, choć zdarzało się też coś odwrotnego.
Ale jak sam napisałeś, z booking da się bez problemów odwołać rezerwację, a samo zarezerwowanie jest błyskawiczne i bardzo wygodne. :D

Inne biura pośredniczące też chcą zarobić, a ponieważ mają mniejsze obroty, bo booking to wielka firma,
to więcej sobie życzą za pośrednictwo.


Wejście Chorwacji do UE spowodowało większe zainteresowanie krajem i było więcej turystów.
Ceny w hotelach niestety rosną dalej szybko. Hotele w ofertach na 2014 rok mają w wielu przypadkach ceny wyższe o 30% niż w 2013.
Ceny w hotelach doszły już w większości do poziomu włoskiego. Cóż, duży popyt, mała liczba hoteli w porównaniu do Włoch, więc trudno się temu dziwić. 8)
Co do apartamentów, to skoro w zeszłym roku był najazd, to wielu właścicieli zakłada, że jak podwyższą ceny, to ludzie i tak przyjadą.
Ale moim zdaniem wzrostu cen o 30% nie ma. :roll: Wielu nie podwyższy cen, bo ma stałych klientów i mogą się oni obrazić. Wielu będzie starało się konkurować ceną i oferując niższą, zaklepie sobie gości na cały sezon 8)
Pożyjemy, zobaczymy 8)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 18.01.2014 12:08

Lednice napisał(a):Ale moim zdaniem wzrostu cen o 30% nie ma. :roll: Wielu nie podwyższy cen, bo ma stałych klientów i mogą się oni obrazić. Wielu będzie starało się konkurować ceną i oferując niższą, zaklepie sobie gości na cały sezon 8)
Pożyjemy, zobaczymy 8)


Nie wiem czy oni będą się tym przejmowali ,zawsze ktoś się znajdzie w sezonie i zapłaci wyższą cenę :wink:
..to co działo się w tamtym roku to już było szaleństwem , w styczniu jest dużo już pozajmowane nawet te drogie miejscówki :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.01.2014 14:49

Zawsze jak zawsze :roll:

Może dojść do czegoś takiego jak przegrzanie rynku 8)

W Chorwacji obok bogatych Niemców, Austriaków, Włochów
są mniej zamożni turyści z Polski, Czech, itp.
Czesi są według Chorwatów strasznymi skąpiradłami :roll: i krąży powiedzenie, że 10 Czechów wyda na wakacjach w Chorwacji tyle co 1 Niemiec :wink:

Gdzieś jest granica popytu.


Moim zdaniem ceny apartmanów
oferowanych w internecie są takie jak w zeszłym roku.
Diabeł tkwi w szczegółach, czyli na przykład gospodarze są mniej skłonni do negocjacji :roll: ,
czytaj obniżki ceny :wink:

Ceny w sklepach raczej nie wzrosną w stosunku do roku 2013,
wiadomo że na modnej promenadzie ceny są
wysokie, ale już w markecie na peryferiach normalne 8)

Nie wiem, jak będzie z wyjazdami w ciemno. Myślę, że więcej osób będzie się decydować na wcześniejszą rezerwację.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 19.01.2014 01:27

Myślę, że wejście Chorwacji do UE wcale nie miało takiego znaczenia w nalocie turystów...Włosi jak i Niemcy od lat jeżdżą do Cro, turyści z Czech i Słowacji to już w ogóle "od zawsze" (przynajmniej wg. miejscowych, z którymi rozmawiałam). Boom był, owszem, ale raczej polski boom. Wszędzie Polacy. Raz, że z Egiptem były problemy, dwa, że blisko i nie trzeba kombinować z wielką wyprawą-można dojechać wygodnie własnym autem, a trzy (ihmo najważniejsze) co jakiś czas panuje moda na określone kraje- były Bułgaria, Egipt, Tunezja..., kiedy to kogo się nie zapytało.wybierał się właśnie tam. Nie ma co dorabiać wielkiej filozofii, większość pojedzie do Cro 2 razy i będzie szukać czegoś innego.
Lednice, a Ty chyba oprócz księgi statystyk masz obok siebie szklaną kulę, co? ;)))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.01.2014 07:59

Polaków jeździ do Chorwacji za mało, żeby mieli poważny wpływ na tamtejszy rynek turystyczny.

Wszyscy jeżdżą od lat, Niemcy, Włosi, Czesi, Polacy, itd.,
wejście do Unii spowodowało dużą obecność Chorwacji w mediach, a to przełożyło się na większą modę na ten kraj, nie ma w tym żadnej filozofii. :roll:
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 19.01.2014 11:52

Nie było mowy o wpływie na rynek.

Piszmy na temat.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 19.01.2014 12:07

mi poodpisywali, jedni prędzej inni później, zawsze w uprzejmym tonie. zauwazyłam, że wielu właścicieli apartamentów wyjeżdża teraz na wakacje może tu jest przyczyna
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 27.01.2014 13:25

Małżonka trzy lata temu pisała po angielsku. Odpowiedz była po 4-7 dniach lub wcale. Ja pisałem w zeszłym roku po chorwacku (tłumacz google) i na 10 wysłanych tego samego dnia było 9 odpowiedzi :o . Może jak jest po angielsku to czekają jak dzieci wrócą ze szkoły/pracy na weekend?
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 27.01.2014 14:17

Gdybym znalazł coś na czym mi zależy to nie czekałbym na odpowiedź mailową tylko zadzwonił (zawsze tak robię). No chyba, że nie ma numeru telefonu to d..a.
druh77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) druh77 » 27.01.2014 20:24

sam_fischer napisał(a):Gdybym znalazł coś na czym mi zależy to nie czekałbym na odpowiedź mailową tylko zadzwonił (zawsze tak robię). No chyba, że nie ma numeru telefonu to d..a.


Do tego potrzebna angielska/niemiecka nawijka, ale fakt, jak dobra oferta to przecież ktoś ze znajomych może tyrknąć przy nas. Teraz to Unia więc połączenie za grosze.
Lata 90te to było: karta do automatu, wykręcenie numeru z automatu na kempie, "Halo tata/mama, jesteśmy, wszystko gra, zadzwonimy jak będziemy wracać, pa" i koniec- po karcie :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.01.2014 18:38

A ja dostałam wczoraj maila od Chorwata wynajmujacego apartamenty w Breli , do ktorego nie pisałam.
Myślę ,że oni tam sobie przekazuja nasze adresy. Nestety oferta nie odpowiada mi :(
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Dlaczego nie odpisuja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone