Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego mnie tak ciągnie do Chorwacji ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 04.08.2010 21:27

consett0805 już nie cytuję bo mi strony zabraknie. Musielibyśmy porównywać konkretne marki i wtedy widac różnicę np piwo carlsberg czy mała Coca cola (5kun). Owszem jest drożej niz w Polsce ale bez przesady, biorąc pod uwagę, że są to miejscowości turystyczne. Nawet znalazłam sporo kosmetykow taniej niż u nas. W Polsce też może nam wyjść spora różnica cenowa na wodzie mineralnej np Żywiec i woda marki Biedronka czy Lidl. Tak naprawdę to z tej różnicy cenowej przeszkadzały mi ceny paliwa.

Trochę wprowadziliśmy tu innych wątków ale już miałam pisać, że się kurcze trochę słodko zrobiło od tych ahów i ohów. Gdyby to czytał któś kto nie był w Chorwacji to stwierdziłby, że jacyś fanatycy na tym forum. Jakaś zbiorowa hipnoza. Ten kraj działa na mnie jak na innych Cromaniaków. Miałam lecieć na tydzień do Turcji we wrześniu ale coraz bardziej napastuje mnie myśl , żeby skoczyć na Makrską np. 8)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 05.08.2010 00:31

Bez przesady? Ta mała różnica to 100%-120% więcej niż w Polsce. Trzymaj sie tematu autora i nie przekomarzaj się.
Ja skończyłem ten wątek o cenach.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 05.08.2010 09:30

W sumie to sam nie wiem dlaczego jeżdżę do Chorwacji i to już (dopiero:-) 4 razy. Jedzenie kiepskie i monotonne, tłumy palaczy miejscowych na plaży, plaże zasypane petami i puszkami po polskim piwie. Czasem muszę się wręcz ukrywać żebym nie był brany za Polaka. Taki wstyd. Miejscowi też nie zawsze mili i uprzejmi i to nawet przed sezonem. Lenie do kwadratu. Oczywiście nie wszyscy, ale zawsze jadąc do Chorwacji zwiedzam inne kraje i mam porównanie. Może tylko w chamstwie Czesi im dorównują.

Jedyne co mnie ciągnie to krajobrazy, przyroda, chodzenie po górach i pływanie w morzu, snorkelingowanie (?), czasem miły kontakt z kimś z miejscowych (i okazja do ćwiczenia języka) lub przyjezdnych obcokrajowców (podobnie). I bliskość do Wrocka; zawsze w 11 godzin docieram do Tucepi a po wybudowaniu autostrady do Ploce, pokuszę się na raz dojechać do Orebica.

No i last but not least: oglądamy z żoną tereny jej pochodzenia. Prnjavor i sąsiad teściowej jeszcze żyje. Trzeba go odwiedzić, porozmawiać, napić się rakii...

A co do pogody: jak jest chłodniej lub pada, to cieszę się z oczekiwanej ochłody po 30 stopniowych upałach. W lipcu i sierpniu nie jeżdżę, bo bym pewnie musiał siedzieć w klimatyzowanym pokoju, to po co jechać?
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 16.12.2010 12:58

forum/viewtopic.php?t=14539&postdays=0&postorder=asc&start=0

przywołuję wątek pt. "chorwackie przyjemności" i cytuję J@dranka z 4-tej strony tego wątku:
...a ja lubię smak gorącego burka popijanego gemistem...
...lubię gwar targu z rana...wielkie i kremowe kugle lodów jedzone na białych ławeczkach Splitu...
...lubię to zadowolenie w duszy gdy się niesie plastikowe butelki z winem i przy każdym dostępnym drzewie podkrada się parę fig do smaku...
...lubię te kamyki pod plecami i sól we włosach...lubię zachody słońca na osamotnionych plażach i szum Jadranu...
...lubię widok na Primośten i okopane vinogrady...
...lubię śpiew klap po zmroku...spacery wąskimi uliczkami po błyszczącym marmurze...zapach rozmarynu, lawendy...
...lubię słowo vidimo se...i tą nadzieję...że za rok wszystko od początku...
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 16.12.2010 13:04

A, bo niektóre ludzie so dziwne :twisted:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 17.12.2010 19:51

Jeżdżę do Chorwacji ponieważ mogę się porozumieć, ponieważ mamy z Chorwatami podobna mentalność, ponieważ piasek nie wchodzi mi w gacie, ponieważ smakuje mi tamtejsza kuchnia, ponieważ czuję się tam dobrze :-)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 18.12.2010 08:12

Bo jest tam ciepło, gorąco i upalnie i w sumie bardzo ładnie.

A co do podobieństwa mentalności... hm.. bym się tak nie do końca zgodził...

PS
A poza tym rozszerzył bym obszar o całe bałkański obszar Morza Śródziemnego (w tym Adriatyk i M. Jońskie)

:sm:
matrix02
Croentuzjasta
Posty: 198
Dołączył(a): 06.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) matrix02 » 18.12.2010 20:48

Mnie ciągnie za klimatem i super widokami, natomiast odpycha zerowa integracja Polaków w Chorwacji praktycznie bufony co myślą że jak go stać na taki wyjazd to do rodaka się nie przyznaje im bliżej Polski ktoś wyjedzie tym gorzej zastanawiam się nad Australiom
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 18.12.2010 20:58

MKB napisał(a):https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14539&postdays=0&postorder=asc&start=0

przywołuję wątek pt. "chorwackie przyjemności" i cytuję J@dranka z 4-tej strony tego wątku:
...a ja lubię smak gorącego burka popijanego gemistem...
...lubię gwar targu z rana...wielkie i kremowe kugle lodów jedzone na białych ławeczkach Splitu...
...lubię to zadowolenie w duszy gdy się niesie plastikowe butelki z winem i przy każdym dostępnym drzewie podkrada się parę fig do smaku...
...lubię te kamyki pod plecami i sól we włosach...lubię zachody słońca na osamotnionych plażach i szum Jadranu...
...lubię widok na Primośten i okopane vinogrady...
...lubię śpiew klap po zmroku...spacery wąskimi uliczkami po błyszczącym marmurze...zapach rozmarynu, lawendy...
...lubię słowo vidimo se...i tą nadzieję...że za rok wszystko od początku...
Popieram w całości! Sama esencja! W sumie po to tam jeździmy, a potem tęsknimy cały rok i żyjemy wspomnieniami!
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 19.12.2010 18:33

matrix02 napisał(a):Mnie ciągnie za klimatem i super widokami, natomiast odpycha zerowa integracja Polaków w Chorwacji praktycznie bufony co myślą że jak go stać na taki wyjazd to do rodaka się nie przyznaje im bliżej Polski ktoś wyjedzie tym gorzej zastanawiam się nad Australiom

Spoko, w Australii Polaków też dużo i nie zawsze warto głośno mówić po polsku. Skały 12 Apostołów to nie pępek Australii a dwie rodziny z Polski spotkaliśmy, co dopiero w Brisbane lub Melbourne tam to trzeba uważać na język !
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 19.12.2010 18:56

Dlaczego Chorwacja? Bo to miłość jest ;).

forum/viewtopic.php?t=30377&postdays=0&postorder=asc&start=0
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 19.12.2010 20:04

matrix02 napisał(a):Mnie ciągnie za klimatem i super widokami, natomiast odpycha zerowa integracja Polaków w Chorwacji praktycznie bufony co myślą że jak go stać na taki wyjazd to do rodaka się nie przyznaje im bliżej Polski ktoś wyjedzie tym gorzej zastanawiam się nad Australiom


Ali Australija to nije Hrvatska :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.01.2011 12:55

Trudno się przyznawać, że jesteś z Polski, zwłaszcza kiedy twój sąsiad z Niemiec opowiada jak ukradziono mu wszystko w samochodzie podczas pobytu w PL.

A jednak kilka osób spotkanych w Cro do dziś widujemy we Wrocku. Więc trzeba mieć to oko wyczulone na żula.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 22.01.2011 15:19

myślę że nie jesteś cromaniak ale cromalkontent,jak ci się nie podoba w Chorwacji to twoja stata i nie pisz bzdur,że wstyd ci sie przyznac do tego,że jesteś z Polski bo po prostu zwykły burak jesteś :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 22.01.2011 18:02

MWN napisał(a):Trudno się przyznawać, że jesteś z Polski, zwłaszcza kiedy twój sąsiad z Niemiec opowiada jak ukradziono mu wszystko w samochodzie podczas pobytu w PL.

A jednak kilka osób spotkanych w Cro do dziś widujemy we Wrocku. Więc trzeba mieć to oko wyczulone na żula.
To bezzasadne poczucie niższości i kompleks wyniesiony z PRL.Faktem jest,że rodacy czasami pokazują się od złej strony co nie oznacza,że wszyscy Niemcy i inne nacje mają tylko super obywateli. :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego mnie tak ciągnie do Chorwacji ? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone