Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego mnie tak ciągnie do Chorwacji ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.01.2011 18:15

smok131 napisał(a):myślę że nie jesteś cromaniak ale cromalkontent,jak ci się nie podoba w Chorwacji to twoja stata i nie pisz bzdur,że wstyd ci sie przyznac do tego,że jesteś z Polski bo po prostu zwykły burak jesteś :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


A jo tam nic do Polski ni mom, ale wszystkim zawsze musza klarować kaj je Oberschleisen ... po chorwacku oczywiście :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.01.2011 18:40

smok131 napisał(a):bo po prostu zwykły burak jesteś :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Obrazek
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.01.2011 19:08

smok131 napisał(a):myślę że nie jesteś cromaniak ale cromalkontent,jak ci się nie podoba w Chorwacji to twoja stata i nie pisz bzdur,że wstyd ci sie przyznac do tego,że jesteś z Polski bo po prostu zwykły burak jesteś :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


No cóż jeśli pochwalasz kradzieże w Polsce to sam jesteś nie tylko burak ale zwykły kryminalista.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.01.2011 00:36

Rysio napisał(a):
smok131 napisał(a):bo po prostu zwykły burak jesteś :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Obrazek


Jaki zwykły , no co Ty :!:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.01.2011 02:23

pawelh napisał(a):
MWN napisał(a):Trudno się przyznawać, że jesteś z Polski, zwłaszcza kiedy twój sąsiad z Niemiec opowiada jak ukradziono mu wszystko w samochodzie podczas pobytu w PL.

A jednak kilka osób spotkanych w Cro do dziś widujemy we Wrocku. Więc trzeba mieć to oko wyczulone na żula.
To bezzasadne poczucie niższości i kompleks wyniesiony z PRL.Faktem jest,że rodacy czasami pokazują się od złej strony co nie oznacza,że wszyscy Niemcy i inne nacje mają tylko super obywateli. :x


Jeżeli ktoś ma powody do pisania, że czasami wstydzi się, że jest z Polski, to widocznie je ma i niestety, ale takich ludzi jest sporo, bo inni nasi rodacy już dawno temu wyrobili nam "markę"- od złodziei samochodów, po handelek byle czym na szaberplacach w Wiedniu i Berlinie, przez kradzieże w sklepach w Niemczech i masowe robienie tamże na czarno, godzenie się na pracę za grosze, robienie z siebie taniego wyrobnika, oraz bardzo częste pijaństwo czy kombinatorstwo i notoryczne obchodzenie przepisów połączone z brakiem szacunku dla innych itd...
Tego się nie da ukryć i udać, że problemu nigdy nie było i nie ma.
Wg danych niemieckiego MSW w latach 90-tych to Polacy zajmowali drugie miejsce na liście ilości więźniów osadzonych za przestępstwa pospolite...

Pisanie komuś, że jest burakiem, w świetle takich faktów i dlatego, że czasami się wstydzi przyznać do polskości jest w tym wypadku zwykłym chamstwem i obłudą.
Nikt nikomu nie każe się wstydzić tak samo, ani do tego nie namawia- widocznie ma inne zdanie i powody, dla których mówi co o tym sądzi.

Akurat ja tez wiele razy wstydziłem się przyznać, że jestem Polakiem, po tym, jak słyszałem u obcokrajowców co akurat ich spotkało ze strony Polaków, lub co widzieli.
Wielokrotnie na granicach byłem trzepany tylko dlatego, ze podejrzewano mnie o coś- ale te podejrzenia rodziły się u celników czy pograniczników i policji tylko na podstawie tego, ze w moim paszporcie zobaczyli, że jestem...Polakiem. A bezpośrednim powodem ich nieufności było niestety to, co inni Polacy wcześniej już wypracowali (przemyt, kradzieże, paserstwo).
Zatem pretensje to trzeba mieć do tych gnojków, którzy nam wyrobili złą renomę a nie do kogoś, kto się tym jednak jakoś przejmuje i jest mu za innych wstyd!

Mnie było nie raz wstyd za moich rodaków (nie mam żadnych złudzeń- wielu moich rodaków jest niestety łajdakami, złodziejami i niesolidnymi cwaniakami i kombinatorami- i jak ktoś mi wyjedzie z buractwem, to go zastrzelę taka ilością faktów w tym temacie, że sobie usiądzie).

Nie raz moich rozmówców spotkało coś niemiłego właśnie ze strony Polaka.
Im więcej się bywa wśród różnych ludzi z różnych krajów i się rozmawia o poważniejszych sprawach niż plażowe pierdoły oraz co było dzisiaj na obiad w hotelu, tym więcej się dowiadujemy.
Potem się ma szeroki obraz pewnych spraw.
Nie twierdzę, że trzeba się wstydzić- to po prostu zależy co i kto i z kim mamy do czynienia.
Ale też obnoszenie się z polskością, tak jakby się pochodziło z krainy ludzi wyłącznie cudownych i krystalicznie uczciwych jest zwykła obłudą i dowodem na to, że jednak mamy jakieś skrzywienie będąc przekonanym o wyjątkowości naszego narodu. Tyle że każdy naród jest wyjątkowy- tak sobie twierdzi.
Wszystko zależy do sytuacji, osobiście nie uważam, że powinienem się wstydzić, ale to dotyczy tylko mnie- ponieważ bycie pojedynczym ambasadorem swego kraju raczej dobrze mi wychodzi i niczego się nie muszę wstydzić - a wręcz zostawiam po sobie na tyle dobre wrażenia i opinie u poznanych ludzi, żeby mieli oni jakąś zachętę do przyjrzenia się i odwiedzenia naszego kraju, ale niezbyt mnie pociąga tłumaczenie jakiemuś Niemcowi, któremu Polacy rąbnęli samochód czy zrobili włam do wozu, żeby coś ukraść, jak to my jesteśmy fajni i zapraszać go do wizyty w naszym kraju.

P.S. Inni też są różni. Mieszkając kiedyś trochę w Niemczech, pewien młody Niemiec ukradł mi dwie drobne rzeczy, które były dla mnie ulubionymi.
Byłem bardzo zdziwiony, że Niemiec może kraść- i to takie drobnostki...
W takiej np. Anglii złodziejstwo to już niemal plaga.

A tak w ogóle, to jadąc na wakacje nie myślę o tym wszystkim, lecz staram się widzieć w każdym napotkanym turyście "kolegę po fachu" lubiącego to samo co ja, a nie obrażonego na mój kraj zamożniejszego ode mnie obcokrajowca.

Pozdr.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.01.2011 07:53

Skoro tak fajny temat znów przerodził się w dyskusję o ... wyższości Pcimia nad Pacanowem, to pozwolę sobie na kontynuację tego OT!
czyli w kwestii tego czy warto się wstydzić i czy są ku temu powody..

IMO lata wpajania nam, że wszystko jest wspólne, a skoro wspólne to i nasze po prostu nie poszły na marne i stało to się naszą drugą naturą... może nawet wkleiło się w geny...
ale i tak jeszcze nie wyprzedziliśmy w tej kwestii Rusków, Ukraińców, Bułgarów, Rumunów czy choćby lewicujących Hiszpanów...
Więc chyba nie jest aż tak źle..
:papa: :sm: :sm:
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 23.01.2011 13:50

MWN napisał(a):
smok131 napisał(a):myślę że nie jesteś cromaniak ale cromalkontent,jak ci się nie podoba w Chorwacji to twoja stata i nie pisz bzdur,że wstyd ci sie przyznac do tego,że jesteś z Polski bo po prostu zwykły burak jesteś :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


No cóż jeśli pochwalasz kradzieże w Polsce to sam jesteś nie tylko burak ale zwykły kryminalista.


Widzę kolego,że masz poważne problemy z tożsamością,bo widzisz ja nie utożsamiam sie ze złodziejami,cwaniakami,żulami i innym elementem dlatego nie muszę sie za nich wstydzić w przeciwieństwie do ciebie.
Przepraszam,że nazwałem cię burakiem :oops:
Przepraszam..........wszystkie buraki,wybaczcie :lol:
alusw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alusw » 23.01.2011 14:19

wrócę do tematu DLACZEGO CHORWACJA bo kawa smakuje jak we Włoszech , bo mają fajną muzyke jak Grecy , a Grecja ! nie bo trzeba samolotem, Włochy ? byłem kilka razy ,wiec ! do kraju gdzie będe mieć wszysko co potrzebuje CHORWACJA -DALMACJA I MORE 8)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.01.2011 14:31

alusw napisał(a): Grecja ! nie bo trzeba samolotem

8O :roll:
A to jakiś nakaz jest? Nie wiedziałem....
Chyba więc go złamałem bo pojechałem autem do Grecji :?

:wink:
alusw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 12.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alusw » 23.01.2011 16:39

kulka53 napisał(a):
alusw napisał(a): Grecja ! nie bo trzeba samolotem

8O :roll:
A to jakiś nakaz jest? Nie wiedziałem....
Chyba więc go złamałem bo pojechałem autem do Grecji :?

:wink:

Dobry jesteś
jestem za leniwy żeby autem tyle jechać ile ci wyszło kilosów
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.01.2011 16:55

To była trzytygodniowa objazdówka.....
Przez Bośnię i Albanię (gdzie spędziłem 6 dni) do Grecji. Tam, rejon Zagori, Epir, Lefkada, Delfy i wyspa Skiros. Powrót przez Macedonię, Serbię.
Całość - około 6000 km
Auto - Skoda Felicja 1.3 :wink:

Moja relacja TUTAJ :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 23.01.2011 18:14

alusw napisał(a):
kulka53 napisał(a):
alusw napisał(a): Grecja ! nie bo trzeba samolotem

8O :roll:
A to jakiś nakaz jest? Nie wiedziałem....
Chyba więc go złamałem bo pojechałem autem do Grecji :?

:wink:

Dobry jesteś
jestem za leniwy żeby autem tyle jechać ile ci wyszło kilosów
Chorwacja to żona a Grecja kochanka :wink: Do żony jest bliżej do kochanki trochę dalej.A tak poważnie to jadąc w okolice Dubrownika pokonujesz dystans do Salonik :wink:
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 23.01.2011 19:05

i jak się pięknie śmiga po greckich drogach.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.01.2011 22:01

... wracając do tematu, dlaczego mnie tak ciągnie do Chorwacji?

Czyżby przyczyną było codzienne słońce? A może nieco dzikie, skaliste i kamieniste plaże, które lubię i z reguły wybieram...? Dalmacja? Wioski i wioseczki...? Jadran?
Czy może krystalicznie czysta woda, a do tego wokół mnóstwo urzekających wysp i wysepek...? Może, nawet roztaczający się wszędzie zapach drzewek oliwnych pomieszanych co nieco i gdzieniegdzie z wonią pinii... Odgłosy cykad...?
Czy delektowanie się świetnym ichniejszym winkiem pod gwiaździstym niebem...?

Co by tam jednak nie było, w tym sezonie zdecydowanie również Cro...

Trzeba przyznać, że wybrzeża dalmatyńskie mają coś w sobie... :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 24.01.2011 14:40

majeczka napisał(a):... wracając do tematu, dlaczego mnie tak ciągnie do Chorwacji?

Czyżby przyczyną było codzienne słońce? A może nieco dzikie, skaliste i kamieniste plaże, które lubię i z reguły wybieram...? Dalmacja? Wioski i wioseczki...? Jadran?
Czy może krystalicznie czysta woda, a do tego wokół mnóstwo urzekających wysp i wysepek...? Może, nawet roztaczający się wszędzie zapach drzewek oliwnych pomieszanych co nieco i gdzieniegdzie z wonią pinii... Odgłosy cykad...?
Czy delektowanie się świetnym ichniejszym winkiem pod gwiaździstym niebem...?

Co by tam jednak nie było, w tym sezonie zdecydowanie również Cro...

Trzeba przyznać, że wybrzeża dalmatyńskie mają coś w sobie... :D


Majeczko a język, tak znajomo pieszczący zmysł słuchu, czego nie można powiedzieć o HALT, PASS KONTROLL :devil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego mnie tak ciągnie do Chorwacji ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone