Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2018 21:32

Winiety i e-winety kosztują tyle ile kosztują, nie tańszych i droższych. (no chyba, że w PZMot)
Winiety potrzebna są w Słowenii i Austrii, Słowacja i Węgry od kilku lat maja e-winiety (nic nie klei się na szybę)
W Chorwacji na Istrii opłaty są na bramkach autostradowych.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 10.05.2018 21:33

Chodziło mi o to jaka trasa bedzie najlepsza
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2018 21:35

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Chodziło mi o to jaka trasa bedzie najlepsza

Mieszkam w Nowym Sączu, nie jeżdzę do Chorwacji z Pszczyny, więc nie wiem jaka trasa dla Was będzie najlepsza.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2018 22:10

Janusz Bajcer napisał(a):
PysiaczekAsiaczek napisał(a):Chodziło mi o to jaka trasa bedzie najlepsza

Mieszkam w Nowym Sączu, nie jeżdzę do Chorwacji z Pszczyny, więc nie wiem jaka trasa dla Was będzie najlepsza.

Nawet jakbyś mieszkał w Pszczynie tego byś nie wiedział. Trasa dobra dla Ciebie wcale nie musi być dobra dla kogoś innego i odwrotnie :oczko_usmiech: :mrgreen:

Jedźcie trasą przez Czechy, Austrię i Słowenię :wink: Na tolltickets za mało czasu to kupuj winiety po drodze. Przekraczając granicę w Cieszynie przy rondzie jest sklep gdzie można winiety kupić https://goo.gl/maps/QnhxXWaAeQS2
Na przejściu granicznym pomiędzy Czechami a Austrią w żółtym budynku "Roadhouse Route B7" możesz kupić winietę na Austrię https://goo.gl/maps/We4RbDnzEsy i najprawdopodobniej na Słowenię też.
Jedźcie autostradami Słowenii, cenowo wyjdzie bardzo podobnie jak przez Chorwację a nie musisz kombinować z objazdami
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2018 09:49

PysiaczekAsiaczek napisał(a):...Wybieram się z chłopakiem i psem pierwszy raz do Chorwacji, konkretniej Galizany. Wyjeżdżamy z Pszczyny i nie wiemy jaką obrać trasę żeby było najtaniej. Jedziemy od 19.05 do 26.05 więc na 7 dniową winietę w Słowenii się nie wpisujemy ...

Tak jak Kolega dids76 proponuję jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię bez kombinacji, cały czas (z małymi wyjątkami) autostradami. Jedziecie w takim terminie, ze z zakupem winiet na trasie nie będzie kłopotów. Jedno jest pewne aby było taniej nie kupujcie winiet w Polsce. Jeśli jesteście początkującymi kierowcami planujcie trasę z dużym marginesem czasowym i uważajcie w Wiedniu szczególnie na "karmniki dla sępów" czyli fotoradary aby nie przyszła kosztowna pamiatka.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 11:08

Czyli mowicie zeby lepiej kupic na miejscu? A w Cieszynie przy rondzie nie beda brac prowizji za winiety? :P bo na winiety.com.pl za winiete miesieczna Slowenia, 10 dniowa Austria i 10 Czechy mamy 290 zl z wysylka. Bedzie znaczna roznica?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 11:33

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Czyli mowicie zeby lepiej kupic na miejscu? A w Cieszynie przy rondzie nie beda brac prowizji za winiety? :P bo na winiety.com.pl za winiete miesieczna Slowenia, 10 dniowa Austria i 10 Czechy mamy 290 zl z wysylka. Bedzie znaczna roznica?

dids76 napisał - nie kupujcie winiet w Polsce. :idea:
Chyba, że jednak chcecie drożej. :wink:
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 11:36

a co powiecie o trasie słowacja, węgry, słowenia, chorwacja?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 11:38

PysiaczekAsiaczek napisał(a):a co powiecie o trasie słowacja, węgry, słowenia, chorwacja?

Zapytam gdzie się podziały duże litery. :?: :wink:
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 12:33

Pisałam na szybko :D w każdym razie znalazłam fajną trasę przez Słowacje, Węgry i Słowenie. W Słowacji i na Węgrzech kupuje online. Mniemam ze nie ma tam karencji na ewiniete, jesli tak to prosze wyprowadźcie mnie z błędu i na granicy lub w Polsce kupuje 30 dniową na słowenie. Jeśli kupuje przez internet to Słowacja + Węgry wyjdą mnie około 80 zł na 10 dni i zostaje Słowenia + ten kawałek w Chorwacji. Nie mogę udostępnić linka do trasy bo jestem użytkownikiem z za krótkim stażem ale co myślicie?
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 13:03

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Pisałam na szybko :D w każdym razie znalazłam fajną trasę przez Słowacje, Węgry i Słowenie. W Słowacji i na Węgrzech kupuje online. Mniemam ze nie ma tam karencji na ewiniete, jesli tak to prosze wyprowadźcie mnie z błędu i na granicy lub w Polsce kupuje 30 dniową na słowenie. Jeśli kupuje przez internet to Słowacja + Węgry wyjdą mnie około 80 zł na 10 dni i zostaje Słowenia + ten kawałek w Chorwacji. Nie mogę udostępnić linka do trasy bo jestem użytkownikiem z za krótkim stażem ale co myślicie?

A po co z Węgier chcesz wjeżdżać do Słowenii?
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.05.2018 13:16

Może jedzie na Istrię ?
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 13:28

kaeres napisał(a):Może jedzie na Istrię ?

No chyba, że na Istrię, chociaż moim zdaniem lepiej wtedy jechać prze Austrię.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 13:29

Jadę do Galizany :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 13:30

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Pisałam na szybko :D w każdym razie znalazłam fajną trasę przez Słowacje, Węgry i Słowenie. W Słowacji i na Węgrzech kupuje online. Mniemam ze nie ma tam karencji na ewiniete, jesli tak to prosze wyprowadźcie mnie z błędu i na granicy lub w Polsce kupuje 30 dniową na słowenie. Jeśli kupuje przez internet to Słowacja + Węgry wyjdą mnie około 80 zł na 10 dni i zostaje Słowenia + ten kawałek w Chorwacji. Nie mogę udostępnić linka do trasy bo jestem użytkownikiem z za krótkim stażem ale co myślicie?

Na e-winiety karencji nie ma, płacisz, drukujesz potwierdzenie i jedziecie.
W Chorwacji winiet nie ma, płaci się na bramkach.
Gdzie chcecie przekraczać granicę węgiersko-słoweńską. :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019