Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja - Italiano 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008
Dalmacja - Italiano 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 21.10.2008 20:16

Zatem witam ponownie. Tutaj dokończę swoją historię kontaktów z Chorwacją . W październiku 2007 roku wybrałem się po raz pierwszy na Chorwację i było super :D .(opisałem to w temacie "Istria i Wenecja 2007-Italiano "). Wyjazd zaowocował tym ze całą zimę 2008 roku spędziłem wspominając tamten wyjazd.I tym razem postanowiłem zobaczyć dalmatyńską część Chorwacji.Podbudowani wiedzą z 2007 roku postanowiliśmy pojechać pod koniec maja 2008roku....
Obrazek
zatem wyjeżdżamy z Polski :D :D :D padały propozycje by na Chorwacji zostać na stałe :D ale wracając do tematu okolice Dukli i już niedaleko Barwinek :D
Obrazek
ostatni postój w Polsce ..dobieramy kaski i jazda :D
Obrazek
krótkie prostowanie nóg gzdzieś na Węgrzech...i szybko pomijam Węgry..i
Obrazek
to już Chorwacja -Varazdinske Toplice
Ostatnio edytowano 24.10.2009 20:11 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 21.10.2008 20:54

Wyposażony w doświadczenia z 2007 roku postanowiłem północną część Chorwacji śmignąć autostradami do Karlovac.
Obrazek
omijamy Zagreb
Obrazek
W Karlowac skręcamy na E1 bo pamiętamy jak mówi moja narzeczona o "kochanych Plitwiczkach" i postanawiamy chociaż na nie spojrzeć.Przed Plitwicami( dokładnie nie wiem gdzie to jest chyba za Rakovicą)dostrzegliśmy fajne miejsce na postój
Obrazek
Obrazek
Obrazek
w majowym słońcu miejsce wyglądało cudownie :D
Obrazek
Obrazek
w zabudowaniach powyżej wodospadów mieszkał facet którego turyści fotografowali jak Luisa Defines w filmie "Kapuśniaczek"
Obrazek
okolica Bjelopolje za Plitvickimi Jeziorami
Obrazek
Obrazek
za tymi górami jest już wybrzeże ..a na szczytach w maju śnieg 8O no ładnie
Obrazek
wjeżdżamy na Sv.Rok o matko 8O .Moja narzeczona zamiast robić zdjęcia krzyczała z wrażenia. Nie powiem mi ręce na kierownicy też się spociły. Pozostały tylko zdjęcia z parku Paklenica :D
Ostatnio edytowano 06.11.2011 09:40 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 21.10.2008 21:15

Obrazek
I stało się more :D .Pierwsze spojrzenie na Adriatyk w 2008 roku :D
Obrazek
Maslenica .Fajny widok z mostu i fajna wysokośc .Zatrzymaliśmy się tu z narzeczoną na krótki postój i fotki :D
Obrazek
i spotkaliśmy pierwszą jaszczurkę :D
Ostatnio edytowano 06.11.2011 09:42 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 21.10.2008 21:19

el_guapo dzięki za radę na zjazd w Maslenicy przydało się:D
Obrazek

Rozjazd 'maslenicki'
Obrazek

Rozjazd 'maslenicki' z lotu ptaka
Obrazek[/quote]

cdn..jedziemy do Dalmacji :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.10.2008 21:25

Italiano napisał(a):Obrazek

To miejsce to Slunj - dawne austro-węgierskie miasteczko garnizonowe. Domy i kościoły z młynami to tzw. Rastoke. Pięknie tam jest, zatrzymaliśmy się tam 2 lata temu:
Obrazek
Pogoda niestety była kiepska.
Przepraszam za "wtręty" i czekam na dalszy ciąg relacji :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2008 22:01

Niezłe - fajne fotki dawaj dalej.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 22.10.2008 14:00

Hej Maslinka rzeczywiście moje ujęcia to może być Slunj. Miejsce pasuje tylko nie kojarzę w którym miejscu ty zrobiłaś swoje zdjęcie :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.10.2008 14:50

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.10.2008 14:59

To na pewno Slunj :)
Zrobiłam też takie zdjęcie, podobne ujęcie do Twojego:
Obrazek
A na tym widać, że domki z młynami wodnymi były tuż obok wodospadów, które Ty też fotografowałeś:
Obrazek
Zdjęcie, które wcześniej wkleiłam to po prostu zbliżenie któregoś z tych domków.
Pozdrav :papa:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.10.2008 15:46

Italiano napisał(a):el_guapo dzięki za radę na zjazd w Maslenicy przydało się:D


U welcome :lol:
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 22.10.2008 17:12

Dzięki. :D Macie ludziska rację to Slunj warto było pomykać trasą E1 :D ale na czym skończyłem ..a spotkaliśmy pierwszą jaszczurkę :D .Za Maslenicą pojechaliśmy oczywiście na wybrzeże w stronę zadaru na Jadarską cestę :D ...
Obrazek
i narescie dotknąłem ukochanego morza :D :D :D
Obrazek
wszystko fajnie ale robiło się późno a my nadal nie mieliśmy gdzie spać.Powoli zapowiadało się na powtórkę z 2007 roku i nocleg w aucie. Ale dojechaliśmy do Rogoźnicy.Muszę tu wspomnieć że wyjazd zaplanowaliśmy jak gdyby dwuetapowo. Ponieważ pogoda na początku zapowiadała się znośnie dla Polaków w pierwszym etapie postanowiliśmy zająć się zwiedzaniem Splitu,Trogiru,Sibenika( to dla mnie :D ) a dla mojej narzeczonej Krka i "leżanka" na plaży w drugiej części ..ale po kolei
Obrazek
Obrazek
Rogoźnica wydawała się idealnym miejscem na nasze wyjazdy(lezała mniej więcej w środku) i okazała sie fajnym miasteczkiem
Obrazek
widok z naszego apartamentu w Rogożnicy(2 dzień wycieczki 1 w Chorwacji) trafiliśmy wg.mnie na fajne lokum z widoczkiem na zatokę. :D
Obrazek
Obrazek
a tak to wszystko wyglądało po zmroku
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.11.2011 09:34 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 22.10.2008 17:37

Pięknie :) , ale pogoda chyba nie dopisywała :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 22.10.2008 17:45

I nastał poranek dzień drugi :D . By zasmakować Chorwacji wybrałem sie rano na miejscowy targ, by nie rozdrabniać się na jakieś jogurty i serki..ale walnąć z grubej rury ..i wybór mój padł na lignie czyli kalmary :D .Pierwsze wrażenie było muszę powiedzieć.....trudne 8O w pierwszym momencie z moja narzeczoną spojrzeliśmy na siebie i miny były trochę kwaśne. Może jednak należało kupić ten jogurt ... :D
Obrazek
i wyszło mi mniej więcej tak ze szpinakiem :twisted:
Obrazek muszę jednak powiedzieć żegdy spróbowałem bardzo mi smakowało. Później nasz gospodarz podał kilka innych przepisów na lignie, hobotnicę i są to smaki które za mną cały czas "chodzą"...a właśnie może ktoś wie gdzie w Lublinie mozna dostać takie kalmary i ośmiornice? :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 22.10.2008 17:51

adam11 napisał(a):Pięknie :) , ale pogoda chyba nie dopisywała :)

pierwsze dni były pochmurne tzn. w kratkę chmury i słońce ,ale poświęciliśmy je na zwiedzanie w Śibenika, Splitu... w "normalnej" temperaturze. Później zrobiło się gorąco i i tak oczywiście spiekliśmy się na kamykach :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 22.10.2008 18:18

Jak już wspomniałem poranki były pochmurne więc trzeciego dnia wybraliśmy się do Primosten
Obrazek
Obrazek
Obrazek
chwila wytchnienia na rynku :D
Obrazek
kto nie chciałby "leżeć w takim miejscu" :D cmentarzyk w Primosten :D
dobra żartowałem,ale miejsce przeurocze ...
Obrazek
i widoczek z niego niczego sobie :D
Obrazek
Obrazek
spacer wokół Primosten
Obrazek
do południa było pochmurno, natomiast po południu robiło się "chorwacko" i czas spędzaliśmy tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
dzień kończymy po zwiedzeniu Primosten wylegiwankiem na plaży :D
Ostatnio edytowano 06.11.2011 09:47 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Dalmacja - Italiano 2008
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone