Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja - Italiano 2008

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 06.11.2008 13:54

Rzeczywiście Ivanica był miłym gospodarzem wieczorkami gdy moja narzeczona sie kąpała wybierałem się do niego na ławeczkę i popijaliśmy sobie:D Czestował mnie róznymi rakijami i winem, które produkował, a ja go mołdawskim koniakiem który "przemyciłem" na Chorwację :D Podobał mu się Wałęsa i nie mógł zrozumieć dlaczego tak krótko był naszym prezydentem :D .Pytał czy jechaliśmy przez Bośnię, czy tylko Chorwację .Twierdził ze bośniacy to wieśniaki i nie ma po co tam jeździć i rozbijać się po górach.(jadąc póżniej do Dubrownika i Stone przekraczaliśmy granicę bośniacką i ich straż graniczna nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia,ale sam Bośni nie znam :D )Ivanica pytał mnie o Ante Gotovinę, czy go znam i co myślę o nim. Powiedziałem, że wiem kto to jest dla Chorwatów.... i porozmawialiśmy sobie o nim dłuższe chwile ale to mooże dyskusja do odbycia w innym miejscu. :D
Ostatnio edytowano 06.11.2008 14:19 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 06.11.2008 14:12

zatem w okolicy Zivogosce znaleźlismy sobie kwaterkę, oczywiście nad samym brzegiem morza :D
Obrazek
i oczywiście nadszedł czas na opalanie :D
Obrazek
to nasza plaża przed mieszkaniem ale chodziliśmy na Malą Dubę :D
Obrazek
niestety niewiele zdjęć posiadam z tego okresu ponieważ po przyjeździe wydarzyła się ,rzecz najstraszniejsza w czasie naszego wyjazdu :cry: :cry: :cry: ....aparat wpadł mi do morza :cry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
całe szczęście że zostały przynajmniej te zdjęcia :cry:
Obrazek
jak by powiedzieli amerykańscy purytanie "Oto wróg i zguba ludzkości ALKOHOL" :D już teraz wiem ze nie należy jednocześnie pić alkoholu i chodzić z aparatem po morzu z kamieniami robiąc zdjęcia :oops:
po prostu potknąłem się i usiadłem z aparatem w ręku w morzu ... i już .Na szczęscie zdjęciom wykonanym do tej chwili nic sie nie stało :D
Obrazek
oczywiście poradziliśmy sobie i jeszcze z Dubrownika i Plitwic dzięki międzynarodowej solidarności ludzkiej (NIE WLICZAM W TO POLAKÓW!!! :evil: - ale to historia o której opowiem przy okazji gdy odwiedzaliśmy Dubrovnik) w Chorwacji jeszcze mamy kilkanaście zdjęć ale juz nie w takiej obfitości. :D
Obrazek
i widok Malej Duby i chwil tam spędzonych z moją narzeczoną :D pozostał mi w pamięci :D i na zdjęciu które zamieszczam, a które przekonało mnie że należy pojechać na tą plażę :D (nie pamiętam już od kogo z frumowiczów go ściągnołem przed wyjazdem gdy rozważałemw w jakie miejsce nad morzem pojechać do Dalmacji :D
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.11.2008 15:39

Fajna relacja, czekam na ciąg dalszy, tym bardziej że wędrujecie znajomymi szlakami. W Trogirze w 2007 wywinęłam orła :evil: z aparatem na wyślizganych przez historię chodnikach :wink: ( i bez wpływu alk...), ale zdjęcia się zachowały, aparat trza było kupić nowy.
Pozdrav
Renata
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 12.01.2009 18:42

Witam i przepraszam, jestem znów po długiej przerwie. Musiałem przerwać swoja opowieść, cóż brak czasu, ale mogę już kontynuowć :D Zatem skończyłem na Zivogosce. Po kilku dniach odpoczynku i plażowania postanowiliśmy pojechać dalej na południe i zobaczyć Dubrovnik i okolicę :D .Lezenie na plaży jest fajne ale ja wytrzymuję tylko 1-2 dni. Z Zivogosce przecież do Dubrownika jest niedaleko, ale dzień wcześniej odwiedziliśmy Stone. Prawdę mówiąc moim zdaniem nic ciekawego. ale że to po drodze to można się zatrzymać.Jak już wspomniałem aparat swój utopiłem, ale trzeba sobie jakoś radzić. :D Została przecież jeszcze karta :D . Wymyśliłem więc sobie,że zdjęcia na mojej karcie mogą robić inni napotkani turyści :D . I tak spotkałem turystów z Francji, oczywiście tabuny niemców , anglików ,którzy oczywiście mieli aparaty na inne karty :D , amerykanina z kolegą z Indonezji, wycieczkę z Japonii i niestety Polaków :oops: którz okazali się nieciekawymi indywiduami :oops: ale po kolei.
Obrazek
Stone na Peljeśacu i turyści z Francji, bardzo mili i uśmiechnięci, podróżowali kampingobusami i mieli znajomych w Łodzi ale niestety znali tylko kilka słów w innych językach niż francuski
Ostatnio edytowano 12.01.2009 19:52 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 12.01.2009 19:25

No świetnie Italiano , że znowu nadajesz. :D
A już się zastanawiałam, czemu nic nie wklejasz i relacja się nie skończyła.... A tak przynajmniej jeszcze raz obejrzałam piękne fotki i czekam na kolejne. :D
Pozdrawiam. :papa:
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 12.01.2009 20:06

Następnego dnia pojechaliśmy do Dubrownika, oczywiście przekraczamy granicę z Bośnią i Hercegowiną w Neum i na szczęście posiadałem zieloną kartę. Skrupulatne podejście bośniackich pograniczników przypomina mi, że to już nie Chorwacja o czym można łatwo zapomnieć . I zaraz za przejściem za zakrętem czai się radiowóz z radarem. Ale pomykamy dalej w stronę Dubrownika
Obrazek
przed Dubrovnikiem
Obrazek
i już jesteśmy :D
Obrazek
napotkani Niemcy wyciągają do nas pomocną dłoń i użyczają swojego aparatu :D
Obrazek
to dla tego widoku przeciez warto zobaczyć Dubrovnik :D 8O :D i nie ważne że wszyscy już to widzieli i tam byli 8O :D
Obrazek
Locrum :D a zdjęcia dzięki uprzejmości Niemców :D
Ostatnio edytowano 15.01.2009 11:10 przez Italiano, łącznie edytowano 4 razy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 12.01.2009 22:30

Obrazek
Widok na Locrum z murów 8O
Może teraz opowiem o historii która mnie zaszokowała. Jak wspomniałem wcześniej miałem zepsuty aparat fotograficzny i o zrobienie zdjęcia prosiłem turystów którzy fotografowali miejsca które mnie zainteresowały. Bardzo się ucieszyłem, gdy przy fontannie przy wejści do starego miasta usłyszałem rodaków. Pomyślałem będzie łatwiej. Co prawda pan w spodenkach Bahama i butach do garnituru usiłował wejść do fontanny, a pani w rudych farbowanych włosach i obwieszona złotymi łańcuszkami robiła mu zdjęcia, dalej pozytywnie myślałem to nic , to tylko polska fantazja. Podszedłem i zapytałem czy nie włożyli by mojej karty fotograficznej do swojego aparatu i zrobili mi zdjęcie przy fontannie bo popsuł mi się aparat. I wtedy mnie zszokowali. Ich reakcją było "Chodźmy stąd, nic nie będziemy zmieniać w aparacie"odwrócili się i odeszli. 8O 8O 8O .Stałem jak wryty. Rozumiem ,że może zostali przez rodaków oszukani i może się bali. Ale w taki sposób nie zareagował żaden cudzoziemiec. Tylko Polacy. Naprawdę byłem w szoku. Ech ci rodacy za granicą. :D :D no trudno.cdn.
Ostatnio edytowano 15.01.2009 11:06 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.01.2009 08:40

No cóż - widocznie nie wzbudzaliście zaufania :wink:
Może bali się, że zasiejesz jakiegoś wirusa w ich super sprzęcie :)

Najpiękniejsze wspomnienia w sercu. Pisz więcej.
Pozdrawiam

PS. Mam nadzieję, że teraz nie rozwinie się dyskusja nad wyższością turysty zachodniego nad tymi znad Wisły.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 13.01.2009 19:09

Obrazek
widoczki z murów :D
Obrazek
[url][URL=http://imageshack.us]Obrazek[/url]
Obrazek
Muszę przyznać ,że Dubrownik bardzo mi się spodobał. Warto tam pojechać i zobaczyć "Perłę Adriatyku"własnymi oczami. Co prawda gdy patrzę na odwieczna rywalkę Dubrownika w rejonie Adriatyku -Wenecję ta według mojej skromnej opinii jest piękniejsza ale to tylko moje subiektywne zdanie :D .Dubrownik nie jest taki "światowy" jest bardziej kameralny. :D Bardziej kojarzył mi się z pirackim miastem z karaibów, w przeciwieństwie do Wenecji "salonu Europy" :D W przeciwieństwie do wycieczki na Stone tej do Dubrownika nie żałowałem :D. Może tylko nie trafiona była wycieczka do dubrownickiego "oceanarium"-według mnie mają niewielkie zbiory morskiej fauny :(. Ale już wycieczka po murach to podstawa i super widoczki.
mariusz1234
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz1234 » 12.02.2009 15:14

Fajna relacyjka ,ja dojechałem tylko do Omisia . Może w tym roku uda się dalej.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 12.02.2009 15:46

Też tu dopiero dotarłam :)
Fajna relacja, czekamy na więcej :)
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 13.02.2009 12:28

Fajna relacja - b. miło czyta się i ogląda, zwłaszcza, że opisywane miejsca też zwiedziłam.
Skoro interesujesz się architekturą antyku, warto też odwiedzić Vid (to rzymska Narona) koło Metkovica nad Neretwą - w 2007 r. (chyba) otwarto tam nowoczesne i ciekawe muzeum archeologiczne ze zrekontruowaną świątynią rzymską (http://www.a-m-narona.hr/index-en.html).

Zauważyłam też pewien plus wynikający z utraty aparatu - więcej wspólnych zdjęć!
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 20.02.2009 23:43

Fajne zdjęcia , fajna relacja no i wspomnienia :D Ale to chyba nie koniec? :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.02.2009 02:37

Tyle słońca na tych zdjęciach - też mam nadzieje, że to nie koniec.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 23.02.2009 09:02

Przepraszam :oops: Jasne ,że nie koniec jeszcze powrór i odwiedziny w Plitwicach. Jestem w trakcie przeprowadzki i tak trochę ciężko wygospodarować czas. postaram się jak najszybciej dalej "toczyć opowieść"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Dalmacja - Italiano 2008 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone