Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miejsce?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.06.2013 12:03

bartekj napisał(a):Pięknie Wam wszystkim dziękuję za dyskusję, na pewno mi trochę rozjaśniło, a może już nawet "zaświeciło" :)
Chyba wybiorę wyspę Brać.

Jeszcze pytanie dla zorientowanych, jaki jest koszt przeprawy promowej auto + 4 osoby (2 dorosłe/2 dzieci). Skąd będzie taniej? Split czy Makarska?
Wybieram okolice Bol, chyba, że polecacie coś innego na tej wyspie, mniej "zatłoczonego"...

No i jakie są ceny kwater, bo wybieram się w ciemno (jak co roku zresztą) - czy ceny będą wyższe od tych na lądzie?


Mnie jakoś Bol się nie spodobał. Na ogół podoba mi się wszystko i nie wybrzydzam, a jednak Bol zupełnie nie miał dla mnie klimatu. W tym roku myślimy o spenetrowaniu północnej części wyspy Brać. Na forum jest sporo zachęcających do tego zdjęć.
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 30.06.2013 08:08

Myślę, że jak dostanę się już na wyspę, to pojadę tu i tam :) sprawdzę, a Bol dla tego, że chciałbym zobaczyć ten "cypelek" na żywo :)
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 30.06.2013 11:34

Ten cypelek to tak fajnie tylko z lotu ptaka wygląda. Jedz i zobacz ale nie z nastawieniem że to jakieś cudo.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 30.06.2013 11:40

"Bycie" w Breli przejazdem oznacza (w 90%) , że się zatrzymało w Soline, a to jedna z 7 dzielnic, ale jedyna która przypomina większość miasteczek na makarskiej riv. i moim zdaniem żadnego, kompletnie szału nie robi.
Piękno breli jest gdzie indziej....
ale to wiedzą Ci którzy uważnie czytają forum :wink: :D
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 30.06.2013 12:58

Nie zrozum mnie le, po prostu byłem w tamtych okolicach już a teraz chciałbym gdzie indziej, chciałbym sam jednak sprawdzić, że ten Bol jest przereklamowany.
Brela może i jest piękna ale moje pierwsze wrażenie nie było pozytywne, ale nie mówię nie ewidentnie, może po drodze na Brać - jeszcze raz przejadę, zatrzymam się pooglądam i się spodoba... :D
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 30.06.2013 13:15

......Piękno breli jest gdzie indziej....
ale to wiedzą Ci którzy uważnie czytają forum ....

Torac - nie bądź okrutny :D ....wal, ...bo wyjazdy tuż tuż i ludzie potrzebują szybkiej wiedzy :wink: pozdr
.........................
Sam Złoty rat, to trzeba zobaczyć, jako wizytówkę turystyczną Chorwacji, ale tylko zobaczyć i już....Tam się pchać, to jak nad Bałtyk do środka Władysławowa 8O :D ..... Na Braciu jest setki fajnych miejsc. Cała północ to super miescinki jedna za drugą ze Splitską na czele...Dalej Milna, itp, itd........A piękne miejscóweczki plażowe wszędzie, trudno doradzić, bo wszystkich nie widziałem. .....Na wypady autem, jest co robić i warto tam to wszystko objechać, chociaz i tak się wszystkiego nie objedzie . :roll: ..wnętrze też jest warte.....koniecznie Vidowa Gora .....gen na Brać warto, wdzięczna do wypoczynku i zwiedzania autem, choćby ze względu na swój kształt i dostępność różnych miejsc......hej
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Czy jest coś piękniejszego od Mararskiej Riviery w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 24.05.2016 12:54

Pytanie może komuś się wyda retoryczne ale dla mnie ma praktyczne znaczenie. Otóż w zeszłym roku byliśmy 2 raz w Chorwacji właśnie w tym regionie (Baska Voda/Brela). Teraz nadeszła pora na decyzje gdzie jechać i wiadomo, że chciało by się zobaczyć inne regiony (wczesniej jeszcze było Pakostane).
Problem w tym że jakiś wewnętrzny głos mówi mi że po Makarskiej w zasadzie każdy inny krajobraz będzie rozczarowaniem. A żona już w ogóle nie chce słyszeć o czyms innym. A Istria podobno tez ciekawa :D

Macie jakieś argumenty zniechęcające nas do makarskiej na korzyść innych regionów?

PS. Zwolennikom porządku na forum nadmienię że przeczytałem już mnóstwo tematów, w zasadzie cały czas czytam, ku irytacji szefa i żony :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Czy jest coś piękniejszego od Mararskiej Riviery w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.05.2016 13:01

Jest to dość subiektywna opinia i w zasadzie mogłeś użyć jakieś ankiety bo będzie po prostu przepychanka :)
Sądzę, że po Hvarze nic już nie jest takie samo :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy jest coś piękniejszego od Mararskiej Riviery w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2016 13:14

jarod napisał(a):Macie jakieś argumenty zniechęcające nas do makarskiej na korzyść innych regionów?

PS. Zwolennikom porządku na forum nadmienię że przeczytałem już mnóstwo tematów, w zasadzie cały czas czytam, ku irytacji szefa i żony :D

Może argumenty mają miłośnicy wysp i półwyspu :wink: :?:
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miej

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 24.05.2016 14:05

Dzięki za przeniesienie tematu i przestawienie mojej optyki na wyspy, których nie wiedzieć czemu zupełnie nie brałem pod uwagę. Może po szybkim zwiedzeniu 2 lata temu Pagu, jakoś cel pobytu "wyspa" średnio mi pasuje. No ale Pag jest specyficzny i nie w moim klimacie.
No ale Brać czy Hvar to już inna bajka. Dotychczas te tematy pomijałem, ale zaraz zabieram się do lektury, bo pewnie dużo o tym na forum.
Ale takie pytanie, powiedzmy na początek: Którą wyspę wybrac na pierwszy raz (czyli od czego zacząć czytać)? Czy jest tam co robić przez 2 tygodnie? Oczywiscie plażowanie, ale i zwiedzanie (zabytki i te sprawy). Czy nie będę odczuwał potrzeby dostania się na stały ląd żeby coś pozwiedzać (od Splitu po Makarską większość atrakcji zaliczona)? No i jak wyspy wychodzą cenowo w porównaniu z Makarską czy rejonem Zadar-Szybenik?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miej

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2016 14:12

Wyspy typu Brač czy Hvar są dosyć spore, więc miejsc do zwiedzania trochę tam jest. Ja byłem dwa razy na Brač, są i zabytki (np pustelnia Blaca) jest Vidova Gora, jest Zlati Rat. Każdy znajdzie coś dla siebie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2016 16:50

jarod napisał(a):No ale Brać czy Hvar to już inna bajka. Dotychczas te tematy pomijałem, ale zaraz zabieram się do lektury, bo pewnie dużo o tym na forum.
Ale takie pytanie, powiedzmy na początek: Którą wyspę wybrac na pierwszy raz (czyli od czego zacząć czytać)?

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

No i oczywiście do przeczytania relacje :wink:

Tyko jeśli wyjazd ma być w tym roku - to szybko czytaj :idea:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miej

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.05.2016 17:12

Janusz Bajcer napisał(a):
jarod napisał(a):No ale Brać czy Hvar to już inna bajka. Dotychczas te tematy pomijałem, ale zaraz zabieram się do lektury, bo pewnie dużo o tym na forum.
Ale takie pytanie, powiedzmy na początek: Którą wyspę wybrac na pierwszy raz (czyli od czego zacząć czytać)?

klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html

klub-milosnikow-wyspy-bra-t33626.html

No i oczywiście do przeczytania relacje :wink:

Tyko jeśli wyjazd ma być w tym roku - to szybko czytaj :idea:


To ja jeszcze dorzucam półwysep peljesac
klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html

Byłem w zeszłym roku i naprawdę bardzo bardzo polecam :).
Pytanie jest co tobie podobało się w Makarskiej ?, bo jeżeli były to również stragany, dużo ludzi na promenadzie itp to tego raczej na wyspach nie uświadczysz... jednak krajobraz jest ładniejszy (na peljesacu miałem śliczny widok centralnie na stare miasto na Korculi a jak chcesz zwiedzać to polecam). Wyspy itp. mają jedną wielka zaletę, ciszę i spokój zwłaszcza jak się zaszyjesz gdzieś w małej miejscowości gdzie na plażach nie ma tłoku i masz naprawdę prawdziwy wypoczynek.
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miej

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 24.05.2016 17:26

yzedef napisał(a):To ja jeszcze dorzucam półwysep peljesac
klub-milosnikow-polwyspu-peljesac-t38937.html

Byłem w zeszłym roku i naprawdę bardzo bardzo polecam :).
Pytanie jest co tobie podobało się w Makarskiej ?, bo jeżeli były to również stragany, dużo ludzi na promenadzie itp to tego raczej na wyspach nie uświadczysz... jednak krajobraz jest ładniejszy (na peljesacu miałem śliczny widok centralnie na stare miasto na Korculi a jak chcesz zwiedzać to polecam). Wyspy itp. mają jedną wielka zaletę, ciszę i spokój zwłaszcza jak się zaszyjesz gdzieś w małej miejscowości gdzie na plażach nie ma tłoku i masz naprawdę prawdziwy wypoczynek.


Czytam, czytam i nie wiem kiedy to ogarnę. Pospiech zwiazany z koniecznościa rezerwacji nie pomaga :D
No właśnie o krajobraz mi chodzi. Pobyt w BV, plażowanie w Breli to było coś idealnego. Nie chciałby teraz przeżyć jakieś rozczarowanie . Po ostatnim pobycie już nawet nie marzę o czymś takim jak cisza, spokój, bo trudno mi uwierzyc że gdzieś coś takiego w sezonie można znaleźć, no ale na wyspach nie byłem.
Jak macie jakieś konkretne miejsca do polecenia (miejscowości) to piszcie, bo musze ograniczyć zakres tego czytania, choć wciąga. :)
OneDayStop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 26.04.2016
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miej

Nieprzeczytany postnapisał(a) OneDayStop » 24.05.2016 17:49

Półwysep Pliesac, np. Orebić - jego północno-zachodnia część. Jest tam spokojnie, plaże są fajne i nawet puste. Obok na ostrygi do Stona można wpaść.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miejsce? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone