Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miejsce?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miejsce?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 23.06.2013 09:39

Witam!
Pytam Was o fajne miejsca w Chorwacji, nie mam pojęcia gdzie w tym roku pojechać, w jakie miejsce.
Napiszę kilka słów o moich upodobaniach, gdzie byłem i proszę znawców o podrzucenie jakiegoś pomysłu na miejsce do spędzenia urlopu w Chorwacji.

Moje upodobania wypoczynkowe:
Nie za duża miejscowość, nie interesuje mnie budowla, historia miejsc - jedynie wypoczynek z pięknymi naturalnymi widokami.

Gdzie byłem do tej pory:
Ciovo - podobało mi się ale jak pojechałem pierwszy raz, potem zobaczyłem inne piękniejsze miejsca i teraz uważam, że nie warto tam wracać.

Tucepi - piękne to właśnie klimat, którego szukam, mararska, już nieco mniej. Samo Tucepi - piękne plaże jeszcze piękniejsze widoki plaż, a z tyłu te góry!!! No i (w stronę Makarskiej) te dzikie tereny za plażami (za starym hotelem) coś pięknego, o tym marzę właśnie! Co mie się tam podobało? Plaże przepiękne długie plaże z drobnymi kamyczkami, lub większymi "otaczakami" - wszystko pięknie kontrastowało - kamienie białe z niebieską, jasną wodą - coś pięknego!
Dla rozjaśnienia wklejam zdjęcie z Internetu:
http://www.holidaycheck.pl/fullscreen-H ... 88116.html

Murter - równie piękne tereny, piaszczyste plaże (fajne, ale plaże z kamieni "otaczaków" w Tucepi były fajniejsze :), choć plażom z Murter niczego nie brakowało, po prostu piękne, najładniejsza za kampem nad małą wysepką połączoną z Murter groblą. Co mnie urzekło? Piękne tereny oczywiście, lazur, piasek, klimt tego miejsca!
http://www.google.pl/search?q=Murter&ba ... B560%3B373

http://www.google.pl/search?q=Murter&so ... B336%3B340

Mam nadzieję, że przybliżyłem moje upodobana, może ktoś z Was jeszcze by polecił miejsce zbliżone do tych dwóch ostatnich (Tucepi, Murter)?

Może wyspa jakaś, choć to wiąże się z dodatkowym kosztem transportu na nią...

Z góry pięknie dziękuję za jakieś naprowadzenie, jakiś pomysł, na pewno rozważę każdą sugestię :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 23.06.2013 10:05

Witam. Ładnie to opisałeś.....Wygląda na to, że teraz jednak wyspy. H lub B ....... Na pierwsze spotkanie wybrałbym B.... Może nie będzie tam takich gór jak w Makarskiej, ale lazur do kwadratu gwarantowany....Taka w sam raz kompaktowa wysepka do zwiedzenia w jeden urlopik. No i bliżej, co lekko ograniczy koszty........pozdr
........Chociaż, prawdę mówiąc, to na Twoim miejscu pojechałbym do Pisaka ....
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 23.06.2013 10:43

a może księżycowa wyspa Pag :wink: jest most wiec nie trzeba płacić za prom, super zatoczki są w Bosanie, Dubravie, Sv. Marija i innych miejscach, my bedziemy w Pagu na Pagu w sierpniu a potem jedziemy do Mimic :wink: pozdrawiam, najlepiej poczytać relacje innych :wink:
P.s Brela tez jest piękna byliśmy już 3 razy :mrgreen:
aGuśka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 04.06.2012
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGuśka » 23.06.2013 17:10

madzia828 oj Pag to chyba nie :) skoro bartekj był już w Tucepi i ten klimat mu pasuje to Pag może go zawieść. Tzn. gdybym ja najpierw pojechała do Tucepi a później na Pag to tak bym się czuła, dlatego cieszę się, że Pag odhaczyłam na początku poznawania Cro...bo teraz już bym tam nie wróciła (Tucepi skrzywiło moją psychikę pod względem wybredności :) ).
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.06.2013 18:17

madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 23.06.2013 19:10

aGuśka a ja wracam na Pag :mrgreen: wyspa ma swój niepowtarzalny klimat :wink: zależy, kto co lubi.
aGuśka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 04.06.2012
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGuśka » 23.06.2013 19:38

Ależ oczywiście Madziu :) każdy lubi co innego, tylko skoro Bartek pisze, że chce coś zbliżonego do Tucepi to Pag troszeczkę jednak odbiega ;)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 23.06.2013 19:55

Niewątpliwym atutem Tucepi jest ten bezkres i bezmiar gór i morza. Bardzo szeroki horyzont i majestat krajobrazu. Natomiast brakuje mi tam typowo chorwackich zakamarów, intymnych zatoczek i poszarpanej linii wybrzeża. To własnie powoduje, że tysiące ludzi wtapiają się i giną w takiej linii wybrzeża rysowanej jakby ręką kogoś z delirką :D ....Tam natomiast prosta kreska i ludziska na oku, jak stado pingwinów na antarktydzie.....Ale makarska riv powala, nie ma dwóch zdań.....Pag, klimaty jońsko - kreteńskie, trochę za mało zielonego, ale cenię i nie dziwię się, że wielu tylko tam.....Generalnie, Mak i Murter dwa odmienne mikroświaty, dwa piękne....W Pisaku sa i góry do nieba, woda kryształ, ale góry prawie na plecach, krajobraz bardziej ciasny (i drogi też) ....Trudno radzić. ....Pokręcić się po Earth, na pewno cos wpadnie w oko...pozdr.
aGuśka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 04.06.2012
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGuśka » 23.06.2013 20:02

I google maps :)
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 23.06.2013 22:55

Bartku, po mojemu to czas na zatunelowy Hvar. Znajdziesz na tej wyspie wszystko na czym Ci zależy. Piękne plaże, kontrastowe kolory, dzikie tereny, opuszczone hotele też :) mkm (swoją drogą gdzie on zniknął?) wklejał kiedyś fajny filmik.
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 24.06.2013 08:45

Pięknie Wam wszystkim dziękuję za dyskusję, na pewno mi trochę rozjaśniło, a może już nawet "zaświeciło" :)
Chyba wybiorę wyspę Brać.

Jeszcze pytanie dla zorientowanych, jaki jest koszt przeprawy promowej auto + 4 osoby (2 dorosłe/2 dzieci). Skąd będzie taniej? Split czy Makarska?
Wybieram okolice Bol, chyba, że polecacie coś innego na tej wyspie, mniej "zatłoczonego"...

No i jakie są ceny kwater, bo wybieram się w ciemno (jak co roku zresztą) - czy ceny będą wyższe od tych na lądzie?
BachaG
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.05.2013
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) BachaG » 24.06.2013 12:21

Tutaj masz aktualny cennik promu
http://www.bracinfo.com/pl/wyspa-brac-prom/

Z tego co widzę, cena chyba ta sama
m.a.c.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 21.06.2013
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.a.c. » 26.06.2013 09:55

madzia828 napisał(a):aGuśka a ja wracam na Pag :mrgreen: wyspa ma swój niepowtarzalny klimat :wink: zależy, kto co lubi.


Hej, też w tym roku myślę o Pagu w sierpniu... :) Mam mieszane uczucia, bo nigdy nie byłem na księżycu i nie wiem czy mi się spodoba :mrgreen: A chcę odkrywać nowe miejsca, no i tak szperając po forum zaczął mnie ten Pag nurtować... Co myślisz? Skład 2+2 (8 i 3 lata) i jazda w ciemno.
Do tej pory był Hvar, Peljesac, Primosten z wycieczkami "wkoło komina" oczywiście...
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 26.06.2013 10:01

Jeśli Tucepi to "twoje klimaty" to Brela z pewnością Cię nie zawiedzie.

Pozwolę sobie wkleić moja relację:
https://www.cro.pl/brela-6-13-lipiec-2010-t29031.html?hilit=brela%20hadler
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Re: Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jake miejs

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 27.06.2013 06:38

Hadler, w Breli byłem przejazdem, jak szukałem miejsca na pobyt - tak właśnie trafiłem do Tucepi, bardziej mi się podobało, w Breli nie podoba mi się te strome podejścia, wszędzie mocno pod górę, tak jakoś ciasno tam... wybór już raczej padł na Brać. Ale czekam na propozycje lądowe dalej, może jest jakaś zapomniana miejscowość, która gdzieś swoim urokiem, magią plaż i "dzikich" terenów się kryje?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy jest w stanie mnie coś jeszcze zaskoczyć? Jakie miejsce?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone