Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.01.2013 21:56

Dajcie spokój z tym objazdem autostrad w Słowenii!

Przecież to temat-legenda na tym forum:

https://www.cro.pl/objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html


Juz wystarczy :mrgreen: :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.01.2013 22:01

Raul73 napisał(a):Dajcie spokój z tym objazdem autostrad w Słowenii!

Przecież to temat-legenda na tym forum:

https://www.cro.pl/objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html


Juz wystarczy :mrgreen: :mrgreen:


Poczekaj gdzieś tak, do maja. Tematy o objeździe Słoweńskiej autostrady i wrednej ichniejszej policji będą tak powstawały, że moderatorzy nie nadążą z ich usuwaniem ;) :D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 05.01.2013 23:56

dids76 napisał(a):
Raul73 napisał(a):Dajcie spokój z tym objazdem autostrad w Słowenii!

Przecież to temat-legenda na tym forum:

https://www.cro.pl/objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html


Juz wystarczy :mrgreen: :mrgreen:


Poczekaj gdzieś tak, do maja. Tematy o objeździe Słoweńskiej autostrady i wrednej ichniejszej policji będą tak powstawały, że moderatorzy nie nadążą z ich usuwaniem ;) :D


dokładnie,tyle tego było,że ja za pierwszym razem nie musiałem wbijać objazdu w navi.Po prostu nauczyłem się go na pamięć i to ze starym i nowym mostem.

Pozdrav
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.01.2013 20:29

dids76 napisał(a):Poczekaj gdzieś tak, do maja. Tematy o objeździe Słoweńskiej autostrady i wrednej ichniejszej policji będą tak powstawały, że moderatorzy nie nadążą z ich usuwaniem ;) :D


Cześć dids :wink:
Sam padłem ofiarą takich informacji w ubiegłym roku. :cry:
Ale Twoja instrukcja objazdu M-L-P była tak precyzyjna, że z zamkniętymi oczyma
mogłem przejechać. :wink:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 17.01.2013 12:19

Poczekaj gdzieś tak, do maja. Tematy o objeździe Słoweńskiej autostrady i wrednej ichniejszej policji będą tak powstawały, że moderatorzy nie nadążą z ich usuwaniem ;) :D[/quote]

Temat objazdu SLO jest jak "Last Christmas" w październiku - wszyscy się śmieją, ale każdy czeka niecieprliwie, aż temat ponownie zaistneje
IMHO za pytanie o objazd SLO powinien być ban permanentny :)
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 25.01.2013 22:23

Witam,

A jak w 2013 r. wygląda cena za opłatę za autostrady na Węgrzech?
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 25.01.2013 23:35

Witam, a co do Słowenii to zauważyłem inny opis odcinka autostrady za miastem Ptuj :-/ mam nadzieje ze do wakacji nie zmieni się nic z trasą
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.01.2013 06:52

sezamek1 napisał(a):Witam,

A jak w 2013 r. wygląda cena za opłatę za autostrady na Węgrzech?


Sam oceń:
http://www.motorway.hu/02Ematrica/01Dijtablazat2013
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.03.2013 12:45

Info dla kolekcjonerów.

http://www.skionline.pl/stacje/w-austri ... ,5213.html

Należy pamiętać, że na szybie może znajdować się tylko jedna austriacka winieta.
Dopuszczalne jest posiadanie na szybie dwóch winiet rocznych starej i nowej ale tylko do 31.01 nowego roku. Po tym terminie stara winieta musi być usunięta.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.03.2013 16:47

pasażer napisał(a):Info dla kolekcjonerów.

http://www.skionline.pl/stacje/w-austri ... ,5213.html

Należy pamiętać, że na szybie może znajdować się tylko jedna austriacka winieta.


8O 8O Myślałem, że to jest raczej oczywiste i dotyczy wszystkich krajów, a nie tylko Austrii.. Dla mnie to jest logiczne, że z nieważną nalepką nie wolno jeździć.

Chociaż, bijąc się w piersi, od lipca ub.r. jakoś nie znalazłem czasu na ściągnięcie z szyb 3 winiet :mrgreen: :mrgreen:

Ale do wakacji zdążę... :D :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.03.2013 18:22

Raul73 napisał(a): 8O 8O Myślałem, że to jest raczej oczywiste i dotyczy wszystkich krajów, a nie tylko Austrii.. Dla mnie to jest logiczne, że z nieważną nalepką nie wolno jeździć.

Chociaż, bijąc się w piersi, od lipca ub.r. jakoś nie znalazłem czasu na ściągnięcie z szyb 3 winiet :mrgreen: :mrgreen:

Ale do wakacji zdążę... :D :D

Oczywiste nie dla wszystkich. Widziałem auta z winietami z poprzednich lat i to w niemałej ilości.
Jadąc "tam" w AU naklejałem od razu dwie 10 dniowe. Obydwie ważne, więc nie powinno być z tym chyba problemu lecz opuszczając Cro po 14dniach pobytu należałoby wcześniej zdjąć jedną. Tego (jak zapewne wielu za nas) nie robiłem.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.03.2013 18:25

pasażer napisał(a):Jadąc "tam" w AU naklejałem od razu dwie 10 dniowe. Obydwie ważne, więc nie powinno być z tym chyba problemu lecz opuszczając Cro po 14dniach pobytu należałoby wcześniej zdjąć jedną. Tego (jak zapewne wielu za nas) nie robiłem.


A, o takim przypadku rzeczywiście nie pomyślałem. Może dlatego, że jeszcze takiego nie miałem (poza Węgrami, gdzie nie ma naklejek).

Słuszna uwaga! :D
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.03.2013 18:36

Na Czechy lub Słowenię jak ktoś kupuje to miesięczną i raczej mało kto jest dłużej niż ważność winiety.
W Austrii raczej 10 dniowe, które zazwyczaj ściąga się w Polsce, niekiedy dopiero po roku - przed następnym wyjazdem :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.03.2013 18:47

pasażer napisał(a):Na Czechy lub Słowenię jak ktoś kupuje to miesięczną i raczej mało kto jest dłużej niż ważność winiety.
W Austrii raczej 10 dniowe, które zazwyczaj ściąga się w Polsce, niekiedy dopiero po roku - przed następnym wyjazdem :wink:



Dokładnie - wszystko się zgadza :D :D
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 24.03.2013 19:01

Z tym naklejkami naraz 2 winiet, to IMHO Policji się nie spodoba - ma być naklejona ta ważna i kropka. A ważna w tym przypadku jest JEDNA winietka. Ta druga dopiero BĘDZIE lub JUŻ BYŁA ważna :)
A z tym "odpustem" w postaci posiadania iluś-tam-set winiet na przedniej szybie i takim "chwaleniem się", że "jo żech był zagranicom" :lol: to po prostu cóż... no powiedziałbym tak, jak o p. Kornackim: "człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka - nigdy". 8O
Już nie mówiąc o tym, że co Państwo to INNY obyczaj w kwestii GDZIE tą winietkę nakleić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone