Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.03.2013 20:01

o winietach jeszcze tu http://www.narty.pl/tresc-artykulu/arty ... macji.html
i filmik gdzie prawidłowo przykleić winietę http://www.asfinag.at/ > ten sam tu > http://www.asfinag.at/ > ten sam tu > !
crosis
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) crosis » 25.03.2013 16:05

Hej,

w Chorwacji byłem tylko raz, w 2011. Jeździmy do Selc, niedaleko Crikvenicy.

Z mojego doświadczenia wynika, że jak się nie jedzie daleko na południe, to można spokojnie jechać przez Słowenię A1, potem na 6tkę i przekroczyć granicę w okolicy Rupy.

A może po prostu raz miałem farta, a ta trasa jest ogólnie nie polecana?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.03.2013 17:36

crosis napisał(a):Hej,

w Chorwacji byłem tylko raz, w 2011. Jeździmy do Selc, niedaleko Crikvenicy.

Z mojego doświadczenia wynika, że jak się nie jedzie daleko na południe, to można spokojnie jechać przez Słowenię A1, potem na 6tkę i przekroczyć granicę w okolicy Rupy.

A może po prostu raz miałem farta, a ta trasa jest ogólnie nie polecana?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jak płacisz za winietkę w Słowenii to jak najbardziej się to opłaca. To kilkanaście km więcej a nie stoisz za Ptujem przed końcem autocesty.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.03.2013 17:52

crosis napisał(a):Hej,

w Chorwacji byłem tylko raz, w 2011. Jeździmy do Selc, niedaleko Crikvenicy.

Z mojego doświadczenia wynika, że jak się nie jedzie daleko na południe, to można spokojnie jechać przez Słowenię A1, potem na 6tkę i przekroczyć granicę w okolicy Rupy.

A może po prostu raz miałem farta, a ta trasa jest ogólnie nie polecana?

Z góry dzięki za odpowiedzi.


Na Istrię, Krk i w rejon Kvarneru to jest właśnie najbardziej popularna i polecana trasa na tym forum :D
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 21.04.2013 20:27

Witajcie, analizuję sobie moją drogę i wychodzi mi, że będę wjeżdżał do Czech od Międzylesia (Boboszów). Patrząc na mapy, nie mam po drodze dróg płatnych aż do fragmentu drogi 52 za Brnem w stronę Mikulov, którą chcę ominąć, bo wobec tak obranej trasy kompletnie nie opłaca mi się kupować winiety. Jeśli mapy dróg płatnych są aktualne, po drodze nie mam płatnych odcinków.
Mój plan:
Dolni Borikovice
Cervena Voda
Cenkovice
Vyprachtice
Nepomuky
Lanskroun
Svitavy
Brezova Nad Svitavou
Brnenec
Rozhrani
Stvolova
Letovice
Zbonek
Cerna Hora
Zavist
Lipuvka
Ceska
Brno
za Brnem – zjazd z drogi 52 przed płatnym odcinkiem
Pohorelice
Mikulov

Albo się mylę? :|
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.04.2013 20:47

Nie mylisz się. Musisz zjechać z drogi 52 przed węzłem Rajhrad.
Ja miałem co prawda winietę i nie musiałem zjeżdżać z 52, ale kolega jeździ wg Twojego wariantu i też jest OK.
Ogólnie trasę Boboszów - Mikulov według tej rozpiski pokonuje się bardzo sprawnie. :wink:
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 21.04.2013 20:52

No to jeden kłopot z głowy. Dzięki :) A możesz podać mi jeszcze taki realny czas tego przejazdu?
Liczę że zatankuję LPG do pełna w Międzylesiu i później w Mikulov dopełnię na Austrię (na zbiorniku robię ok 450km). Zastanawiam się czy na stacji Shell w Mikulov kupię winietę austriacką :/ Chciałem skontaktować się z nimi mailowo, ale dostaję zwrotkę o nieprawidłowym adresie :(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.04.2013 21:13

Z Międzylesia do Mikulova jest ok. 180 km. Nie spiesząc się i nie narażając na mandat (dużo wiosek i miasteczek) przejazd zajmuje niecałe 3 godz.
Nie kupowałem winiety w Mikulowie, więc nie wiem. Bez problemu dostaniesz winietę kilka kilometrów dalej, na stacji w Poysdorf.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.04.2013 22:02

Kiedyś kupowałem winietę Austriacką na Shellu w Mikulovie, ale dawno temu, więc na 100% nie mogę powiedzieć że są. Teraz zawsze kupuję już w Austrii na OMV w Wielfersdorf.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 21.04.2013 22:20

Zawsze do CRO jeździłem przez Słowację, Węgry (i było super :lol: ) teraz jade na Istrię i chcę aby to był "szybki przelot" w związku z tym mam kilka pytań:
1. Przejazd przez Wiedeń w środku tygodnia (wtorek) bez problemu ?czy mogą być korki - droga A23, E59?
2. czy w okolicach Mariboru i Ljubljany robią się korki?
3. Za Ljubljaną w Postojna zjeżdżam z autostrady południe na Rijekę przez Pivkę , Iliarską Bistrice (co to za droga?chyba trochę po górach?)W cro wbijam się na autostradę i przed Rijeką na autstradę na Rovinje.Ta ocja wydaje mi się sensowniejsza niż dojazd przez Koper?chyba ze się mylę...?...
4. Jak macie jakieś uwagi to piszcie na co mam uważać..... :mrgreen:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.04.2013 08:33

RafałSC napisał(a):3. Za Ljubljaną w Postojna zjeżdżam z autostrady południe na Rijekę przez Pivkę , Iliarską Bistrice (co to za droga?chyba trochę po górach?)W cro wbijam się na autostradę i przed Rijeką na autstradę na Rovinje.Ta ocja wydaje mi się sensowniejsza niż dojazd przez Koper?chyba ze się mylę...?...


Droga trochę pagórkowata, ale bez przesady - dużych zjazdów i podjazdów tam nie ma, tylko trochę zakrętów. Chyba, żebyś w Pivce pojechał prosto przez Knezak - tam już jest gorzej, bo wąsko, dużo zabudowań i nienajlepsza nawierzchnia.

Co do drugiego pytania - zdecydowanie polecam przez Koper, bo szybciej i lepsza droga.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 22.04.2013 13:15

Co do drugiego pytania - zdecydowanie polecam przez Koper, bo szybciej i lepsza droga.[/quote]

ok, dzięki
ps.
przez słowenię nie muszę mieć paszportu? wystarczy dowód?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.04.2013 13:27

Słowenia jest w strefie Schengen - granice są otwarte, wystarczy dowód. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.04.2013 13:28

RafałSC napisał(a):przez słowenię nie muszę mieć paszportu? wystarczy dowód?

Wystarczy dowod, tak samo jak do Cro.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Re: Czechy, Austria - Ceny winiet na 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 22.04.2013 13:45

Tak, tak już wiem ,
dzięki za info.
Jeszcze jedno winietki gdzie kupić na Austrię i Słowenie?
Na stacjach benz. w kraju wcześńiej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czechy, Austria - Ceny winiet od 2013 do 2024 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone