Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czasem słońce, czasem deszcz. Majowa ITALIA 2016

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.06.2016 12:30

Obrazek

:wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.06.2016 12:43

ruzica napisał(a):
Sara76 napisał(a):
A mi się marzy Wenecja w czasie karnawału...


A mi się marzy 17 lutego- wtedy jest święto kota :!: :mrgreen:

A mi to się w sumie nie marzy 8O :wink: ... ale jak będzie okazja to wdepnę, bom na wieży nie była :oops: :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.06.2016 13:05

Jak Wenecja to ja od razu się melduję. Znajome kąty fajnie sobie przypomnieć.
Liczę na więcej.

Pzdr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2016 13:41

mysza73 napisał(a): jak będzie okazja to wdepnę, bom na wieży nie była :oops: :oczko_usmiech:

Jak tak samo...
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.06.2016 13:43

FUX- super fotka :)

mysza73 napisał(a):A mi to się w sumie nie marzy 8O :wink: ... ale jak będzie okazja to wdepnę, bom na wieży nie była :oops: :oczko_usmiech:


Wdepnij koniecznie, widoki z wieży to dla nas było takie the best of Wenecja :wink:



Vjetar napisał(a):Liczę na więcej.



Będzie więcej :D 8)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.06.2016 19:11

11.05.2016, Wenecja-cd.

Dotarliśmy do celu :!:

v1.jpg


v2.jpg


v3.jpg


Eee i to ma być ten najpiękniejszy salon świata :?: :roll: Jakiś brudny i przykurzony się wydaje. A w tej pogodzie to już w ogóle robi smutne wrażeni. No i te krzywe chodniki :roll:

Wydaje mi się, że w znacznym stopniu właśnie o pogodę tu chodzi- gdyby była choć troszeczkę lepsza, to pewnie nasz ogólny odbiór Wenecji byłby trochę inny. Tak czy inaczej San Marco specjalnego wrażenia na nas nie robi.

v4.jpg


Te gołębie to strasznie natrętne były, nawet niektórym siadały na głowie 8O :lol:

v5.jpg


Czy ja już mówiłam, że wszystko w remoncie :?: :roll: :wink:

v6.jpg


Moją uwagę od początku przyciąga potężna sylwetka Campanile; oboje z S. uwielbiamy wszelakie wieże widokowe i jak gdziekolwiek mamy okazję na takową wleźć/wjechać- korzystamy.

v7.jpg


Ale zanim znajdziemy się na wieży to sobie jeszcze pozaglądamy w zaułki. Fajnie wyglądają parkingi gondolek:

v8.jpg


A najbardziej uroczym miejscem w okolicy jest Isola di San Giorgio Maggiore

v9.jpg


To ta wysepka, którą na zdjęciu FUX-a widać z góry.

Patrzymy jeszcze chwilę, na to co po drugiej stronie kanału:

v10.jpg


I idziemy ustawić się w kolejce po bilety na wieżę. S. ma początkowo pewne wątpliwości, chce poczekać na jakiś lepszy moment pogodowy w ciągu dnia, ale moja kobieca intuicja mówi mi, że mamy jechać w tej chwili i koniec :!: 8)

Wydaję szybką komendę :Nie pada, widoczność jest- jedziemy :!:

Kolejka po bilety spora, ale idzie sprawnie(8e od łebka) po kilku minutach wskakujemy do windy :)

Ale wieża jest wysoka, więc na samą górę dojedziemy w następnym odcinku :D

:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.06.2016 23:42

No to ja chętnie na widoki z góry popatrzę bom tam nie była, ale my byliśmy w sierpniu i tłumy były nieziemskie. Ale i tak Wenecja nam się podobała i kiedyś tam wrócę :lol:

A to kawałek naszej Wenecji w słońcu z przed dwóch lat, a gołąbki były faktycznie natręne :lol:
1.jpg

2.jpg


:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 20.06.2016 20:28

... zaległości nadrobione ... :wink: ... sporo zwiedziliście - wiele miejsc mi znanych, tym chętniej zaglądam ... :D ...
Pozdrawiam.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.06.2016 21:11

Beata W. napisał(a):No to ja chętnie na widoki z góry popatrzę bom tam nie była, ale my byliśmy w sierpniu i tłumy były nieziemskie. Ale i tak Wenecja nam się podobała i kiedyś tam wrócę :lol:

A to kawałek naszej Wenecji w słońcu z przed dwóch lat, a gołąbki były faktycznie natręne :lol:


:papa:


Twoja bezchmurna Wenecja wygląda bardzo sympatycznie. :) Czy ta osoba z gołębiem na ramieniu to Ty? 8O

My Wenecję chyba raczej traktujemy jako miejsce które trzeba koniecznie zobaczyć raz w życiu, ale drugi to już chyba niekoniecznie. :wink: :roll: Podobała nam się, ale w stopniu umiarkowanym raczej- powrotu w najbliższym czasie nie przewidujemy.

A wieża jest naprawdę godna tego, by ją zwizytować :!:

kmichal napisał(a):... zaległości nadrobione ... :wink: ... sporo zwiedziliście - wiele miejsc mi znanych, tym chętniej zaglądam ... :D ...
Pozdrawiam.


Te miejsca to też trochę z Twojej relacji były zaczerpnięte :wink: Sporo zwiedzaliśmy przez pierwszych 8 dni, po Wenecji zostały nam dwa- wtedy było już tylko słodkie lenistwo :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.06.2016 21:54

Tak , ta osoba, którą gołąb zaatakował to ja :oczko_usmiech:
Ja właśnie ze względu na wieżę m.in chciała bym do Wenecji wrócić, ale koniecznie poza sezonem bo nie weszliśmy też do bazyliki ze względu na gigantyczną kolejkę więc mamy co nadrabiać.

Pozdrawiam :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.06.2016 22:34

Beata W. napisał(a):Tak , ta osoba, którą gołąb zaatakował to ja :oczko_usmiech:
Ja właśnie ze względu na wieżę m.in chciała bym do Wenecji wrócić, ale koniecznie poza sezonem bo nie weszliśmy też do bazyliki ze względu na gigantyczną kolejkę więc mamy co nadrabiać.

Pozdrawiam :papa:


O to nieźle. Byliśmy świadkami jak jedno dziewczę z GB wdzięcznie pozowało z gołąbkiem na głowie. Ja to bym pewnie w takiej sytuacji... no, może zawału bym od razu nie dostała, ale z pewnością narobiłabym paniki i wrzasku :lol:

My do Bazyliki też nie weszliśmy :oops: :oops: :oops: . A dlaczego to się wyjaśni w następnym odcinku :wink: No i nie widzieliśmy jeszcze jednego miejsca, o którym po prostu zapomniałam :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2016 09:09

W wrześniu dalej są tłumy, ale ja trafiłam także, że kolejka na Campen. powoli szła, a to do Bazyliki szybki i nie była nawet długa i po 10 min byłam w środku (drugie podejście się udało)...

ruzica napisał(a):Podobała nam się, ale w stopniu umiarkowanym raczej- powrotu w najbliższym czasie nie przewidujemy.
To masz podobnie jak ja :D Jak będę w pobliżu i miała za dużo wolnego czasu to wpadnę, ale specjalnie wplatać ją w plan nie planuję....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 21.06.2016 10:13

ruzica napisał(a):
Beata W. napisał(a):Tak , ta osoba, którą gołąb zaatakował to ja :oczko_usmiech:
Ja właśnie ze względu na wieżę m.in chciała bym do Wenecji wrócić, ale koniecznie poza sezonem bo nie weszliśmy też do bazyliki ze względu na gigantyczną kolejkę więc mamy co nadrabiać.

Pozdrawiam :papa:


O to nieźle. Byliśmy świadkami jak jedno dziewczę z GB wdzięcznie pozowało z gołąbkiem na głowie. Ja to bym pewnie w takiej sytuacji... no, może zawału bym od razu nie dostała, ale z pewnością narobiłabym paniki i wrzasku :lol:

My do Bazyliki też nie weszliśmy :oops: :oops: :oops: . A dlaczego to się wyjaśni w następnym odcinku :wink: No i nie widzieliśmy jeszcze jednego miejsca, o którym po prostu zapomniałam :roll:


Przyznam szczerze, że trochę w szoku byłam jak na mnie wylądował ale starałam się za bardzo nie panikować, na szczęście córka przyszła mi z pomocą i natręta przegoniła :wink:
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 21.06.2016 10:59

Zapierające dech widoki. Italia moje (i małżonki) marzenie - cel na przyszły rok.

Pozdrawiam !
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.06.2016 20:17

piekara114 napisał(a):W wrześniu dalej są tłumy


W maju też były tłumy, chociaż wydaje mi się, że przez tą brzydką pogodę były trochę mniejsze niż mogłyby być :)

Beata W. napisał(a):
Przyznam szczerze, że trochę w szoku byłam jak na mnie wylądował ale starałam się za bardzo nie panikować, na szczęście córka przyszła mi z pomocą i natręta przegoniła :wink:


Dobrze, że miał Cię kto obronić przed natrętem :mrgreen:

Akc3nt napisał(a): Italia moje (i małżonki) marzenie - cel na przyszły rok.



Moim marzeniem Italia była od paru lat, ale jakoś nigdy się nie składało. W końcu w tym roku udało się zrealizować plan. Powodzenia w dążeniu do włoskiego celu :!: :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Czasem słońce, czasem deszcz. Majowa ITALIA 2016 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone