Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czas przejazdu na Peljesac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010
Czas przejazdu na Peljesac

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 20.06.2014 19:48

Jeżdżę do Chorwacji od kilkunastu lat i drogę znam ale... nie jechałam autostradą poniżej Šibenika ( zawsze magistralą).

Pierwszy raz wybieram się na Pelješac. Dotąd zawsze jeździłam bez noclegu. W tym roku pierwszy raz jadę w dzień i pierwszy raz mieliśmy zatrzymywać się na nocleg. Plany jednak ulegają zmianie, w związku z tym proszę o pomoc.

Jaki jest rzeczywisty czas przejazdu od końca chorwackiej autostrady do Orebiča ? Będziemy tam wieczorem w piątek, nie powinno być korków. Nie chcę płynąć promem.

W niektórych opisach ( nawet tegorocznych) pojawia się informacja, że ktoś w 12 godzin jechał z południowej Polski do Ploče. Taki czas to ja miałam w ub roku z Krakowa na Istrię. Chciałabym przeczytać opinie osób, które respektują przepisy ruchu drogowego.
Muszę dotrzeć do Orebiča o "przyzwoitej" porze bo dom wynajęliśmy z biura podróży i musimy odebrać klucze max do godz. 22.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 20.06.2014 20:04

Co prawda ja nie autostradami ale nam przejazd od granicy w Metković zajmował jakieś 2 godzinki. :D

Oczywiście do Orebica a konkretnie Perny :D
Ostatnio edytowano 20.06.2014 20:09 przez Sylwetka..., łącznie edytowano 1 raz
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 20.06.2014 20:09

Od Ploće do Orebicia jedziesz około 2 godzin, kwestia ile Ci zajmie przekraczanie granicy z BiH - chociaż to powinna być raczej formalność (pokazujesz paszporty i jedziesz dalej)
Mój rekord z Gliwic do Orebicia to 13 godzin - 4 lata temu, ale trochę przesadzałem z prędkością i postojami - nie polecam
Podaj więcej informacji:
1) Skąd jedziesz? - Kraków?
2) W jaki dzień i o której wyjeżdżasz
3) Jaką trasę wybierasz - Słowacja, Węgry czy Czechy, Austria - Słowenia- objazd czy autostrada
4) Ile postojów planujesz?
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 20.06.2014 20:31

Rok temu nasz przejazd wygladał czasowo tak:wyjazd (piątek) chwile po 5 rano na 2 auta przez Chyżne-Banska Bystryca - Sahy- Budapeszt- Banja Luka 22 -23.00, nocleg. Dzień 2 Wyjazd około 10 w Pernie byliśmy na 18, oczywiście po drodze były jakieś zakupy w Konzumie i micha :D
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 20.06.2014 21:00

1) Skąd jedziesz? - Kraków? -
2) W jaki dzień i o której wyjeżdżasz
3) Jaką trasę wybierasz - Słowacja, Węgry czy Czechy, Austria - Słowenia- objazd czy autostrada
4) Ile postojów planujesz?

1. Jadę z Krakowa
2. Ok 3 rano w piątek 11.07
3. trasa - autostradami w Polsce , Czechy, Austria, Słowenia ( chyba nie będę omijać autostrad), Chorwacja też autostradą do końca i dalej na Pelješac.
4. Myślę że na postoje muszę przeznaczyć ok 1-1.5 godz. W aucie będą dwie 8-latki.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 21.06.2014 01:48

ewa.krakuska napisał(a):1) Skąd jedziesz? - Kraków? -
2) W jaki dzień i o której wyjeżdżasz
3) Jaką trasę wybierasz - Słowacja, Węgry czy Czechy, Austria - Słowenia- objazd czy autostrada
4) Ile postojów planujesz?

1. Jadę z Krakowa
2. Ok 3 rano w piątek 11.07
3. trasa - autostradami w Polsce , Czechy, Austria, Słowenia ( chyba nie będę omijać autostrad), Chorwacja też autostradą do końca i dalej na Pelješac.
4. Myślę że na postoje muszę przeznaczyć ok 1-1.5 godz. W aucie będą dwie 8-latki.


Trasa na około 16 godzin, oczywiście w przypadku braku żadnych niespodzianek (korki, zmęczenie, dzieci)

Masz trzy wąskie gardła po drodze:
Poysdorf za granicą CZ-A, granica SLO-CRO, bramki koło Zagrzebia a w szczególności Lučko.

Ja bym startnął 2 godziny wcześniej, minął jak najszyciej Poysdorf i zrobił pierwszy przystanek koło Wiednia gdy dzieciaki zaczną się budzić.
A i na miejscu będziecie popołudniu i można zaliczyć jakiś spacer lub plażę.
durnylka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) durnylka » 21.06.2014 10:13

>W niektórych opisach ( nawet tegorocznych) pojawia się informacja, że ktoś w 12 godzin jechał z południowej Polski do Ploče. Taki czas to ja miałam w ub roku z Krakowa na Istrię. Chciałabym przeczytać opinie osób, które respektują przepisy ruchu drogowego.
Muszę dotrzeć do Orebiča o "przyzwoitej" porze bo dom wynajęliśmy z biura podróży i musimy odebrać klucze max do godz. 22.

Ja w tym roku do Podobuce jechałem z centralnej Polski na 2 noclegi: pierwszy w Mikulovie, drugi w Maslenicy. Główny powód to małe dzieci i brak wcześniejszych rezerwacji noclegów. Z powrotem wystarczył jeden nocleg, ale miałem już rezerwację w Mikulovie. Generalnie droga z Polski na Peljesac jest długa i nużąca. Sporo czasu straciliśmy przez korki na autostradzie i obwodnicy Wiednia (przejazd w stronę Graz przed południem w sobotę - prawdopodobnie spory ruch weekendowy, a w drodze powrotnej zablokował nas wypadek i konieczność objazdu). Co do promu Ploce - Trpanj, to jak najbardziej polecam. Jest to bardzo duża wygoda i odpoczynek dla kierowcy. Oczywiście trzeba 'wstrzelić' się w czas odprawy, bo czekanie powyżej 45 minut na kolejny prom nie ma sensu i wtedy na pewno lepiej pojechać (i zatankować w BiH) niż popłynąć.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 21.06.2014 10:25

Wyjazd ok 1 to niezły pomysł. Tylko trochę będę niewyspana ( jestem jedynym kierowcą). Bardzo dziękuję za podpowiedź :D.
Myślę że propozycja wyjazdu o 1 w nocy spotka się z nieprzychylną reakcją z strony współpasażerów ( dorosłych). Ale w końcu to JA jestem kierowcą ;).

Zastanawiam się nad korkami w Zagrzebiu, będę tam w piątek w godzinach powrotów z pracy. Na pewno jest wzmożony ruch na odcinku do Karlovča ale czy tworzą się korki? Może właśnie przejazd ok 13 byłby lepszym rozwiązaniem.

Mam świadomość, że wszystkich ograniczeń nie przewidzę, zresztą nie będę jechać na "złamanie karku".
Liczyłam czas przejazdu z postojami ok 18 godzin.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 22.06.2014 08:19

Na temat korków w Zagrzebiu ciężko mi się wypowiadać. Ja jeżdżę zawsze z soboty na niedzielę i w Zagrzebiu jestem koło północy. Raz pojechałem tak, że w sobotę rano wjechałem do Chorwacji. Korki od bramek przed Zagrzebem do Karlovač. Zderzak w zderzak 20-40 km/h - to była masakra.
Ale jak będzie w piątek koło południa - nie wiem.
Wydaje mi się, że im wcześniej tym lepiej. Trzeba zdążyć przed weekendowymi wyjazdami mieszkańców Zagrzebia.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 22.06.2014 09:27

Hej. Wczoraj skończył się nasz tygodniowy pobyt w Orebić. Teraz siedzimy w Tućepi.
Nie jechałem niestety od autostrady. Półwysep przejechałem kilka razy ( kilka razy w mega ulewie ) i powiem ci że nie pogonisz na krętych zakrętach półwyspu. Od Stonu jest jakieś 58km do Orebić, a czas przejazdu to poniżej godziny schodziłem. Są Chorwaci co jezdzą bardzo szybko, wyprzedzają wszędzie, na krętych łukach. Nie mierzyłem czasu przejazdu ale doszedłem do niezłej wprawy na tych krętych drogach i nawet Chorwaci rzadko mnie wyprzedzali. :D Pozdrawiam. :papa:
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 22.06.2014 09:38

W zeszłym roku jechaliśmy z Lubina (dolnośląskie) do Orebic. Wyjazd o 16.25. na miejscu byliśmy przed 14. Po drodze kilka postojów (jeden dłuższy pod wieczór - kolacja 4-latka). Chcieliśmy ominąć słoweńską autostradę i w środku nocy nawigacja poprowadziła nas nie tam gdzie trzeba :evil: Straciliśmy, myślę, około 2h... Nie wiem jak inni docierają w krótszym czasie... Na autostradzie prędkość 130-140 km/h - nie więcej. Poza autostradą prędkości takie jakie obowiązują w danym kraju - może ciut większe - jazda zdecydowanie nie emerycka :) ). Nam się jednak nie spieszyło (jak co niektórym Polakom, których widzieliśmy po drodze).
Teraz jedziemy w inne miejsce i mam nadzieję, że objazd w Słowenii dobrze "rozkminię" :twisted: Tym bardziej, że będziemy w Słowenii za dnia.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 22.06.2014 23:11

No właśnie,
widzę w tym wątku że wielu z nas jeździ "normalnie" i mamy podobne czasy przejazdu. Z wpisów wnioskuję że 18 godzin podróży to bardzo optymistyczny wariant.

Muszę rozważyć wcześniejszy wyjazd ( jeśli uda mi się usnąć ok 20 to mogę wstać za 5 godzin i w drogę.
Już niewiele czasu zostało.

Dziękuję
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 23.06.2014 00:27

Jelenia Góra - Orebic (Praga, Wiedeń, Graz, objazd autostrady w SLO, itd...) drugi raz i myślę, że 18 godzin to będzie bardzo dobry czas.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2014 00:47

Myślę, że realna średnia podróży na takiej trasie trasie to 60-70 km/h. Realna, czyli liczona z krótkimi postojami, bez nadzwyczajnych korków, bez szaleńczej jazdy i bez snu.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.06.2014 09:05

ewa.krakuska napisał(a):No właśnie,
widzę w tym wątku że wielu z nas jeździ "normalnie" i mamy podobne czasy przejazdu. Z wpisów wnioskuję że 18 godzin podróży to bardzo optymistyczny wariant.

Muszę rozważyć wcześniejszy wyjazd ( jeśli uda mi się usnąć ok 20 to mogę wstać za 5 godzin i w drogę.
Już niewiele czasu zostało.

Dziękuję

Najszybszą trase mapa pokazuje do A1 przez Katowice. Ok 8h do Lučko. Tradycyjnie przez Žiline ok 9h. Nie obawiałbym sie korków w Lučko bo te raczej tworzą sie w łikend i w przeciwnym kierunku. Ruszając ok 1 w nocy będziesz tam o 9 czy 10 rano. To nie jest czas gdy miejscowi gdzieś jadą. Moim zdaniem dojedziesz w ok 17h. To będzie męcząca jazda i przemyśl płynięcie promem bo to zawsze trochę odpoczynku a pamiętaj, że to końcowe kilometry.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone