Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czas przejazdu na Peljesac

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 08.07.2014 11:30

Dzięki za info. A macie jakieś większe doświadczenia z bośniackim paliwem? Jakość ok?
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 08.07.2014 22:21

Spalanie praktycznie takie samo jak na paliwie z OMV za Wiedniem. Spadku mocy nie było czuć, więc raczej ok.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 12.07.2014 07:13

Dojechałam w 17 godzin z wieloma krótkimi postojami ( w sumie ok 2 godz). Niestety większość trasy od Krakowa do Karlovca przejechaliśmy w deszczu ( czasami w ulewie). Objeżdżałam autostradę słoweńską.
Nie czekałam na prom bo poprzedni wlasnie odjechal i nie chciało nam się czekać.
Ruch na autostradzie chorwackiej znikomy, od Sibenika prawie pusta. Na ostatnich 50 km jechaliśmy sami :).

Ostatni postój przed końcem autostrady to Raščanie Gornje, widać że robią kolejny Dusina ale na dziś nie był otwarty.
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 12.07.2014 09:17

ewa.krakuska napisał(a):Dojechałam w 17 godzin z wieloma krótkimi postojami ( w sumie ok 2 godz). Niestety większość trasy od Krakowa do Karlovca przejechaliśmy w deszczu ( czasami w ulewie). Objeżdżałam autostradę słoweńską.
Nie czekałam na prom bo poprzedni wlasnie odjechal i nie chciało nam się czekać.
Ruch na autostradzie chorwackiej znikomy, od Sibenika prawie pusta. Na ostatnich 50 km jechaliśmy sami :).

Ostatni postój przed końcem autostrady to Raščanie Gornje, widać że robią kolejny Dusina ale na dziś nie był otwarty.


To o której w końcu wyjechałaś?
Chyba nigdzie cię nie przykorkowało?
Kawka smakuje na tarasie? :hut:
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 12.07.2014 15:08

wyjechałam o 3 rano. Na miejscu byliśmy o 20. W piątek nigdzie nie było korków. W Lućko było trochę aut ale CHorwaci jak zwykle przygotowani, pomocnicy wydawali bilety na autostradę.

Na tarasie kawa smakuje wyśmienicie! Taras gigantyczny, zacieniony. Co prawda reszta bandy właśnie jedzie przez Peljesac więc tak cicho jak teraz nie będzie ale w końcu są wakacje!
Tylu Polaków - jak jeżdżę od kilkunastu lat do Chorwacji - nie widziałam. Dziś na plaży nie słyszałam innego języka.
aniaitomek
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 04.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniaitomek » 12.07.2014 16:05

My wyjezdzamy w piatek 25go po poludniu z Redy , jakos kolo 17tej . Wiem ze paskudnie, ale nasi znajomi pracuja do ostatniej chwili . Zakwaterowanie mamy juz od soboty , pewnie bedziemy musieli sie spieszyc , a i korki beda zapewne niesamowite - bo to zmiana turnusow :-(
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 12.07.2014 21:59

ewa.krakuska napisał(a):wyjechałam o 3 rano. Na miejscu byliśmy o 20. W piątek nigdzie nie było korków. W Lućko było trochę aut ale CHorwaci jak zwykle przygotowani, pomocnicy wydawali bilety na autostradę.

Na tarasie kawa smakuje wyśmienicie! Taras gigantyczny, zacieniony. Co prawda reszta bandy właśnie jedzie przez Peljesac więc tak cicho jak teraz nie będzie ale w końcu są wakacje!
Tylu Polaków - jak jeżdżę od kilkunastu lat do Chorwacji - nie widziałam. Dziś na plaży nie słyszałam innego języka.


Na którą plażę chodzicie?
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 13.07.2014 10:56

wczoraj byliśmy na Trstenicy,
trochę rozczarowało mnie zaplecze plaży a raczej brak zaplecza, nie można nawet kupić lodów gałkowych,

dziś leje i ciągle przechodzą burze więc z plażowania nici
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 13.07.2014 16:02

No tak, pogoda dziś w Chorwacji niespecjalna.

Choć teraz już chyba się wypogadza :) Tak pokazują okoliczne kamery internetowe choć w sat24 nadal pioruny i burze :mrgreen:

Ja ruszam we wtorek rano. Przystanek z noclegiem Plitvice na jeden dzień i na wieczór 16 - tego mam nadzieję być na miejscu :)

:papa:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 13.07.2014 19:52

ewa.krakuska napisał(a):wczoraj byliśmy na Trstenicy,
trochę rozczarowało mnie zaplecze plaży a raczej brak zaplecza, nie można nawet kupić lodów gałkowych,

dziś leje i ciągle przechodzą burze więc z plażowania nici


Mnie Trstenica wogóle się nie podoba.
Ja najczęściej spędzałem czas na plaży przy kampie Perna (drobne kamyczki, prysznice, knajpka z piwkiem, drinkami i lodami
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 14.07.2014 00:40

Poszliśmy na Trstenicę ponieważ mieszkamy dosyć blisko tej plaży,
innych plaż będę szukać jak pogoda zrobi się plażowa,
dziś było paskudnie,

nie pamiętam takiego dnia w Chorwacji

a gdzie jest camping Perna?
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 14.07.2014 06:29

Kilka kilometrów za Orebičem w stronę Kuciste, Viganji. Można zaparkować za zakrętem przy płocie kampingu Perna.
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 15.07.2014 06:40

na pewno tam pojedziemy!

niech tylko wreszcie zrobi się słoncznie
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 17.07.2014 12:53

W Orebicu słonecznie od rana. Plaże w centrum takie sobie, może przy hotelach.

Ale pięknie było dziś w nocy, chodziliśmy po północy. Miasto śpi :)

Ewa, jak polecana plaża ?
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 17.07.2014 18:09

nie dotarłam na polecaną plażę,

Peljesac dla mnie cudowny, szkoda że blisko nie ma fajnej plaży. Jazda samochodem na plażę to nie jest to co lubię. Nie rozumiem dlaczego nie sprzątają plażowego syfu. Nigdy dotąd nie spotkałam takich brudnych plaż. Nigdy też nie miałam ubrudzonych smołą ubrań i karimat.

Mimo tego kocham Chorwację miłością bezwarunkową wiec brzydkie plaże nie są w stanie zmienić moich uczuć do Niej.

jutro wybieram się na Divną o ile pogoda pozwoli,
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czas przejazdu na Peljesac - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone