Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak, Brela, BV i znów Brela 2017 str 18

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 29.07.2016 18:36

Haha. Dobrze sie zaczyna. Przygody z samochodem to Wasza tradycja. Psst ja w bagazniku wożę cewke zaplonową :D czekam na cd.
D@rek
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 19.08.2009
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) D@rek » 29.07.2016 18:53

Nieźle się zaczyna :D
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 29.07.2016 21:04

Mieliście nosa z terminem przyjazdu do Baskiej Vody w niedzielę-w piątek i w sobotę wiała tam Bora. Słyszałem też,że autostrady były pozamykane. Waszą trasę na plaże znam świetnie bo dwa lata z rzędu wspinałem się tamtędy na Naputicia.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.07.2016 21:17

Jest dobrze...zostaję :papa:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 29.07.2016 21:24

Fajna relacja, chętnie poczytam dalej 8)
kasia.2377
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 26.07.2015
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia.2377 » 30.07.2016 01:08

my dokładnie w tym samym terminie od 17-26 byliśmy ale w Breli :) 3/4 drogi padało, a jak w Chorwacji nad ranem zrobiliśmy przystanek to para z ust leciała, termometry wskazywały zaledwie 13 st C. Na szczęście po przejechaniu magicznego tunelu temperatura trochę wzrosła a jak już dojechaliśmy na miejsce wyszło piękne słoneczko. Niestety woda w niedzielę była lodowata, weszliśmy tylko na chwilę, dzieciaki w ogóle zrezygnowały z kąpieli. Ale z dnia na dzień było coraz lepiej, ogólnie całe 9 dni pogoda rewelacyjna :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 30.07.2016 10:04

Ta niska temperatura wody to właśnie efekt działania Bory-wcześniej wszystko bylo ok.
DeKa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.08.2013
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeKa » 30.07.2016 10:41

Shimmer, po Twoim wpisie widzę, że znalazłaś stronę wiec namiary masz.
Jak w czymś mogę jeszcze pomóc to pisz.
http://www.baskavoda.com/stanicic/

Jeżeli chodzi o ceny. My płaciliśmy 90 euro za noc.

greg1595 napisał(a): Przygody z samochodem to Wasza tradycja


Tradycję są fajne ale z tą chcemy zerwać.

kibic hr napisał(a):piątek i w sobotę wiała tam Bora


Wiem wiem. Byliśmy z pogodą na bieżąco. Był lekki niepokój. Podglądałem też Baśkę na kamerze online. Jeżeli chodzi o pogodę to faktycznie mieliśmy szczęście.

Wracając do relacji.

Jeszcze przed samym pójściem na plażę przeszliśmy się główną ulicą w stronę portu. Kupiliśmy coś do picia, pieczywo i obowiązkowo burka z mięsem no i jeszcze looody.

498.
Obrazek

499
Obrazek

500.
Obrazek

501.
Obrazek

Odpoczywaliśmy wszyscy po, bądź co bądź długiej podróży. Szczęśliwi, że dojechaliśmy idziemy w końcu popływać. No i było tak jak się tego obawiałem, czytałem o tym zjawisku. Woda była jak na Chorwację dość zimna (wspomniała o tym wyżej kasia.2377). No ale w sumie to nie kłopot. Żeby ludzie tylko takie problemy mieli... Poczekamy, będzie cieplej na pewno. A do wody i tak weszliśmy. Dało się przyzwyczaić.

502.
Obrazek

503.
Obrazek

504.
Obrazek

505.
Obrazek

Nie siedzieliśmy długo. Wróciliśmy do apartamentu. Trzeba było się rozpakować a wieczorem posiedzimy sobie na tarasie i napijemy proska na naszym tarasie. Gdy wróciłem do pokoi poszedłem dać prezenty naszym właścicielom. Nasze wędliny, wódkę itp.

Dwa lata temu będąc Breli wybraliśmy się na spacer do Baśki. Nie urzekła nas wtedy. Brela ma więcej uroku i jest bardziej klimatyczna. Baska Voda jest bardzo komercyjna ale przekonaliśmy się do tej miejscowości. Knajpa przy knajpie a za knajpą knajpa. Mnóstwo sklepików z pamiątkami, budki z burkami, lodami itd. Ruch jak w Rzymie (w sumie to nie byłem :wink: ). Mimo to coś w sobie ma. Podobało nam się.

Z kolei, jeżeli chodzi o nasz apartament to huuuuuu. Na bogato. Chyba wszystko dopiero co świeżo wyremontowane. Czyściutkie, nowe, nowoczesne, ładne. Mieliśmy dwa na prawdę duże pokoje. Przestronną kuchnię, ubikację, łazienkę i najlepsze... dwa tarasy.

506.
Obrazek

507.
Obrazek

Dawało nam to niesamowite pole widzenia na góry z jednej strony, miasteczko, port, morze i góry z drugiej strony. Pokażę panoramę ale nie robiłem jej od końca do końca. Trochę prawej strony uciąłem.

508.
Obrazek

509.
Obrazek

510.
Obrazek

511.
Obrazek

512.
Obrazek

513.
Obrazek

Miejscówka na prawdę nam się udała a znalazłem ją przez przypadek szukając po prostu lokum z tarasem i widokiem na morze. Zależało nam na tarasie ponieważ chcieliśmy wieczory spędzać z żoną podziwiając morze podczas gdy dzieci już śpią. Taras na samej górze. My widzieliśmy wszystko a nas nikt.
No aż sam sobie zazdrościłem tak mi się tam podobało.

Zaczynamy wakacje. Znaczy coś dobrego wieczorem na sen i idziemy spać :?

514.
Obrazek

c.d.n.
Ostatnio edytowano 31.07.2016 19:58 przez DeKa, łącznie edytowano 2 razy
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 30.07.2016 12:40

Można prosić na PW namiary na kwaterę?
justyska.k1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.07.2013
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyska.k1 » 30.07.2016 12:59

Ja tez poproszę na pw. Dziękuję
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2016 20:54

DeKa napisał(a):
497.
Obrazek


Skoro już tak dogłębną relację robisz, to może jakaś fotka zza butelki? Lekko z boku. Znajdzie się?
Najlepiej z FKK.
Pewnie miałbyś zwielokrotnioną liczbę fanów.
:twisted:
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 30.07.2016 22:20

Dawid....super relacja i jak zwykle przepiękne zdjęcia :-) :-) :-)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 31.07.2016 04:30

DeKa napisał(a): "Jeżeli chodzi o ceny. My płaciliśmy 90 euro za noc."

Cena apartamentu adekwatna do jego standardu.
DeKa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 05.08.2013
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) DeKa » 31.07.2016 19:56

moniolla, dzięki

stpman, justyska.k1
Wysłałem Wam PW.

Dziwię się troszkę, że chcecie na PW skoro w poście wyżej (na samym początku) dałem link do apartamentów państwa Stanicic.

FUX napisał(a):Pewnie miałbyś zwielokrotnioną liczbę fanów.


Nie zbieram fanów.

Dzień drugi.
Zaczynamy od zakupów świeżego pieczywa. Idąc do budki po drodze przechodzę obok plaży.
Spokojnie, pusto, czysto. Chwila dla mnie, żeby nacieszyć oczy widokiem morza.
Jak można zauważyć na zdjęciu na plaży już przygotowane rzędy leżaków czekające tylko na plażowiczów. Wszystko pięknie ładnie. Kto chce niech płaci i się wyleguje tylko, że zajmują zdecydowaną większość plaży. Tak jak nazwał to mój kolega, robi się tam powoli pod tym względem "dziadostwo". Ale nie jest tak źle. Wystarczy przejść trochę po plaży w jedną lub drugą stronę i można znaleźć fajne miejsce. Im wcześniej tym lepiej. My na plażę docieraliśmy około 9:30. Kolejną rzeczą, która mnie zdziwiła to płatne natryski (2 kuny). W innych miejscowościach np. w Breli jest za darmo.

515.
Obrazek

No to pieczywo kupione. Oczywiście śniadanie mistrzów.
Pojedzeni...? Spakowani...? Rzut oka na miasteczko z góry.

516.
Obrazek

Ruszamy plażować.
Nie mieliśmy konkretnych planów i celów na te wakacje. Chcieliśmy się po prostu zrelaksować. Jak coś zwiedzimy to super jak nie to też będzie dobrze. Żonie jedynie zależało na jakimś rejsie choćby małym statkiem. Ja z kolei pożegnałem się z myślą, że w końcu zdobędę szczyt Sv. Jure. Trudno.

Na plaży dość szybko robiło się ciasno ale do Bałtyckich plaż to jeszcze trochę brakowało na szczęście :D

517.
Obrazek

Ta główna plaża przy ulicy ładna nie jest w sensie - nie ma kamyczków. Jej plusem jest to, że mamy pod ręką wszystkie budki z jedzeniem.

Tu mi w kadr weszła jedna dziewczyna, budkę chciałem Wam pokazać.

518.
Obrazek

519.
Obrazek

Mimo, że na tej plaży jest mało kamyczków a co za tym idzie mało rybek to córce w snurkowaniu i nurkowaniu to nie przeszkadza.

520.
Obrazek

521.
Obrazek

522.
Obrazek

523.
Obrazek

524.
Obrazek

Z wody widać naszą kwaterę.

525.
Obrazek

526.
Obrazek

527.
Obrazek

528.
Obrazek

529.
Obrazek

530.
Obrazek

531.
Obrazek

Plażujemy parę godzin. Idziemy zjeść jakiś obiad i późnym popołudniem robimy sobie spacerek po centrum Baska Voda.
No trochę się zdjęć uzbierało. "Idę" przygotowywać następne.

c.d.n.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Po Pisaku i Breli - Baska Voda 2016 strona 13

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 01.08.2016 19:58

My z racji bliskości apartamentu też plażowaliśmy w tym miejscu a mój syn skakał do wody z tego pomostu. Obiektywnie stwierdzam jednak,że w BV dużo ładniejsze i o wiele szersze są plaże w stronę Promajny a przy barze Oseka jest nawet boisko do siatkówki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak, Brela, BV i znów Brela 2017 str 18 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone