Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okolice.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 10.04.2017 22:06

Janusz Bajcer napisał(a):To coś to morski ślimak.



Panie Januszu, dziękuję za informację. Przewertowałam grafike googla i to chyba ten?
http://www.robertdee.pl/morski-slimak-k ... -swiatlem/
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.04.2017 22:40

Chyba to nie ten :wink: >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Elysia_chlorotica

W Jadranie jest taki

Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.04.2017 06:58

Szybenik :hearts: w tym roku zaczynam w nim wakacyjną przygodę :D cudownie popatrzeć w oczekiwaniu :)
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 11.04.2017 10:56

beatabm napisał(a):Szybenik :hearts: w tym roku zaczynam w nim wakacyjną przygodę :D cudownie popatrzeć w oczekiwaniu :)


Warto czekać :hearts: :hearts: :hearts:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 11.04.2017 10:58

Janusz Bajcer napisał(a):Chyba to nie ten :wink: >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Elysia_chlorotica

W Jadranie jest taki



Zgadza sie :oops:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 11.04.2017 23:10

02.07.2016 TROGOR

Dziś będzie fotorelacja z Trogiru, mojego po Splicie najulubieńszego miasta w Chorwacji, odwiedziliśmy go dwukrotnie i chętnie tam wrócę. Cofnę się teraz trochę w czasie i będę wymieniać z pamięci miejsca, które widziałam podczas tych 4 razy w Cro (może uda mi się odgrzebać zdjęcia i napisać relacje? ;) )

W 2006 roku podczas pobytu na półwyspie Peljesac, niestety tylko 7 dni:

1. Trpanj, w którym mieszkaliśmy, małe fajne miasteczko, z fajnymi plażami i widokami;
2. Gradać, bardzo mi się spodobał, ale tylko przejazdem niestety, więc chciałabym tam wrócić;
4. Orebic niewiele pamętam
3. Korcula piękne miasto, wg mnie warte odwiedzenia.
4. Plitvice - wiadomo że warto :hearts: (w drodze do Chorwacji)
5. Wodospady Krka (wracając)

W 2007 roku, podczas pobytu na Istrii też tylko 7 dni (a po drodze Postojna i Klagenfurt):

6. Duga Uvala, fajne kamieniste plaże, zatoczki dzikie prawie bezludne
7. Pula - super!
8. Rovinj - cudowny
9. Czerwona wyspa - raj

W 2010 roku podczas pobytu w Podstrana:

10. Podstrana - idealne miejsce do długich spacerów, super plaże, fajna baza wypadowa
11. Split - mój nr 1 jak na razie (będzie w przedostatnim odcinku mojej relacji)
12. Trogir - mój nr 2
13. Okrug Gornji
14. Omiś - mega, kiedyś tam wrócę na dłużej
15. Supetar - w planie na dłużej kiedyś, bo bardzo mi się spodobał
16. Bol - hmmmm, ładny z lotu ptaka ;) ale i tak warto

w 2016 roku po 6 latach przerwy Stupin Celine:

17. Stupin Celine - no żałuję, że to nie była Rogoznica :)
18. Rogożnica - super super super!!!
19. Split - obowiązkowo
20. Trogir - obowiązkowo
21. Primosten - perełka, w planach mam wrócić i być tam dłużej
22. Sibenik - mój nr 3

niedługo będą tu zdjęcia mojego najukochańszego Splitu, a na koniec, nasz przedostatni dzień w Chorwacji, który uwieńczył ten pobyt. Na zachętę fotka, wiecie gdzie to będzie?
zach.jpg


A teraz fotorelacja z Trogir
Załączniki:
tro32.jpg
tro31..jpg
tro30..jpg
tro29.jpg
tro28.jpg
tro27..jpg
tro25.jpg
tro23.jpg
tro22..jpg
tro21.jpg
tro20..jpg
tro19.jpg
tro18.jpg
tro17.jpg
moje najulubieńsze
k.jpg
tro15.jpg
tro14.jpg
tro12.jpg
tro13.jpg
tro11.jpg
tro10.jpg
tro9.jpg
tro8.jpg
tro7.jpg
tro5.jpg
tro6.jpg
tro4.jpg
tro2.jpg
tro3.jpg
Ostatnio edytowano 22.05.2019 15:21 przez slawek&gosia, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.04.2017 12:52

Miło powspominać razem z Tobą. Sibenik, Trogir, Split - U mnie w takiej olejności. Sibenik chyba najbardziej z sentymentu, bo tam najwięcej czasu spędziliśmy. Odwiedziliśmy go w 2013 i teraz we wrześniu 2016. Trogir i Split są na mojej liście do powtórki, bo zdecydowanie za mało czasu im poświęciiśmy. Może uda się być w którymś z nich w tym roku :D
Pozdrav :D
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 18.04.2017 17:28

agata26061 napisał(a):Miło powspominać razem z Tobą. Sibenik, Trogir, Split - U mnie w takiej olejności. Sibenik chyba najbardziej z sentymentu, bo tam najwięcej czasu spędziliśmy. Odwiedziliśmy go w 2013 i teraz we wrześniu 2016. Trogir i Split są na mojej liście do powtórki, bo zdecydowanie za mało czasu im poświęciiśmy. Może uda się być w którymś z nich w tym roku :D
Pozdrav :D

To prawda. Te miasta robią wrażenie i sentyment pozostaje :) trzymam kciuki za powtórkę!
Pozdrawiam :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.04.2017 09:16

Witam, miło powspominać dokładnie te same miejsca, które zwiedzaliśmy 2 miesiące temu tylko w niższej temperaturze i kompletnie wyludnione. A słoneczka w sumie też nam nie brakowało. I Czekam na Split bo w swojej zimowej relacji jestem na tym samym etapie :wink:

Pozdrawiam
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 20.04.2017 09:41

Beata W. napisał(a):Witam, miło powspominać dokładnie te same miejsca, które zwiedzaliśmy 2 miesiące temu tylko w niższej temperaturze i kompletnie wyludnione. A słoneczka w sumie też nam nie brakowało. I Czekam na Split bo w swojej zimowej relacji jestem na tym samym etapie :wink:

Pozdrawiam


Witam :)

Musze zatem zajrzeć koniecznie do Twojej zimowej relacji :) Split i "oko smoka" będą już w ten weekend
Pozdrawiam :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.04.2017 11:06

slawek&gosia napisał(a):
Beata W. napisał(a):Witam, miło powspominać dokładnie te same miejsca, które zwiedzaliśmy 2 miesiące temu tylko w niższej temperaturze i kompletnie wyludnione. A słoneczka w sumie też nam nie brakowało. I Czekam na Split bo w swojej zimowej relacji jestem na tym samym etapie :wink:

Pozdrawiam


Witam :)

Musze zatem zajrzeć koniecznie do Twojej zimowej relacji :) Split i "oko smoka" będą już w ten weekend
Pozdrawiam :papa:


Więc czekam na Wasz letni Split a do zimowego zapraszam Tutaj: pozdrowienia-od-pani-wiosny-czyli-ferie-2017-w-cro-t51864-120.html#p1847717

:papa:
emyszka76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2016
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) emyszka76 » 22.04.2017 21:10

Obrazek

A tam gdzie te zielone drzwi i okiennice są wspaniałe kalmary. My w tym roku po raz czwarty do Rogoznicy :D Szybenik był trzy lata temu, więc w tym roku obowiązkowo. Primosten to stały punkt, gdyż w drodze do kościoła po prawej stronie są drzwi, gdzie gospodarz sprzedaje mój ulubiony Prosek. Mówimy sobie, że w tegorocznym wyjeździe nie będzie Trogiru, ale .... No właśnie, nie jestem pewna czy dotrzymamy słowa :) I tak sobie mówimy co roku, że ostatni raz już Rogoznica i nie dotrzymujemy słowa. Kwatera zawsze ta sama, super przyjacielscy gospodarze, którzy co roku na nas czekają, do plaży Zecevarska 10 metrów, idealne miejsce na wieczorne spacery. Czego chcieć więcej. Ale może rzeczywiście w tym roku to już ostatni raz? :wink:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 23.04.2017 16:07

emyszka76 napisał(a):Obrazek

A tam gdzie te zielone drzwi i okiennice są wspaniałe kalmary. My w tym roku po raz czwarty do Rogoznicy :D Szybenik był trzy lata temu, więc w tym roku obowiązkowo. Primosten to stały punkt, gdyż w drodze do kościoła po prawej stronie są drzwi, gdzie gospodarz sprzedaje mój ulubiony Prosek. Mówimy sobie, że w tegorocznym wyjeździe nie będzie Trogiru, ale .... No właśnie, nie jestem pewna czy dotrzymamy słowa :) I tak sobie mówimy co roku, że ostatni raz już Rogoznica i nie dotrzymujemy słowa. Kwatera zawsze ta sama, super przyjacielscy gospodarze, którzy co roku na nas czekają, do plaży Zecevarska 10 metrów, idealne miejsce na wieczorne spacery. Czego chcieć więcej. Ale może rzeczywiście w tym roku to już ostatni raz? :wink:


Nie mieliśmy okazji zjeść kalmarów, ale jesteś kolejną osobą, która poleca kalmary stamtąd, może uda nam się spróbować kiedyś :) Rogoznica mnie zachwyciła i kiedyś tam pewnie wrócimy, chociaż póki co każdego razu w Cro jesteśmy gdzie indziej. W tym będą okolice Zadaru. Lubimy nowe miejsca, na szczęście Chorwacja ma jeszcze tyle do odkrycia :)

pozdrawiam! :papa:
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 23.04.2017 16:35

04.07.2016 SPLIT

Po dniu lenistwa na plaży nadszedł czas na Split, a ponieważ byliśmy tam już dwa razy, zastanawialiśmy się czy jechać po raz trzeci, oczywiście nikt nie miał wątpliwości, oprócz naszej Domi, która stwierdziła, że zostaje w pokoju i będzie się bawić. Zwiedzanie Splitu miało być już na luzie, jechaliśmy tam z sentymentu więc daliśmy jej trochę wytchnienia i pojechaliśmy tam dopiero po wczesnym obiedzie i postanowiliśmy zostać do zachodu słońca :)

Przed nami godzina drogi i naszym oczom ukazał się wytęskniony widok:
1.jpg

split1.jpg

split2.jpg

split3.jpg

split5.jpg

split6.jpg
cudne wąziutkie uliczki

split7,.jpg

split8.jpg

split9.jpg

split10.jpg

split11.jpg

split12.jpg

split13.jpg

split14.jpg

split15.jpg

split16.jpg


Miasto zachwyca to i tłumy ludzi są...
tłum.jpg
Tłum

split17.jpg


Ostatnie zdjęcie, żegnany się ze Splitem...
split18.jpg
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006
Re: Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okoli

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 23.04.2017 17:16

Idę za ciosem i jedziemy dalej :)

5.07.2016 Zmajevo Oko

Ten dzień postanowiliśmy spędzić w Rogoznicy na naszej ulubionej plaży, a po południu zobaczyć to http://loverogoznica.eu/pl/zmajevo-oko/
Parę zdjęć z plaży. Upał był straszny, pogoda idealna na plażowanie, praktycznie każdego dnia było 30 stopni w cieniu i prawie bezchmurne niebo :D :mrgreen:
plaża.jpg

plaza1.jpg

plaza2.jpg

plaza3,.jpg

plaza4,.jpg


Zbieramy się leniwie do apartamentu, jemy obiad, zmywamy z siebie sól i zadowoleni i ciekawi ruszamy oglądać słynne słone jeziorko zwane "okiem smoka"

wygłupy jak to my muszą być ;)
oko.jpg


Idziemy i idziemy, aż w końcu widzimy cel podróży. Robi wrażenie, na niektórych takie, że postanawiają w nim popływać, podobno jest tak słone, że nie jest możliwie utopienie się w nim. Syn też chciał wskoczyć, ostatecznie tylko podziwiał śmiałków skaczących ze skarpy.
oko1.jpg

oko2..jpg

oko14.jpg


Od innych turystów dowiedzieliśmy się, że idąc kawałek (jak się potem okazało jakieś pól godziny pod górkę) dociera się do fajnego punktu, skąd można podziwiać całą Rogoznice. Oczywiście idziemy... było warto!
Ścieżka kamienista, warto ubrać wygodne buty, chociaż ja w sandałach też dałam rade :P
oko5..jpg

oko6.jpg


Zmęczeni podziwiamy widoki, robimy zdjęcia i zachwycamy się tą chwilą :)
oko3.jpg

oko4.jpg

oko7.jpg

oko8..jpg

oko9.jpg

oko10.jpg

oko11.jpg

oko13.jpg


Myślę, że stali bywalcy znają to miejsce, a tych którzy nie widzieli zachęcam :)

:papa:
Ostatnio edytowano 23.04.2017 18:15 przez slawek&gosia, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Cro 2016 po raz czwarty...nie ostatni. Rogoznica i okolice. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone