Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 30.07.2019 00:27

Czy ktoś orientuje się czy z Rogoznicy lub Primostenu organizowane są fish picnici? Jeśli tak to gdzie i w jakich cenach.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 30.07.2019 06:13

czarna.perla napisał(a):Czy ktoś orientuje się czy z Rogoznicy lub Primostenu organizowane są fish picnici? Jeśli tak to gdzie i w jakich cenach.
W Rogoznicy organizują na pewno. Na ,, deptaku'' stoją. Cen nie pamietam. Powodzenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2019 16:22

czarna.perla napisał(a):Czy ktoś orientuje się czy z Rogoznicy lub Primostenu organizowane są fish picnici? Jeśli tak to gdzie i w jakich cenach.

https://www.google.com/search?client=fi ... excursions

Kornati - koszt ok. 50 euro.
czarna.perla
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarna.perla » 30.07.2019 22:34

Dziękuję.

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie w Rogoznicy zjeść dobrze i w rozsądnych cenach?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.07.2019 08:38

Nie jest to wielka miejscowość, a najlepsze życie towarzyskie kręci się na wyspie.
Po drodze masz mnóstwo knajpek i wszędzie jest OK i cenowo tak samo.
Warto zjeść też w Fish fast food Skojic - popularny fast food gdzie dają niezbyt zdrowe bo z głębokiego oleju ale przepyszne owoce morza.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 24.08.2019 12:42

Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 06.07.2020 19:59

Witajcie,
wybieramy się w tym roku - dokładnie od 29 sierpnia do 8 września - do Rogoźnicy. Jest to nasz siódmy wypad do Cro, ale pierwszy w te rejony. Chciałam znaleźć coś podobnego do naszej ukochanej Podgory i Tucepi i po lekturze forum uznałam że Rogoźnica będzie super. Bo jest i marina i promenada i knajpki, a i to na czym nam teraz zależy, czyli świetna baza wypadowa do Trogiru, Splitu, Szybenika itd. Mam kilka pytań do osób które były w tej miejscowości:
- w którym miejscu najlepiej się zatrzymać i szukać noclegu, aby nie było daleko do plaży? - wyczytałam że jest tam kilka plaż, ale nie wszędzie jest blisko z apartamentu, a nie ukrywam, że nie uśmiecha mi się robić kilometrów, z cały dmuchanym majdanem dzieciaków
- podoba nam się na plaży Sepurine - ale wydaje się to być jakaś dzielnica willowa - więc nie wiem czy ceny nie będą kosmiczne, czy ktoś może to potwierdzić?
- gdzie można kupić dobre trunki chorwackie?
- czy w okolicy są jakieś place zabaw, dmuchańce lub inne atrakcje dla dzieci?

Podpowiedzcie, proszę:) Bo mąż już zagaduje: "a może by tak w sprawdzone miejsce?" A ja nie chcę 5ty raz do Podgory, chcę zobaczyć coś innego, chcę pozwiedzać, Chorwacja cała taka piękna :)))
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.07.2020 20:49

Agulek777 napisał(a):Witajcie,
wybieramy się w tym roku - dokładnie od 29 sierpnia do 8 września - do Rogoźnicy...

Cześć!
Rogoznica, bardzo mi się podobała. Co do Twoich pytań:
1. Chyba najlepiej podjechać do apartamentów, które znajdują się w pobliżu miejsca, które się Wam podoba? W okresie, w którym jedziecie powinno być już sporo luzu.
2. Plaża Sepurine - faktycznie bardzo fajna, nie mniej w połowie sierpnia było na niej sporo narodu. Z tego co kojarzę, były tam jakieś dmuchańce na wodzie, coś w rodzaju toru przeszkód itd. My zatrzymaliśmy się na Ul. XII (dwunastej) czyli kompletnie z drugiej strony Rogoznicy. Mała, kameralna plaża, knajpka z zimnym browarem i przekąskami, bardzo fajne wejście do wody dla maluchów, ze sporą ilością cienia, 15-20 minut spacerkiem od centrum. Gdyby ta lokalizacja odpowiadała Ci, mogę przesłać na priv namiary na apartament z widokiem na morze, znajdujący się minutę, może dwie od wspomnianej plaży. W momencie kiedy szukałem, cena była duuużo niższa, niż we wspomnianej przez Ciebie lokalizacji.
https://goo.gl/maps/4LZJLzBx8UNWMEyEA
3. Chyba najlepiej u gospodarzy? Akurat Ci u których mieszkaliśmy zaopatrywali nas w winko, rakiję i wędliny. Jeśli gospodarze by nie mieli, przy samej grobli, na przeciw Studenaca znajduje się targ z owocami i rybami. Na 100% można tam było kupić jakąś domową produkcję.
4. Co do dmuchańców i placu zabaw, wrzucam mapkę.
Rogoznica.jpg

No i może Ci się przyda stronka samej Rogoznicy: https://loverogoznica.eu/pl/
Pozdrawiam i miłego wypoczynku.
anneangry
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.06.2020
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) anneangry » 06.07.2020 21:46

Agulek777 napisał(a):- podoba nam się na plaży Sepurine - ale wydaje się to być jakaś dzielnica willowa - więc nie wiem czy ceny nie będą kosmiczne, czy ktoś może to potwierdzić?


Dzis zarezerwowalam apartament w domu na rogu plazy Sepurine (ul. Sepurine 73) na Airbnb. Cenowo wyszlo ok. 70E za dobe. Jedziemy dwojka doroslych i dwoje dzieci...Zaszalalam troche, bo zakladalam mniejszy budzet, ale wyszlam z zalozenia, ze jedzie sie raz do roku, dzieci beda pierwszy raz w Chorwacji (ja juz chyba 14sty) wiec niech maja to, na czym mnie jako dziecku by zalezalo, plaza pod nosem :) No i zeby dmuchancow nie targac ze soba i dzieci tez, bo kilometrow jeszcze nie potrafia trzaskac bez marudzenia (4.5 i 6.5 lat). Biore hulajnoge wiec do centara po kruh i karlovacko moge smignac w 2 min.
Wczesniej bywalam Makarska, Tucepi, Baska Voda, Brela, wiec jak Ty, tez szukalam podobnego klimatu w srodkowej Chorwacji.

Za tydzien bede juz w Rogoznicy, zdam relacje co gdzie i jak.

Ew. czy ktos z cromaniakow moze polecic jakas fajna konobe w Rogoznicy lub nieopodal?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.07.2020 22:27

Agulek777 napisał(a):- podoba nam się na plaży Sepurine - ale wydaje się to być jakaś dzielnica willowa - więc nie wiem czy ceny nie będą kosmiczne,


Jest tam kilka willi z basenami ale i zwykłe apartmany także. Zaleta dla dzieciaków - blisko plaża i płasko. Byliśmy tam 5 lat temu. Do mariny 5 minut do centrum 15
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 06.07.2020 22:30

anneangry napisał(a):
Agulek777 napisał(a):- podoba nam się na plaży Sepurine - ale wydaje się to być jakaś dzielnica willowa - więc nie wiem czy ceny nie będą kosmiczne, czy ktoś może to potwierdzić?


Dzis zarezerwowalam apartament w domu na rogu plazy Sepurine (ul. Sepurine 73) na Airbnb. Cenowo wyszlo ok. 70E za dobe. Jedziemy dwojka doroslych i dwoje dzieci...Zaszalalam troche, bo zakladalam mniejszy budzet, ale wyszlam z zalozenia, ze jedzie sie raz do roku, dzieci beda pierwszy raz w Chorwacji (ja juz chyba 14sty) wiec niech maja to, na czym mnie jako dziecku by zalezalo, plaza pod nosem :) No i zeby dmuchancow nie targac ze soba i dzieci tez, bo kilometrow jeszcze nie potrafia trzaskac bez marudzenia (4.5 i 6.5 lat). Biore hulajnoge wiec do centara po kruh i karlovacko moge smignac w 2 min.
Wczesniej bywalam Makarska, Tucepi, Baska Voda, Brela, wiec jak Ty, tez szukalam podobnego klimatu w srodkowej Chorwacji.

Za tydzien bede juz w Rogoznicy, zdam relacje co gdzie i jak.

Ew. czy ktos z cromaniakow moze polecic jakas fajna konobe w Rogoznicy lub nieopodal?
W Rogożnicy smacznie było w Jare i San marco. Polecam. Czasem czeakaliśmy na stolik ( 12 osób) ale zawsze pozytywne odczucia.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 13.07.2020 17:25

luk006 napisał(a):Gdyby ta lokalizacja odpowiadała Ci, mogę przesłać na priv namiary na apartament z widokiem na morze, znajdujący się minutę, może dwie od wspomnianej plaży. .


Hej,
bardzo dziękuję za wskazówki:) Bardzo chętnie poproszę o namiar na apartament, dobrze mieć coś sprawdzonego w zanadrzu.
Dobrze zrozumiałam, że w pobliżu apartamentu jest plaża, a Sepurine ciut dalej, dwie minutki drogi? Nie upieram się przy Sepurine, ładnie wygląda na google:)
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 13.07.2020 17:29

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Czyli innymi słowy, jest w czym wybierać i spokojnie można jechać w ciemno:)
Mąż pochodził chłopkiem w google i się wystraszył, że z uwagi na zabudowania może być kiepsko ze znalezieniem noclegu. Ale ja też myślę że w tym okresie nie powinno być problemu, o ile w ogóle pojedziemy, bo boję się trochę że zaś wprowadzą kwarantannę. No ale cóż...siła wyższa:(
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 14.07.2020 13:54

Agulek777 napisał(a):
luk006 napisał(a):Gdyby ta lokalizacja odpowiadała Ci, mogę przesłać na priv namiary na apartament z widokiem na morze, znajdujący się minutę, może dwie od wspomnianej plaży. .


Hej,
bardzo dziękuję za wskazówki:) Bardzo chętnie poproszę o namiar na apartament, dobrze mieć coś sprawdzonego w zanadrzu.
Dobrze zrozumiałam, że w pobliżu apartamentu jest plaża, a Sepurine ciut dalej, dwie minutki drogi? Nie upieram się przy Sepurine, ładnie wygląda na google:)

Agnieszko zerknij na mapkę, którą załączyłem kilka postów wyżej. Przy "naszym" apartamencie była mniejsza plaża, natomiast Seputine było z drugiej strony Rogoznicy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2020 19:38

Do tych co w tym roku odwiedzili Rogoznicę: czy Fish fast food (te zielone okienka) działa?
Obrazek

https://www.google.com/maps/@43.5259182 ... 312!8i6656
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone