Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 02.08.2020 23:19

Okienko już nie działa. Była przebudowa tej części miasta i teraz jest tylko Konoba Skojić.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2020 12:55

To bardzo smutna i zła wiadomość :twisted:
beti8007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.02.2016
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) beti8007 » 06.08.2020 09:19

anneangry napisał(a):
Agulek777 napisał(a):- podoba nam się na plaży Sepurine - ale wydaje się to być jakaś dzielnica willowa - więc nie wiem czy ceny nie będą kosmiczne, czy ktoś może to potwierdzić?


Dzis zarezerwowalam apartament w domu na rogu plazy Sepurine (ul. Sepurine 73) na Airbnb. Cenowo wyszlo ok. 70E za dobe. Jedziemy dwojka doroslych i dwoje dzieci...Zaszalalam troche, bo zakladalam mniejszy budzet, ale wyszlam z zalozenia, ze jedzie sie raz do roku, dzieci beda pierwszy raz w Chorwacji (ja juz chyba 14sty) wiec niech maja to, na czym mnie jako dziecku by zalezalo, plaza pod nosem :) No i zeby dmuchancow nie targac ze soba i dzieci tez, bo kilometrow jeszcze nie potrafia trzaskac bez marudzenia (4.5 i 6.5 lat). Biore hulajnoge wiec do centara po kruh i karlovacko moge smignac w 2 min.
Wczesniej bywalam Makarska, Tucepi, Baska Voda, Brela, wiec jak Ty, tez szukalam podobnego klimatu w srodkowej Chorwacji.

Za tydzien bede juz w Rogoznicy, zdam relacje co gdzie i jak.

Ew. czy ktos z cromaniakow moze polecic jakas fajna konobe w Rogoznicy lub nieopodal?



Ciekawa jestem jak wrażenia z pobytu? Czy poleci Pani apartament i miejscowość? Czy plaża jest dla dzieci? Daleko do centrum do restauracji czy po pieczywo świeże? Pozdrawiam
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 23.08.2021 00:15

Hej , niedawno wróciliśmy z Rogoznicy i powiem że tylu ludzi to ja dawno w Cro nie widziałem...pierwszy raz mieliśmy problem żeby wieczorem usiąść w jakiejkolwiek Konobie....wszystko zajęte...trzeba było albo iść wcześniej albo rezerwować...a ceny czasem większe niż w Trogirze...Covida tam nie było widać ani słychać
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Rogoźnica - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 12.09.2021 18:47

anneangry napisał(a):
Agulek777 napisał(a):- podoba nam się na plaży Sepurine - ale wydaje się to być jakaś dzielnica willowa - więc nie wiem czy ceny nie będą kosmiczne, czy ktoś może to potwierdzić?


Dzis zarezerwowalam apartament w domu na rogu plazy Sepurine (ul. Sepurine 73) na Airbnb. Cenowo wyszlo ok. 70E za dobe. Jedziemy dwojka doroslych i dwoje dzieci...Zaszalalam troche, bo zakladalam mniejszy budzet, ale wyszlam z zalozenia, ze jedzie sie raz do roku, dzieci beda pierwszy raz w Chorwacji (ja juz chyba 14sty) wiec niech maja to, na czym mnie jako dziecku by zalezalo, plaza pod nosem :) No i zeby dmuchancow nie targac ze soba i dzieci tez, bo kilometrow jeszcze nie potrafia trzaskac bez marudzenia (4.5 i 6.5 lat). Biore hulajnoge wiec do centara po kruh i karlovacko moge smignac w 2 min.
Wczesniej bywalam Makarska, Tucepi, Baska Voda, Brela, wiec jak Ty, tez szukalam podobnego klimatu w srodkowej Chorwacji.

Za tydzien bede juz w Rogoznicy, zdam relacje co gdzie i jak.

Ew. czy ktos z cromaniakow moze polecic jakas fajna konobe w Rogoznicy lub nieopodal?


No i jak miejscówka? Też rozważam przenieść się z riwiery Makarskiej żeby coś innego zobaczyć;)
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 10.05.2022 07:48

Gdzie lepsza lokalizacja dla rodziny z dwoma nastolatkami którzy lubią sobie posnurkować? Plaża Sepurine czy Racice?
Okolice plaży Racice wydają mi się lepszą lokalizacją, bo bliżej miasta, ale w sumie ważniejsza jest woda bo do centrum nie ma problemu żeby się przejść kawałek.
Co doradzicie?
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 348
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 11.05.2022 22:32

Nam,w Rogoźnica najbardziej przypadła do gustu plaża Lozica , mniejszy tłok niż Sepurine i bardziej kameralna
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 13.05.2022 14:14

Bartek81 napisał(a):Nam,w Rogoźnica najbardziej przypadła do gustu plaża Lozica , mniejszy tłok niż Sepurine i bardziej kameralna


Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Można sobie spokojnie posnurkować. Kilkadziesiąt metrów od brzegu pod wodą jest usypany wał z głazów, moja nastolatka bez przerwy tam pływała. Na plaży jest też bar, a obok budka z lodami. Jeśli chodzi o okolicę to niestety jest trochę dalej do sklepów/restauracji, spacerem jakieś 15 minut.
sp9hzx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp9hzx » 13.05.2022 17:41

To ciekawe miejsca w Rogożnicy:
Otocic Lukvenjak
Smokvica Mala
Smokvica Vela
Punta Planka

http://spearo.prv.pl/
https://www.qsl.net/sp9hzx/
asieczek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 14.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asieczek » 16.05.2022 08:44

pancezary napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Nam,w Rogoźnica najbardziej przypadła do gustu plaża Lozica , mniejszy tłok niż Sepurine i bardziej kameralna


Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Można sobie spokojnie posnurkować. Kilkadziesiąt metrów od brzegu pod wodą jest usypany wał z głazów, moja nastolatka bez przerwy tam pływała. Na plaży jest też bar, a obok budka z lodami. Jeśli chodzi o okolicę to niestety jest trochę dalej do sklepów/restauracji, spacerem jakieś 15 minut.


mam do wyboru te 2 miejsca ( Sepurine lub Racice), co wybrać?
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 24.05.2022 18:16

Bartek81 napisał(a):Nam,w Rogoźnica najbardziej przypadła do gustu plaża Lozica , mniejszy tłok niż Sepurine i bardziej kameralna

też polecam tą plaże, jest knajpka, a moich czasów był toitoi codziennie czyszczony, jeżeli nocleg gdzieś w okolicy to niestety do centrum 15min a na wyspę troszkę dalej. Rano po chleb trzeba było iść spacerkiem, za to spokój na plaży i piękne widoki
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone