Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.03.2018 22:21

luk006 napisał(a):Wielkie dzięki Habanero za szczegółową odpowiedź. W jakim wieku były Wasze dzieci? Widziałem na stronie http://loverogoznica.eu/pl/dogadanja/do ... -children/, że koło grobili były rozłożone jakieś skakańce i tego typu sprzęty do wyżycia się dla dzieci - możesz to potwierdzić? Czy gdzieś w okolicy był jakiś plac zabaw z huśtawkami, drabinkami itp.?

Dwa lata temu nie było tych dmuchańców przy grobli, tylko mały plac zabaw.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 26.03.2018 09:18

Dzięki Habanero za Twoje cenne wskazówki. Wieczorem z pewnością przeczytam relację.

Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś sugestie i doświadczenia w Rogoznicy - zwłaszcza pod kątem rozrywek dla dzieciaków - to będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuję :-).
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 03.04.2018 21:25

W zeszłym roku te dmuchańce były rozłożone przez jeden dzień, taki "Dzień dziecka". Niedaleko wejścia do Mariny były trampoliny dla dzieciaków. Na plaży Sepurine dwa wodne place zabaw, jeden mniejszy, odpowiedni dla młodszych, drugi większy dla starszych nieco.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 04.04.2018 02:36

Dzięki za info.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.05.2018 10:00

Chyba nie dzieliłem się jeszcze filmem z wakacji 2016.
A miejscami, które na nim są to Hvar, Pag i właśnie Rogoźnica.
Zbliża się okres urlopowy to może kogoś zachęci do odwiedzenia Rogoźnicy.

robi79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 29.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi79 » 12.05.2018 23:37

Postnapisał(a) luk006 » 25.03.2018 20:59
Cześć Wam.

U mnie w tym roku padło na Rogoznicę. Zaliczka wpłacona więc odwrotu nie ma :-). Wybraliśmy poniższy apartament:
https://goo.gl/maps/Ua63GxwSkcF2 . Właścicielka bardzo sensowna, cena również, bliskie sąsiedztwo plaży z łagodnym wejściem dla dzieci - to chyba dla nas najważniejsza rzecz. Przyznam, że w ostatnim tygodniu wysłałem chyba z setkę maili z zapytaniem o kwaterę dla 8 osób. Niestety albo cena mega albo odległość od plaży albo "coś"... Tak jak wspomniałem, zaliczka wpłacona, więc nie ma odwrotu :-).

Mam kilka pytań odnośnie Rogoznicy, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum. Wspominał ktoś o targu rybnym, koło ronda. Czy chodzi o rondo w sąsiedztwie grobli? Czy targ odbywa się codziennie? Ewentualnie, gdzie ewentualnie można znaleźć kutry, by bezpośrednio od rybaków kupić rybkę? Ewentualnie może ktoś mógłby wskazać na mapie miejsce gdzie można kupić muszle w pobliżu Mariny i Poljacy? Widziałem również na mapie markety Tommy, Studenac, Konzum, a który z nich jest największy, by poczynić zakupy na kilka dni?

Byłbym jeszcze wdzięczny za wskazanie dwóch miejsc:
1. Sprawdzona knajpka z dobrym jedzeniem;
2. Plac zabaw dla dzieci.

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

- świeże rybki można codziennie kupić prosto z kutra koło godz. 17 zaraz za mostem
- najlepszy sklep to TOMMY przy wylocie z miasta super zaopatrzenie i chyba najtańszy, można płacic kartą ( najlepsza opcja )
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.05.2018 11:24

Nie wiem robi79 czy zepsułeś cytat czy to Ty pytasz ?
1. Sprawdzona knajpka z dobrym jedzeniem - wyspowa część miasta. Pełno knajpek, coś się znajdzie.
2. Plac zabaw dla dzieci - nie widziałem w Rogoźnicy.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 15.05.2018 07:31

Mały plac zabaw jest na początku wyspy obok akwarium.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.05.2018 08:34

:D
Człowieka czasami zamuli tak, że nic nie pamięta. Nawet na powyższym filmie moja córeczka się na nim bawi :)
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 15.05.2018 08:40

Jeszcze idąc w kierunku Mariny były jakieś dmuchańce i trampoliny ale to już wszystko płatne.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.05.2018 19:37

Kamerka na żywo z centrum Rogoźnicy
https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... znica.html
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018
Rogoznica - lokalne srodki transportu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 05.07.2018 20:52

Drodzy,

Wybieram sie w Sierpniu do Rogoznicy samochodem. Nie przewiduje za bardzo żeby ruszac auto jak juz tam przyjade. Chciałbym pozwiedzać trochę okolice w promieniu do 100 km. Jakie lokalne środki transportu tam są dostępne ? MPK, Taxi, Chorwacki Bus :), rowery (wypozyczalnie), autostop itp ? Jakie są ceny ? Co warto, czego nie warto ? Co jest bezpieczne ?

Z reguły jak jezdze po świecie to staram sie przede wszystkim korzystać z lokalnych możliwości i tak też chcialbym zrobic bedac w Chorwacji.

Z góry dziekuje za wszelkie wskazówki, podpowiedzi, doświadczenia.
Pozdrawiam
jinx
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.07.2018
Re: Rogoznica - lokalne srodki transportu

Nieprzeczytany postnapisał(a) jinx » 14.07.2018 14:20

kminek napisał(a):Drodzy,

Wybieram sie w Sierpniu do Rogoznicy samochodem. Nie przewiduje za bardzo żeby ruszac auto jak juz tam przyjade. Chciałbym pozwiedzać trochę okolice w promieniu do 100 km. Jakie lokalne środki transportu tam są dostępne ? MPK, Taxi, Chorwacki Bus :), rowery (wypozyczalnie), autostop itp ? Jakie są ceny ? Co warto, czego nie warto ? Co jest bezpieczne ?

Z reguły jak jezdze po świecie to staram sie przede wszystkim korzystać z lokalnych możliwości i tak też chcialbym zrobic bedac w Chorwacji.

Z góry dziekuje za wszelkie wskazówki, podpowiedzi, doświadczenia.
Pozdrawiam


Zdjęcia rozkładów jazdy busów w Rogoznicy zrobione 4 lipca. Chyba w ostatniej chwili, bo następnego dnia już były zaklejone plakatami.
Kierunek Split - wytłuszczone, to godzina odjazdu z Rogoznicy
do Split.JPG


Kierunek Sibenik - jw.
do Sibenik.JPG


Godziny grubo orientacyjne. Nie spodziewaj się punktualności po tamtejszych autobusach.
Jechaliśmy do Primosten - autobus miał być o pełnej, a był 15 po. Z powrotem poszliśmy na autobus o 18:45, przyjechał 18:35. Okazało się, że to był bus, który miał być o 18:00.
edzia217
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 30.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) edzia217 » 25.07.2018 10:12

Czy ktoś poleci jakiś nie drogi parking w Rogożnicy ?
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 30.07.2018 14:33

Drodzy
Jest już ktoś w tej Rogoznicy w tym sezonie ? jak wyglada sytuacja ? Duzo ludzi ? Jaka temp wody ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone