Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2017 14:44

Mam pytanie, bo sama nie kojarzę...
Czy w Rogoznicy są plaże z cieniem, ale żeby bardzo daleko nie trzeba było chodzić.. (szukam do podpowiedzenia miejscówki dla kuzynki w ciąży z dzieckiem 6 lat).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2017 15:58

Może być problem z naturalnym cieniem na plaży ...
http://loverogoznica.eu/pl/plaze/
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.05.2017 16:32

Ja kojarzę cień od pinii na skalistym wybrzeżu przy Gornji Muli, tam jest jakiś aparthotel i prywatne domki, ale będąc w ciąży i z małym dzieckiem raczej bym w tym miejscu do wody nie schodziła - trochę jednak niebezpiecznie.
http://loverogoznica.eu/pl/plaza-gornji-muli/
Sama plaża to był beton czasem ze schodkami i niestety jeżowce w wodzie - dzieciom trochę ciężko się wchodziło. Biegaliśmy na Racice, ale tam z kolei brak cienia.

Być może jednak teraz sytuacja się zmieniła i przy tym aparthotelu Rużmarin posypali plażę żwirkiem - trzeba znaleźć aktualne informacje (np. na ich stronie), bo ja tam dawno temu byłam. Tendencje są takie, że sypią gdzie się da, więc może i tam już zrobili lepsze wejście do wody. Miejsce mi się dość podobało, bo w miarę spokojne, a na starówkę było blisko, ok. 400m

Na tym małym cypelku na wyspie po przeciwnej stronie niż starówka były domy nad wodą z drzewami na brzegu, jednak nabrzeża tylko betonowe ze schodkami do wody. Niekoniecznie zaraz głęboka woda, ale dno morskie może być różne, nie zawsze odpowiednie dla dziecka. Trzeba rozpatrywać indywidualnie przy każdym domu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2017 11:36

Właśnie tak myślałam, że R. to naturalnego cienie nie oferuje. W takiej sytuacji muszę przeskoczyć do innego wątku... :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.05.2017 13:50

piekara114 napisał(a):Właśnie tak myślałam, że R. to naturalnego cienie nie oferuje. W takiej sytuacji muszę przeskoczyć do innego wątku... :papa:

Zacienione plaże na beachrexie oglądałaś?
http://www.beachrex.com/en/croatia/natu ... de-beaches
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2017 15:26

Dzięki Danka, tej strony nie znałam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.01.2018 16:09

Rogoznica i ulica Lozica IV w okolicy Rtić - czy można tam liczyć na spokój i luz w lipcu (8-18)? Czy zapomnieć bo człek na człeku...
I ile mniej więcej spacerem do grobli się idzie?... Wzdłuż brzegu da się iść?
W tej części miasteczka nie byłam, a kto wie....
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 23.01.2018 10:45

Okolice Rtic to już Zecevo. Ludzi na pewno mniej niż w samej Rogoźnicy, na plażach też za dużego tłoku nie powinno być. Wzdłuż brzegu da się iść, zajmuje to około 20-30 minut zależy jak się idzie. Można również uliczkami ale nie polecam bo wąsko i ruch nawet spory.
barbole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 28.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) barbole » 23.01.2018 11:52

Mikromir - świetna strona. Dziękuję ;)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.01.2018 14:59

piekara114 napisał(a):Rogoznica i ulica Lozica IV w okolicy Rtić - czy można tam liczyć na spokój i luz w lipcu (8-18)? Czy zapomnieć bo człek na człeku...
I ile mniej więcej spacerem do grobli się idzie?... Wzdłuż brzegu da się iść?
W tej części miasteczka nie byłam, a kto wie....


Można tam liczyć na spokój, jak najbardziej, tam wypoczywali ludzie tylko z pobliskich apartamentów. Wprawdzie byłem tam w 2013 a w 2016 zatrzymałem się w Rogoznicy na jeden dzień w okolicy Lozica III ale zwiedziłem ten rejon od strony wody, niemalże do samej wysepki Jaz.
Dla mnie osobiście najładniejsze widoki podwodne były właśnie w tamtych rejonach.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.01.2018 16:25

piekara114 napisał(a):Rogoznica i ulica Lozica IV w okolicy Rtić - czy można tam liczyć na spokój i luz w lipcu (8-18)? Czy zapomnieć bo człek na człeku...
I ile mniej więcej spacerem do grobli się idzie?... Wzdłuż brzegu da się iść?
W tej części miasteczka nie byłam, a kto wie....

Tam już jest zadupie....w dobrym tego słowa znaczeniu.
Daleko od centrum, dojeżdżają tam jedynie wypoczywający w tej dzielnicy.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 23.01.2018 16:38

W ubiegłym roku w sierpniu było tam tylu naszych Rodaków, ze można się było poczuć jak na deptaku w Sopocie :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Sedam Bisera

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.02.2018 20:31

Samfisher1974 napisał(a):postanowiłem szukać kwatery w okolicy Rogoznicy, uważasz że to lepszy kierunek od Kastele?


Rogoźnica ok. Podczas pierwszego pobytu w Cro tam stacjonowałam i podobało mi się, choć widoki są lepsze na południe od Splitu. Byłam wtedy też zadowolona, że nie stacjonowałam w Kaštelach, które odwiedziłam. Primošten też ok choć zatłoczony. Dalej nie wiemy o jaki rodzaj / rozmiar miejscowości ci chodzi. W Rogoźnicy uważnie wybieraj położenie apartamentu.
pierwszy-raz-do-chorwacji-nie-wiem-dokad-jechac-t41069.html
rogoznica-t42970.html
rogoznica-t41909-555.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.02.2018 18:00

Moje tygodniowe poszukiwania dobiegły końca. Nie powiem ,kierowałem sie doświadczeniami forumowiczów. Sam wybrałem na wypoczynek Kastele ale pod wpływem sugestii z forum zmieniłem Kastele na Rogoznice. Mam nadzieję że to "dobra zmiana" , chcę sie poopalać , poleniuchować na plaży i pojeżdzić po okolicy zwiedzając ciekawe miejsca. Jak z przewodnika .... . Na kwaterę wypadową wybrałem Apartamenty Mira Rogoznica Nova IX 18. Nie mam pojęcia jak ten adres wbić w nawigację, wszystko wygląda mega fajnie na zdjęciach i w opisie, może jednak ktoś tam był i ma jakieś opinie , z chęcia posłucham. Jest to mój pierwszy wypad na Chorwację , decyzja zapadła w ubiegły weekend przy imprezie z bratem , totalny sponton.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.02.2018 19:43

Masz apartamenty zaznaczone na mapie w ogłoszeniu gospodarza, więc jakoś sobie to przeniesiesz na navi.
Wiesz, że w okolicy tego apartamentu jest widok tylko na zatokę z wyspą, a nie otwarte morze? Wiesz, jak wyglądają plaże w tej okolicy, przy lokalnej drodze dojazdowej, żwir i pomosty betonowe + kilka drzewek? Wiesz też, że do starówki na wyspie, gdzie toczy się wieczorne życie, będziesz mieć jednak kawałek? Pospacerowałeś po okolicy na streetview? Jeśli jesteś tego wszystkiego świadomy i akceptujesz, to ok.
Z plusów: dom jest chyba wystarczająco daleko od magistrali. No i ma dużo pozytywnych opinii. ;)
Wprawdzie w Rogoźnicy najczęściej poleca się okolice plaż Sepurine czy Lozica, to jednak są one w sezonie dość mocno zatłoczone.
Jak pisałam wcześniej: okolice na południe od Splitu oferowałyby bardziej spektakularne widoki i z pewnością przyjemniejsze plaże, jednak na pierwszy raz Rogoźnica jest niezłą bazą wypadową i stacjonując w niej naprawdę sporo można zwiedzić: Šibenik, Primošten, Trogir, Split, wodospady na rzece Krka ze Skradinem, Kornati, etc. Zajrzyjcie do Smoczego Oka, podziwiajcie jachty w marinie Frapa, obejdźcie spacerkiem wyspę, wejdźcie na jej szczyt, etc. Powodzenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone