Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 10:43

kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2016 10:49

Tą stronę już mam przerobioną ale dziękuję.
Z niej wynika to co mówiłem/pisałem.
Z obrazków tylko Stupin Celine mam pasuje ale czy tak rzeczywiście jest ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 10:53

kaeres napisał(a):Może być z 5km od Rogoźnicy

Primosten Ruzica - ale może być tłum ...

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 10:57

kaeres napisał(a):Z obrazków tylko Stupin Celine mam pasuje ale czy tak rzeczywiście jest ?

Tak pewnie jest - tylko tak jakby nad jeziorem ze słoną wodą :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2016 11:26

Dziękuję.
Tą w Primosten jutro ;-)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2016 23:27

Janusz Bajcer napisał(a):
kaeres napisał(a):Z obrazków tylko Stupin Celine mam pasuje ale czy tak rzeczywiście jest ?

Tak pewnie jest - tylko tak jakby nad jeziorem ze słoną wodą :wink:

Bardzooo dużym jeziorem :wink:
Stupin Celine ma jeszcze inną zaletę, nie zniesie Ciebie lub dzieciaki na materacu na otwarte morze. To po prostu urocza, bezpieczna, w miarę kameralna zatoka :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.07.2016 17:28

W Rogoznicy byłam, więc ogólne rozeznanie mam, ale 5latt minęło i inne potrzeby stąd mam pytanie, a raczej kilka :D
1. która część Lozicy jest warta zachaczenia pod kątem snoorkowania?
2. Czy jest szansa na znalezienie czegoś w ciemno 3 września w cenie 30-35 eur za 2+1 (13 lat)? I która cześć Lozice będzie najlepsza na cichy nocleg
3. ile mniej więcej czasu zajmuje spacer wieczorem na wysepkę?
4. Polecane miejsca do snoorkowania w okolicy? do 10 km
Dzięki za informacje
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.07.2016 19:17

1. dużego wyboru nie masz. Jest jedno kąpielisko, a reszta to podesty betonowe i loteria, czy uda ci się znaleźć miejsce, czy nie, bo do wody wchodzi się tam po drabinkach. Im dalej od centrum tym mniej ludzi, za to większe fale.
2. na Lozicy? Raczej tak. To spokojna okolica i raczej mało kto z dziećmi tu się wybiera, a te większe już będą w szkole.
3. Jest kilka dróg i wszystkie muszą ominąć zatokę, ale czy drogą do Komzuma, czy wzdłuż brzego, do Sepurine i potem deptakiem wzdłuż zatoki z wyspa, to max pół godziny. Rogoznica jest rozległa. Sama grobla na wyspę, to pięciominutowy spacer :)
4. nie nurkuję, ale bardzo mi się podobała zatoka koło Grebasticy pod względem przejrzystości i czystości wody, koloru i kameralności.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.07.2016 19:24

Dzięki.
Rogoznicę znam, bo byłam tam tydzień w 2010, ale ani razu nie zawędrowaliśmy w okolice Lozice. Czyli z L. dojdę wzdłuż morza na wyspę do knajpek i mojego ulubionego chorwackiego fast fooda?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 21.07.2016 20:02

Polecam spacer wzdłuż brzegu, zarówno z samego rana, kiedy rybacy wypływają na morze i jest bajecznie pusto - lubiłem tak kawę pić na skałkach obserwując sąsiadkę trenująca jogę :) - jak i wieczorkiem, kiedy wszystkie stateczki i łodzie zawiną już do kei.
Przez Sepurine jest trochę dłuższa trasa, a le ciekawsza, bo wychodzicie koło Mariny i idziecie deptakiem.
Można ją skrócić i przy śmietniku z Hajdukiem Split pójść ulicą prosto do ronda przy grobli.

Możliwe, że po drodze znajdziecie coś fajnego, albo w którymś z domów, albo nad zatoką koło Mariny, bo między moimi pobytami zaczęły pojawiać się nowe knajpki, więc pewnie teraz już będzie ich sporo :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 21.07.2016 23:01

Nie da się ukryć, że główne życie wieczorne odbywa się w starej części za mostem.
Jest cudownie i klimatycznie.
Plażyczki, oczywiście z mojego punktu widzenia (dzieci), w Rogoźnicy są jedne z najsłabszych w całej Chorwacji.
Powtarzam, z mojego pkt widzenia.
Raj dla snurkujących i dla tych, którzy cenią sobie niezmąconą drobnym żwirkiem wodę.
Natomiast trudne zejścia do wody i leżenie na skałach tylko dla amatorów takich plaż.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2016 23:06

kaeres napisał(a):Nie da się ukryć, że główne życie wieczorne odbywa się w starej części za mostem.
Jest cudownie i klimatycznie.

http://loverogoznica.eu/pl/dogadanja/
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 23.07.2016 15:57

weldon napisał(a):4. nie nurkuję, ale bardzo mi się podobała zatoka koło Grebasticy pod względem przejrzystości i czystości wody, koloru i kameralności. [/color]

Potwierdzam.
Wczoraj w drodze z Rogoźnicy do Szybenika mijaliśmy kilka miejscowości, które chciałbym kiedyś odwiedzić na dłuższe wakacje.
Grebastice wspomniane wyżej oraz Brodarice z najpiękniejsza laguną jaką widzieliśmy na chorwackim wybrzeżu.
Turkusowa z powodu malej głębokości woda, a na niej jachty.
Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia :(
ghost41
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghost41 » 25.07.2016 11:56

kaeres napisał(a):Żałuję, że nie zrobiłem zdjęcia :(

również żałuję... :-(

czy w Rogoźnicy jest jakiś rynek, skwer na kształt Primostenu czy choćby Vodic, czy cała tradycyjna, stara zabudowa znajduje się wzdłuż nadmorskiego deptaka ? szukam infor, oglądam zdjęcia, relacje i za bardzo nie znajduje... z góry dzieki ( zastanawiam się czy bezpośredni nie kierować się właśnie tam, choć plan nr 1 to po raz kolejny Primosten ale wiadomo ciężej o nocleg i drożej...)

jeszcze chodzi mi po głowie Tribunj.. ale jakoś mam mieszane uczucia że trochę może być za bardzo kameralnie
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.07.2016 12:11

ghost41 napisał(a):czy w Rogoźnicy jest jakiś rynek, skwer na kształt Primostenu czy choćby Vodic, czy cała tradycyjna, stara zabudowa znajduje się wzdłuż nadmorskiego deptaka ? szukam infor, oglądam zdjęcia, relacje i za bardzo nie znajduje...

http://loverogoznica.eu/pl/webcam/

https://www.google.pl/maps/place/Rogozn ... d15.966747

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone