Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 01.08.2018 20:28

Witam byłem w Rogoznicy 10 dni wrociłem 26.07 ludzi bardzo duzo plaze ok w sumie wszystko mi sie podobało za wyjatkiem temp wody wachała sie od 20 do 23 st na sasiedniej wyspie ciovo była powyzej 25st być moze teraz jest cieplejsza.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 16.02.2019 23:02

Plany mieliśmy inne, ale zdaje się, że w tym roku zamiast innych lokalizacji (ze względu na pracę) pojedziemy na początku lipca do Rogoznicy. zarezerwowałem kwaterę, spojrzałem na mapę, przeleciałem street view i miałbym do forumowiczów dwa pytania odnośnie sklepów w Rogoznicy.
1. Na mapce zaznaczyłem mniej więcej okolicę apart. w którym będę mieszkał. Czy w tej okolicy jest jakiś sklep?
rogoznica-1.gif

2. Jeśli nie ma to czy ta droga jest dostępna? Czy ktoś nią chodził do sklepu Tommy?
rogoznica-2.gif

Pytanie jest podyktowane tym, że w związku z wykonywanym zawodem po dojeździe na miejsce odstawiam samochód i używam go tylko do wycieczek, a nie wyobrażam sobie żebym musiał jeździć do sklepu. Pomożecie?
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 17.02.2019 00:40

Byliśmy w tej okolicy w 2017 roku. Sklepu w pobliżu nie było, tylko budka z pieczywem przy Put Magistrale, kawałek za apartmani Roza, po przeciwległej stronie. Do Tommiego dało się przejść.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 17.02.2019 11:07

aprilka napisał(a):Byliśmy w tej okolicy w 2017 roku. Sklepu w pobliżu nie było, tylko budka z pieczywem przy Put Magistrale, kawałek za apartmani Roza, po przeciwległej stronie. Do Tommiego dało się przejść.

Super, dzięki za informację, mam nadzieję, że ta budka tam będzie. A możesz polecić w tej okolicy jakieś miejsce z dobrym jedzeniem?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2019 12:31

Na mapie u góry masz oznaczony sklep monopolowy - swego czasu był tam spory Studenac.
Ta zaznaczona na czerwono droga to była ścieżka przez pole oliwek, dość zarośnięta.

Zakupy możesz robić przy okazji wycieczek, te większe, a codzienny chleb wieczorem będąc w centrum na spacerku.
aprilka
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprilka » 18.02.2019 00:17

pancezary napisał(a):
aprilka napisał(a):Byliśmy w tej okolicy w 2017 roku. Sklepu w pobliżu nie było, tylko budka z pieczywem przy Put Magistrale, kawałek za apartmani Roza, po przeciwległej stronie. Do Tommiego dało się przejść.

Super, dzięki za informację, mam nadzieję, że ta budka tam będzie. A możesz polecić w tej okolicy jakieś miejsce z dobrym jedzeniem?


Najbliższe restauracje to Atrium i Siesta. Nam smakowało. Dużo większy wybór knajpek jest za mostem na wyspie.
andrzejstrzelba
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 15.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejstrzelba » 25.06.2019 07:20

Jestem w Rogoznicy i poszukuję jakiejś małej, przyjemnej, a nawet zachwycającej plaży. Oczywiście może być kawałek dalej poza miejscowością. Mogę wziąć samochód.
Rok temu byliśmy w Pagu i jeździliśmy na plażę Bosana, która była dla nas idealna i teraz chciałbym coś podobnego.
Nie za duża, zielono dookoła, piękna woda. Sam nie wiem dlaczego, ale miała w sobie to "coś".
Rzucicie jakiejś propozycje? Sprawdzałem zdjęcia i w samej Rogoznicy chyba nie ma takiej plaży ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.06.2019 08:51

Tam nie znajdziesz takich plaż jak na Pagu, szczególnie jak te za Bošaną - bo one mają w sobie to "coś"... Nastaw się po prostu na całkiem inne wrażenia... A następnym razem jedź na jakąś ładną wyspę, np. Hvar.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 25.06.2019 10:28

W samej Rogoźnicy pięknych plaż raczej nie znajdziesz.
Możesz podjechać do Kanicy, tam są dwie urokliwe zatoczki i fajna kamienista plaża na otwartym morzu na końcu półwyspu. Da się podjechać pod samą plażę, jest nawet zrobiony parking. Dalej za Sevidem polecam plażę Stari Trogir. Tam masz cudną niebieską wodę, ciszę i spokój. Musisz się tylko nastawić na dość stromy zjazd na plażę.
Z drugiej strony Rogoźnicy za Zecevem w okolicy wyspy Jaz też znajdziesz kilka spokojniejszych zatoczek. Jest w czym wybierać tylko trzeba trochę pojeździć i poszukać.
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 03.07.2019 21:37

Smutna wiadomość dotarła dziś z Rogoźnicy.
Zmarł Dinko Radić, szef restauracji "California", którą z pewnością kojarzy spora część miłośników tego miasteczka.

W sumie pięciokrotnie spędzaliśmy urlop w Rogoźnicy i Zecevie, i był to nasz ulubiony lokal... Dlatego smutno jakoś...
Załączniki:
dinko1.jpg
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 09.07.2019 14:21

Taka ciekawostka byłem dziś rano w porcie w Rogoznicy i nie dało się kupić rybki bezpośrednio od rybaków wielu osoba pokazywali kierunek na targ ... Tam się się udalem ale kiedyś z tego co wiem można było bezpośrednio ;(
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 09.07.2019 14:47

WojtekKRK napisał(a):Taka ciekawostka byłem dziś rano w porcie w Rogoznicy i nie dało się kupić rybki bezpośrednio od rybaków wielu osoba pokazywali kierunek na targ ... Tam się się udalem ale kiedyś z tego co wiem można było bezpośrednio ;(


Rano na targu, a wieczorem od rybaków :-)
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 09.07.2019 15:55

viltob08 napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):Taka ciekawostka byłem dziś rano w porcie w Rogoznicy i nie dało się kupić rybki bezpośrednio od rybaków wielu osoba pokazywali kierunek na targ ... Tam się się udalem ale kiedyś z tego co wiem można było bezpośrednio ;(


Rano na targu, a wieczorem od rybaków :-)


Hvala a jakas duża różnica w cenach ?
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 09.07.2019 19:49

WojtekKRK napisał(a):Taka ciekawostka byłem dziś rano w porcie w Rogoznicy i nie dało się kupić rybki bezpośrednio od rybaków wielu osoba pokazywali kierunek na targ ... Tam się się udalem ale kiedyś z tego co wiem można było bezpośrednio ;(

...w maju powiedziano mi , że ryb jest mało i wszystko co złowią , sprzedają do knajp.
Dawid94
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawid94 » 15.07.2019 09:40

Witam,
Czy ma ktoś namiar na aktualne miejsca do zakupu dobrej Rakiji, wina w Rogoznicy ? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone