Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - mój pierwszy i chyba ostatni raz (Novalja, Pag)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mtomala
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mtomala » 29.07.2009 19:18

andy5000
żałosny ten Twój urlop... :cry:
z Twojej relacji wynika jedno - żadnej inicjatywy z Twojej strony. W kraju, w którym można spędzać czas tak jak się lubi - Ty czekałeś nie wiadomo na co, wynajdując sobie przeróżne "ale". Pretensje do wszystkich i o wszystko, tylko po co?
Mam nadzieję, że osoby, które wybierają się do Cro pierwszy raz, nigdy nie trafią na tą Twoją "relację". Sorry, ale tak to wygląda.
Ja nie mogę doczekać się kolejnego mojego wyjazdu i odkrywania Chorwacji na nowo...
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 29.07.2009 19:37

Z Chorwatami po angielsku ? a po co? Z nimi o wiele łatwiej po polsku się dogadać niż ze Słowakami :) A Plitvickich Jezior nie mogłeś już odwiedzić jak jechałeś na Sjni ? Mogłyby Ci się spodobać :)

Ogólnie całą relację odebrałem bardzo "humorystycznie" tzn przez analogie akurat do ostatniej mojej wizyty w Tatrach to przypominasz mi blondi w klapkach idącą na giewont w t-shircie i narzekającej, że stromo, zimno i na górze knajpy nie ma a w ogóle to co za bałwany tu kolejki nie zrobili :)

A trzeba było iść na Gubałówkę ! - to też w Zakopanem!
andy5000
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 28.07.2009
Re: Chorwacja - mój pierwszy i chyba ostatni raz (Novalja, P

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy5000 » 29.07.2009 21:26

Rysio napisał(a):
andy5000 napisał(a):I tu zaczął się dopiero koszmar...


Pojedź na Hvar, Sv. Jure a jak już wrócisz, to zgłoś się po kolejną porcję tych naprawdę trudniejszych tras :wink:
quote]


No cóż, pewnie masz rację, że są bardziej niebezpieczne miejsca, choć aż trudno mi to sobie wyobrazić. Pewnie gdybym się tam znalazł, to zamiast jechać od razu skoczyłbym głową w dół :D Ale mówiąc poważnie: po tylu godzinach jazdy, przy zmęczeniu, itp, wpakować się pierwszy raz w życiu w takie serpentyny, to naprawdę było przeżycie.
andy5000
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy5000 » 29.07.2009 21:31

jarekrk napisał(a):zależy kto czego szuka:)
ja Jadę właśnie do Novalji po ty by leżeć na plaży a w nocy pobawić się trochę:) także z tego co piszesz dla naszej 4 będzie to raj:)


ps. to ile w końcu zapłaciłeś za autostrady?


Jeśli faktycznie preferujecie plażowanie a potem nocne imprezki to moim zdaniem będziecie na 100% zadowoleni. Jak będziecie na miejscu to koniecznie zaliczcie After Beach Party na plaży Zrce. Ja tam nie byłem ale nieźle to reklamują i zapewne jest OK. Życzę Wam udanego pobytu :)
andy5000
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy5000 » 29.07.2009 21:42

Cieszę się z tego, iż moje wspomnienia, choć dla wielu z Was kontrowersyjne są jednak czytane :)
Myślę, że wiele wypowiedzi, przynajmniej tych niezłośliwych a wnoszących do sprawy coś nowego jest absolutnie słusznych. Pomysł z rurką nie przyszedł mi do głowy a szkoda. Faktycznie, mogłem odpalić auto i pojechać choćby do Zadaru. Zgadzam się też z wypowiedziami, iż być może za mało przed wyjazdem poczytałem sobie na forum. Myślę, iż mój przypadek nikogo nie odstraszy od wizytowania Chorwacji, lecz co najwyżej pomoże uniknąć kilku błędów, jakie mi się niewątpliwie przydarzyły. Jeżeli dzięki moim wspomnieniom choć jedna osoba lepiej się przyłoży do zaplanowania wczasów w Chorwacji i spędzi naprawdę miło czas, to już choćby z tego powodu warto było coś napisać na ten temat :)
Darek&Regina
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek&Regina » 29.07.2009 21:56

Byłem na Pagu w miejscowości Pag 2lata temu i uważam wakacje za bardzo udane, te plaże kameralne, miasto, wszystkim byłem zauroczony a nie byłem pierwszy raz w Chorwacji i jakieś porównanie już sobie wyrobiłem :lol: A jeżeli chodzi o wyspę to naprawdę jest co zwiedzać przez 2 tygodnie. Dziwię się że chciałeś katamaranem płynąć do Rijeki? Ja z tej wycieczki skorzystałem, tylko że wysiadłem z rodziną na Rabie i było wspaniale. Miasto, dzwonnice zrobiło na mnie duże wrażenie. Ty chciałeś do Rijeki :?: nie przygotoewałeś się do wyjazdu i już :oops: W Lun byłeś, gaje oliwne widziałeś, paśki trójkąt odwiedziłeś gdzie podobno UFO lądowało :roll:, most na Pag, ruiny, suchary klasztorne słynne jadłeś. A te butelki plastikowe zbierali dlatego, że kaucja w trosce o środowisko jest tam bardzo wysoka i można nieźle przyrobić kasiorę oddając je do skupu. Nadmieniam, że trochę na tym świecię żyje, mam już po czterdziestce he he i jadąc gdzieś na coś się nastawiam a nie oczekuję nastawienia świata do siebie :roll: W tym roku spędzę wakacje w Postirze w drugiej połowie sierpnia z rodziną i psem. uwierz, że od miesiąca oglądam ichnie wiadomości telewizyjne, cro, przewodniki by wakacje były udane :papa: Po co ty tam pojechałeś, straciłeś tylko czas i tyle. Sorry ale następnym razem kup wycieczkę w Orbisie i miej pretensję do przewodnika, bo teraz możesz mieć zastrzeżenia chyba tylko do siebie. Przepraszam jeżeli Cię uraziłem, ale poniosło mnie i tyle :!:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 29.07.2009 22:00

Mnie trochę bawi to co napisałeś..zero inicjatywy z Twojej strony, miejsce dla mnie mało atrakcyjne do odpoczywania..są w Cro o wiele piękniejsze miejsca :) szkoda, że przed wyjazdem nie poczytałeś za dużo o miejscu w którym będziesz spędzać urlop, wtedy byś uniknął rozczarowania.
Droga to pikuś, jedz na Hvar :) jednak dla dobrego kierowcy to i tam nie będzie problemu...
Następnym razem jedź na południe Cro, powinieneś zmienić zdanie..Oczywiście nie wszystkim Chorwacja się musi podobać..każdy ma prawo do swoich wyborów :) Pozdrawiam
Darek&Regina
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 10.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek&Regina » 29.07.2009 22:09

Do endy5000 :lol: Po drodze do Zadaru jest jeszcze Nin do zobaczenia i słynna sosenka, ale tak nie wiesz o czym piszę. Pojechałbyś do Zadaru a po drodze do niego tyle do zobaczenia. Wszystko trzeba Ci wyoślić ( w prawo, lewo). W życiu to chodzisz na skróty - tak też można.
gslawek
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gslawek » 29.07.2009 23:07

ALE FAJNA RELACJA

SUPER PROWOKACJA

BRAWO !

Byłem na Pagu w mieście Pag i było SUPER. :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.07.2009 23:28

Poczytałem i .... :?
Jeden lubi ogórki , drugi - ogrodnika córki :lol:
Dla mnie Chorwacja jest nr 1 !
Ale co ja poradzę na to , że za ogórkami jakoś nie szaleję :lol:
dodka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodka » 29.07.2009 23:44

Świetna relacja - trochę prowokacyjna, trochę przekorna, a trochę i przezorna. Morał z tego taki - zawsze się trzeba dobrze przygotować do każdej podróży, czytać, przeglądać forum, spisywać informacje na kartce.


Ale jeśli tak na prawdę nie jest się miłośnikiem fantastycznych widoków, świetnych choć podnoszących poziom adrenaliny dróg, przygody i nieprzewidywanych okoliczności, to należy wybrać lot samolotem do Tunezji, czy Egiptu ! :wink:

Ja byłam na Pagu w zeszłym roku i były to jedne z najcudowniejszych wakacji w moim życiu, a trasę z Senji na prom Żiglien- Prizna pokonywałam kilka razy - zawsze z niezwykłą przyjemnością i rozkoszą pięknych widoków :D

Andy5000:życzę bardziej udanych wakacji - nawet ponownie w Chorwacji, aby zapomnieć o złych wrażeniach i dostrzec zdecydowaną przewagę plusów w tym pięknym kraju nad minusami!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2009 10:41

andy5000 napisał(a):Cieszę się z tego, iż moje wspomnienia, choć dla wielu z Was kontrowersyjne są jednak czytane :)
Myślę, że wiele wypowiedzi, przynajmniej tych niezłośliwych a wnoszących do sprawy coś nowego jest absolutnie słusznych. Pomysł z rurką nie przyszedł mi do głowy a szkoda. Faktycznie, mogłem odpalić auto i pojechać choćby do Zadaru. Zgadzam się też z wypowiedziami, iż być może za mało przed wyjazdem poczytałem sobie na forum. Myślę, iż mój przypadek nikogo nie odstraszy od wizytowania Chorwacji, lecz co najwyżej pomoże uniknąć kilku błędów, jakie mi się niewątpliwie przydarzyły. Jeżeli dzięki moim wspomnieniom choć jedna osoba lepiej się przyłoży do zaplanowania wczasów w Chorwacji i spędzi naprawdę miło czas, to już choćby z tego powodu warto było coś napisać na ten temat :)

Podoba mi się taki tekst, w odpowiedzi na poprzednie. Może rzeczywiście niektóre były trochę złośliwe (w tym mój :wink: :lol: ), ale wybacz, nie mogłem sie powstrzymać :oops: Brawo za ostatnie Twoje zdanie :!:
Pozdrawiam
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 30.07.2009 11:04

1. źle wybrane miejsce na pierwszy raz - są piękniejsze, mnie też się Pag średnio podobał
2. poprostu podróż na tak daleką trasę przerosła twoje mozliwości, sądzę że do Grecji itp lataliście samolotem? nawet jeśli jeździsz 20 lat! ta droga to nic strasznego, są lepsze:)
3. jak miałeś auto PO CO czekać na autobusy w tym skwarze? Nigdy byś mnie nie zmusił!!! Jako żona udusiłabym!

A tak na koniec: jeśli z pn Polski wybierasz sie do Chorwacji na tydzień, to wybacz, ale pierwsze dni musisz ochłonąć po jeździe przez całą Polskę. A dopiero potem wypoczywać.
Dla mnie to ani wypoczynek, ani ekonomicznie opłacalne.
Uwielbiam Chorwację, ale mając tydzień urlopu lepiej wsiąść w samolot i nie martwić się o więcej.

Polecam w przyszłym roku dłuższy urlop i Dalmacje, Hvar, poprostu lepszą organizację.
Pozdrawiam!
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 30.07.2009 11:19

fajnie że podzieliłeś sie z nami swoimi spostrzeżeniami i nie wiem czy jesteś tego świadom ale jesteś w lepszej sytuacji nic chyba 95% cromaniaków a to dlatego ze większość jadać do Chorwacji trafia na wspaniale rewelacyjne miejsca i co poniektórzy nawet wracają po parę razy w to samo miejsce bo boja sie ze trafią na jakieś inne gorsze co sie im nie spodoba. A Ty z rodzina gdziekolwiek byś nie pojechał to zapewniam Cię będziesz miał lepiej bo człowiek to takie stworzenie ze porównuje a ty będziesz porównywać do Pagu gdzie Ci sie nie spodobało.
ps. Ale ze nie wziąłeś pod uwagę nurkowania z rurka i maska żeby to piękne morze pooglądać w porównaniu z naszym żurkiem to na 100% nic nie czytałeś o Chorwacji to jest pierwsza rzecz co ujmuje PRZEPIĘKNA TURKUSOWA CZYSTA WODA :P
andy5000
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy5000 » 30.07.2009 11:25

ufokking napisał(a):fajnie że podzieliłeś sie z nami swoimi spostrzeżeniami i nie wiem czy jesteś tego świadom ale jesteś w lepszej sytuacji nic chyba 95% cromaniaków a to dlatego ze większość jadać do Chorwacji trafia na wspaniale rewelacyjne miejsca i co poniektórzy nawet wracają po parę razy w to samo miejsce bo boja sie ze trafią na jakieś inne gorsze co sie im nie spodoba. A Ty z rodzina gdziekolwiek byś nie pojechał to zapewniam Cię będziesz miał lepiej bo człowiek to takie stworzenie ze porównuje a ty będziesz porównywać do Pagu gdzie Ci sie nie spodobało.
ps. Ale ze nie wziąłeś pod uwagę nurkowania z rurka i maska żeby to piękne morze pooglądać w porównaniu z naszym żurkiem to na 100% nic nie czytałeś o Chorwacji to jest pierwsza rzecz co ujmuje PRZEPIĘKNA TURKUSOWA CZYSTA WODA :P

Dzięki za tą uwagę. Faktycznie, można na sprawę spojrzeć również od tej strony i dostrzec jej zalety :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja - mój pierwszy i chyba ostatni raz (Novalja, Pag) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone