Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Było Ciovo, Baska Voda, Tucepi, a teraz co...

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 11.12.2013 14:36

Z Vodic do Orebića jest 300 km. Z Makarskiej 170km. Płynąc promem z Polce urywamy 100km...
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 14.12.2013 01:11

A może nieco bliżej?np Istria?..Tam też są piękne miejscówki,prawie takie,jak te dalmackie :wink:
Moja propozycja na świetny urlop z maleństwem,to Fażana koło Puli.
Piękna,długa plaża(podobna do tej w Baśkiej Vodzie),deptak spacerowy,place zabaw,dmuchane zamki(również w wodzie),itp...wszystko z myślą o rodzinach z małymi dziećmi.
Miasteczko oferuje liczne atrakcje(rejsy statkiem,oglądanie dna morskiego w łodzi podwodnej,itp),można również pozwiedzać(Pula,Rovinj)
:papa:
norbert_p
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert_p » 14.12.2013 16:02

Z tym, że na Istrii pogoda zmienną jest :) (podobno).
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 14.12.2013 16:51

norbert_p napisał(a):Z tym, że na Istrii pogoda zmienną jest :) (podobno).


Być może,że to prawda! Ale na Dalmacji także można trafić na zawirowania pogodowe. :wink:
W każdym razie,ja na pogodę na Istrii tego lata narzekać nie mogę,bo dopisała mi przez wszystkie dni mojego urlopu! :P (koniec sierpnia,początek września)
Pozdrawiam !

p.s. Ad. Istrii! Kamenjak za Premanturą jest niesamowity!!!
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 16.12.2013 01:04

Aisza napisał(a):A może nieco bliżej?np Istria?..Tam też są piękne miejscówki,prawie takie,jak te dalmackie :wink:
Moja propozycja na świetny urlop z maleństwem,to Fażana koło Puli.
Piękna,długa plaża(podobna do tej w Baśkiej Vodzie),deptak spacerowy,place zabaw,dmuchane zamki(również w wodzie),itp...wszystko z myślą o rodzinach z małymi dziećmi.
Miasteczko oferuje liczne atrakcje(rejsy statkiem,oglądanie dna morskiego w łodzi podwodnej,itp),można również pozwiedzać(Pula,Rovinj)
:papa:


Potwierdzamy, byliśmy w Fazanie w 2012. Mieliśmy obawy jak nasz wówczas 5 latek przyjmie plaże bez piasku ale jak się okazało nie było z tym problemu :lol: Jedyny problem to nocne dyskoteki w ośrodku dla młodych Chorwackich strażaków.
Zaczynamy szukać miejsca na nasz drugi wyjazd do Chorwacji. Najchętniej by było to coś pokroju Fazany.
Czy znajdziemy coś podobnego na wyspie Ciovo? Priorytetem jest plaża z powoli obniżającym się dnem. Jakieś drzewa przy plaży by można się było schować przed słońcem. Mile widziane drobne kamyki na plaży :D
A jak wygląda latem Tucepi? Czy nie ma problemu za znalezieniem miejsca na plaży?
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 16.12.2013 21:54

Dawigs! Jeśli już patrzysz w stronę Makarskiej Riviery,to może Baśka Voda?
Znajdziesz tam wszystko,czego rodzina z dziećmi w czasie urlopu może zapragnąć! :D
Piękna,długa,miejscami zacieniona,delikatnie i stopniowo wbijająca się w morze plaża....szereg atrakcji dla dzieci,młodzieży i dorosłych(parasoling,skutery,banany,place zabaw,rejsy statkami,itp)...góry i morze w jednym(jeśli lubisz górskie wycieczki,można sobie pospacerować lub pojeździć np.rowerkiem, ścieżkami Biokowa)...bardzo wiele miejsc godnych zwiedzenia(Split,Dubrownik,wyspy).
Miasteczko jest bardzo urokliwe! Wierzę,że na pewno spodobałoby się Tobie i Twojej rodzinie! :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 19.12.2013 00:53

Aisza!
Dziękuję za radę. Pospacerowałem wirtualnie po miejscowościach Riwiery Makarskiej i faktycznie Baska Voda wypadła na plus na tle innych. Czy w sezonie nie ma tam problemów z znalezieniem miejsca na plaży? Czy możesz polecić apartament w tej miejscowości?
Patrząc na mapę to chyba najlepiej szukać apartamentu na północ od mariny (w kierunku Breli)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 19.12.2013 01:25

Byłem w BV w tym roku. Miejscowość ładna choć tłoczna. Przyjechałem w ciemno w połowie tygodnia koło 10 lipca. Nocleg znalazłem blisko centrum choć chwilę to zajęło ze względu na wymagania. Pierwszy tydzień na plaży było dość luźno, ok 10-11 można było spokojnie znaleźć miejsce bez wąchania cudzych nóg. W drugim tygodniu straszny tłok nawet na plaży trzeba było być dużo wcześniej na plaży aby cokolwiek znaleźć. Zaczął się tzw wysoki sezon po 15 lipca. Wieczorem na deptaku - Krupówki :) Całe towarzystwo co rano było na plaży wylegało na spacery i do knajpek.
Co do kwater patrząc na Jadran to po lewej stronie portu były kwatery wybudowane bardziej płasko a plaża wydaje mi się mniej tłoczna ale brzydsza. Duże kamienie w wodzie itp. Z prawej strony zabudowa bardziej schodkowa (stroma) ale plaża dużo ładniejsza.

Mimo powyższego bardzo polecam miejscowość. Ładnie, super widoki, woda a za plecami góry, do atrakcji wycieczkowych niedaleko. Byłem Dubrovnik, Split, sv Jure, BiH (Mostar, wodospady Kravica, Miedjugorie), Wodospady KRKA i Brela, Tucepi, Makarska.

Sam się zastanawiałem pierwszy raz gdzie pojechać i wybrałem BV. Do tego stopnia podobało mi się w CRO, że wracam w przyszłym roku. Zostało w Dalmacji tyle do zobaczenia ..... a to dopiero początek Chorwacji.
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 20.12.2013 18:04

golibroda napisał(a):Byłem w BV w tym roku...... Byłem Dubrovnik, Split, sv Jure, BiH (Mostar, wodospady Kravica, Miedjugorie), Wodospady KRKA i Brela, Tucepi, Makarska.


Wooow! Piotrze!Gratulacje! Nigdy nie udało mi się zobaczyć tylu ciekawych miejsc podczas jednego urlopu!Jestem pod wrażeniem! I zgadzam się ze wszystkim,co napisałeś.
Plaża w BV jest najciekawsza z dala od zgiełku "głównej"plaży,w kierunku Makarskiej.......Tam zwykle jest luźniej i przyjemniej,lecz od kwatery bywa kawałek.. :wink:
BV potrafi tak zauroczyć,że się do niej powraca..nie raz i kilka razy..W moim przypadku,to aż 5!!! :P

Dawigs napisał(a):Aisza!
Dziękuję za radę. Pospacerowałem wirtualnie po miejscowościach Riwiery Makarskiej i faktycznie Baska Voda wypadła na plus na tle innych. Czy w sezonie nie ma tam problemów z znalezieniem miejsca na plaży? Czy możesz polecić apartament w tej miejscowości?
Patrząc na mapę to chyba najlepiej szukać apartamentu na północ od mariny (w kierunku Breli)?
Z góry dziękuję za odpowiedź.


Nigdy nie byłam w Cro w sezonie.Zwykle moje urlopy wypadają końcem sierpnia i początkiem września,a więc już praktycznie po sezonie. :la:
Jeśli interesują Cię kwatery blisko plaży,to niestety nie mam żadnych namiarów(poszperaj jeszcze na forum). Znane mi apartamenty mieszczą się przy ul.Naputica,a więc jakieś 250-300m w linii prostej od plaży.... :papa:
golibroda
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 14.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) golibroda » 20.12.2013 18:28

Aisza

Byłem w BV ponad dwa tygodnie, to i czasu było sporo, aby pojeździć :)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1365
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 21.12.2013 00:04

Aisza napisał(a):
golibroda napisał(a):Byłem w BV w tym roku...... Byłem Dubrovnik, Split, sv Jure, BiH (Mostar, wodospady Kravica, Miedjugorie), Wodospady KRKA i Brela, Tucepi, Makarska.

Wooow! Piotrze!Gratulacje! Nigdy nie udało mi się zobaczyć tylu ciekawych miejsc podczas jednego urlopu!Jestem pod wrażeniem!

Ja też. U nas plany zawsze są ambitne ale z realizacją jest gorzej :wink:

Aisza napisał(a):BV potrafi tak zauroczyć,że się do niej powraca..nie raz i kilka razy..W moim przypadku,to aż 5!!! :P

Nam się bardzo podobało w Fazanie ale tym chcemy zobaczyć przez wszystkich zachwalaną Dalmację :D

Aisza napisał(a):Nigdy nie byłam w Cro w sezonie.Zwykle moje urlopy wypadają końcem sierpnia i początkiem września,a więc już praktycznie po sezonie. :la:

Nasz wyjazd do Fazany tez był na przełomie sierpnia i września. Niestety teraz mamy już ucznia (pierwszoklasista) i termin wrześniowy odpada. Tym razem będą to raczej pierwsze dwa tygodnie lipca.

Aisza napisał(a):Plaża w BV jest najciekawsza z dala od zgiełku "głównej"plaży,w kierunku Makarskiej.......Tam zwykle jest luźniej i przyjemniej

Jak z dnem w tej części plaży. Czy też swobodnie opada?
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 21.12.2013 01:26

Wzdłuż całej linii brzegowej BV(a więc od Breli do Baśko Polje)dno opada swobodnie,bez drastycznych uskoków.Dzieci mogą się bezpiecznie kąpać. :)
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Było Ciovo, Baska Voda, Tucepi, a teraz co... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone