Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Byliśmy w Vodicach, pierwszy raz w Cro.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomcio40
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.09.2007
Byliśmy w Vodicach, pierwszy raz w Cro.

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcio40 » 25.09.2007 18:28

Przede wszystkim witam wszystkich i dziękuję za informacje, które pomogły mi wyruszyć w podróż poślubną bez przykrych niespodzianek.

Wraz z małżonką pojechaliśmy autem (15-sto letni Suzuki Swift 1,3 lpg) 14.09. w piątek wieczorem z Gdyni. Zaczęło się okropnie, zanim opuściłem trójmiasto minęło 1,5 godziny (korki). Pierwszy etap na pierwszą noc to Gdynia-Cieszyn. W Cieszynie byliśmy wcześnie rano i poszliśmy do schroniska młodzieżowego. 3 godziny snu i więcej nie mogłem spać. Zwiedzanie miasta, obiad i wieczorem wyjazd przez Bratysłavę, dalej drogą 86 przez Węgry, przejście w Lendavie i kierunek Karlovac autostradą. Piąta rano w Karlovac zmożyło mnie i przespałem się dwie godziny w aucie (druga zarwana noc). Dalej krajową nr1 do Plitvic. Plitvice są przepiękne, co tu więcej pisać. Po południu dalej nr1 na wybrzeże. W Vodicach mieliśmy apartament zarezerwowany mejlem w dniu wyjazdu z Polski i potwierdzony wieczorem telefonicznie, gdy już jechaliśmy (trochę na wariata). *** standardowo za 35 EUR stargowany na 30 EUR za dobę na dwie osoby. Z balkonu widoki na morze, plażę, przystań jachtową, dosłownie 30m od wody. Spędziliśmy 8 dni, zwiedzając m.in. N.P.Krka (równie piękny jak Plitvice), miasta: Zadar, Sibenik, Split i Trogir. Moim zdaniem Trogir najpiękniejszy. Najgorsza pogoda była w środę 19.09. około 15 *C pochmurno, lekki deszczyk, no i poprzedzający wtorek wieczór burza. Pozostałe dni to około 24 *C, piękne słoneczko, woda w morzu około 21 *C. Opaliliśmy się jak nigdy w Polsce. Wypoczęci psychicznie i szczęśliwi z pobytu wyruszyliśmy z powrotem do kraju w poniedziałek 24.09. o 4 rano. Postanowiłem zrobić całą trasę na jeden raz i udało się. Dojechaliśmy do moich teściów w Kwidzynie (pomorskie) po 21 godzinach.
Trochę danych:
płatność za paliwo i winiety kartą Visa Electron, po zatankowaniu w Cieszynie dojechałem na 50 km przed stacją lpg w Chorwacji (ten odcinek zrobiłem na benzynie). Nie musiałem tankować w Słowacji i na Węgrzech, a z powrotem było dokładnie na odwrót. Dziś sprawdziłem konto w WBK i nie pobrali żadnej prowizji, z przewalutowaniem wyszło 0,53 PLN za 1 HRK, czyli taniej niż w kantorze.
Nie licząc już drogi z Kwidzyna do Gdyni, która została mi na jutro, przejechaliśmy 3650 km, zużyliśmy 250l. gazu (i ok. 6l. benzyny na tych 100 km). Droga powrotna 4:00 magistralą adriatycką do Zadaru i wjazd na autostradę, zjazd do Varazdina i zaraz przejście graniczne Lendava, potem drogą 86 przez Węgry, przejście w Rajce i Bratysława godz. 13:00. Tu na ponad godzinę zastąpiła mnie żona, która wiosną tego roku zrobiła prawko i ma bardzo małą praktykę w jeździe. Ja na siedzeniu pasażera mogłem się powyginać i wsiadłem przed Ziliną z powrotem za kółko. Godz. 16:30 byliśmy na przejściu w Zwardoniu, o 17:00 zjedliśmy obiadek na stacji w Żywcu, dalej przez Katowice, Łódź, Grudziądz do Kwidzyna. W sumie po odliczeniu godzinnego postoju, 1480 km w 20 h.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2007 18:35

Witam!
Czyli podróż poślubna jak nabardziej udana! :D
Lubie takie wiadomości, gdyż my naszą podróż poślubną też mieliśmy do Chorwacji... ooooo... kiedy to było? Już pięć lat.
Pozdrawiam i liczę na rozwinięcie tematu i zdjęcia. Szczególnie z Krka.
Pozdrawiam i szczęśliwych ostatnich kilometrów do domu.
:papa:

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Byliśmy w Vodicach, pierwszy raz w Cro.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone