Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Była Fazana, była Baska Voda i Tribunj. Gdzie teraz?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Była Fazana, była Baska Voda i Tribunj. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 10.01.2015 16:31

Witam.

Drodzy Cro-maniacy byliśmy w Fazanie (Istria) i Basce Vodzie. Może pomożecie nam w wyborze kolejnego miejsca wypoczynku?

Jedziemy z 8-mio letnim synem. Rejon mniej więcej mamy upatrzony. Jest to pas między Zadarem a Splitem. Zwiedzanie w zależności od tego gdzie wylądujemy: Park Narodowy Krka, Knin, Zadar, Szybenik, Trogir, ruiny Salony, Omis.
Miejscówka powinna spełniać warunki:
- miejscowość raczej spokojna niż imprezowa ale nie kameralna (coś pokroju Fazany czy Baski Vody).
- plaża z zacienionymi miejscami, żwirkowa, mile widziani ratownicy, małym plusem byłaby wypożyczalnia rowerków wodnych itp. sprzętów.
- dno obniżające się powoli.
- bankomat
- jakieś konoby, pizzerie, lodziarnie, sklep spożywczy (mile widziany samoobsługowy)

Z góry dziękujemy za wszelkie informacje.
Ostatnio edytowano 09.12.2016 11:19 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 10.01.2015 16:39

Ja polecam Rogoznice. Bylem tam w sierpniu 2013 roku. Na pewno też inni polecą Ci Primosten, to kwestia gustu. Ja byłem i tu i tu i zdecydowanie bardziej klimatyczna dla mnie jest Rogoznica.
Poza tym dobre miejsce wypadowe na okoliczne wycieczki np. do Trogiru, Sibenika, Splitu, czy parku narodowego Krka, wszędzie nie dalej niż kilkadziesiąt kilometrów odleglości od Rogoznicy. Odszukaj moją relację z pobytu, jeśli jesteś zainteresowany
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 11.01.2015 00:05

Slavko1974 napisał(a):Ja polecam Rogoznice. Bylem tam w sierpniu 2013 roku. Na pewno też inni polecą Ci Primosten, to kwestia gustu. Ja byłem i tu i tu i zdecydowanie bardziej klimatyczna dla mnie jest Rogoznica.
Poza tym dobre miejsce wypadowe na okoliczne wycieczki np. do Trogiru, Sibenika, Splitu, czy parku narodowego Krka, wszędzie nie dalej niż kilkadziesiąt kilometrów odleglości od Rogoznicy. Odszukaj moją relację z pobytu, jeśli jesteś zainteresowany


Dzięki za szybką odpowiedź. Relację odnalazłem i przeczytałem. Poszperałem jeszcze na forum, w necie i ... skłaniamy się ku Primosten ze wzglądu na plaże. Ale to jeszcze sprawa otwarta :hut: .
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 04.03.2015 13:53

Cześć! Ze względu na dzieci rozsądniej jest wybrać Primosten . Rogoznica jest dość rozległa my mieliśmy w apartamencie rowery dlatego wspominam urlop bardzo dobrze, okolica wprost cudowna na wycieczki rowerowe. Primosten dość drogi i więcej ludzi tam przebywa ale to kwestia gustu . Sam musisz podjąć decyzje. Życzę wspaniałych wakacji.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.03.2015 23:31

agnes128 napisał(a):Cześć! Ze względu na dzieci rozsądniej jest wybrać Primosten . Rogoznica jest dość rozległa my mieliśmy w apartamencie rowery dlatego wspominam urlop bardzo dobrze, okolica wprost cudowna na wycieczki rowerowe. Primosten dość drogi i więcej ludzi tam przebywa ale to kwestia gustu . Sam musisz podjąć decyzje. Życzę wspaniałych wakacji.


Dziękuję za podpowiedź. Ostatecznie wybraliśmy ... Tribunj :) Apartman upatrzony, zaliczka już poszła :mrgreen: .
jm2412
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 11.07.2012
Była Baska voda, było Pakostane co teraz ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jm2412 » 09.06.2015 18:33

Wiem że pytań tego typu jest mnóstwo, co możecie polecić, myśleliśmy nad Rogożnicą lub Primosten. Jak zaczęłam oglądać zdjęcia z Rogożnicy to plaże są w zatoczkach, nie wiem jak odnajdą się tam dzieci 4 latek. chcieliśmy zwiedzić Sibienik lub Trogir. Najchętniej takie plaże jak w baśce niezbyt głęboko i łagodne zejścia do morza. Pomóżcie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.12.2016 11:15

Witam serdecznie!

Po roku przerwy planujemy powrót na kolejne wakacje do Croati. Tak, tak w tym roku zdradziliśmy Chorwację na rzecz Bułgarii z Rumunią po drodze. Było fajnie ale to nie to co Cro :lol:

Drodzy Cro-maniacy prosimy ponownie o pomoc w wyborze kolejnego miejsca wypoczynku.

Byliśmy już w w Fazanie (Istria), Basce Vodzie i Tribunj. Wszędzie trafiliśmy dobrze.
Tym razem jedziemy ze znajomymi. Córka znajomych podobnie jak nasz syn będzie miała 10 lat.
Rejon to zdecydowanie Dalmacja ale mam zagwostkę gdzie dokładnie.
Zwiedziliśmy sporo w czasie poprzednich wyjazdów. Z must see pozostały nam wyspy Hvar i Korcula. Fajnie byłoby też zobaczyć Archipelag Kornati. Chciałbym też wrócić do Dubrownika i tym razem na spokojnie pozwiedzać starówkę i wjechać na wzgórze Srd.
Tak więc rejon to zdecydowanie Dalmacja ale mam zagwostkę gdzie dokładnie. Może okolice Dubrownika, może Półwysep Peljesac, może któraś z wysp: Hvar lub Korcula.

Miejscówka powinna spełniać warunki:
- miejscowość raczej spokojna niż imprezowa ale nie kameralna (coś pokroju naszych poprzednich pobytów: Fazany, Baski Vody czy Tribunj).
- plaża z zacienionymi miejscami, żwirkowa, mile widziani ratownicy, małym plusem byłaby wypożyczalnia rowerków wodnych itp. sprzętów.
- dno obniżające się powoli.
- podwodne życie widoczne przy przybrzeżnym snoorkowaniu
- bankomat
- jakieś konoby, pizzerie, lodziarnie, sklep spożywczy (mile widziany samoobsługowy)

Z góry dziękujemy za wszelkie informacje.

PS.
Relacje z poprzednich wyjazdów można znaleźć tutaj:
istria-bled-z-dzieckiem-t40145.html
sloneczna-dalmacja-2014-t47107.html
sladem-tribunjskich-kotow-t49562.html
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.12.2016 11:50

Dawigs napisał(a):Witam serdecznie!

Fajnie byłoby też zobaczyć Archipelag Kornati.


Jak Kornati to - Pakoštane.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2016 12:17

Janusz Bajcer napisał(a):
Dawigs napisał(a):Witam serdecznie!
Fajnie byłoby też zobaczyć Archipelag Kornati.

Jak Kornati to - Pakoštane.

Tylko do Dubrownika daleko.....
Jeśli Kornatii to może wyspa z mostem? Murter....


Na RM polecam Podgorę, zacienione plaży to tylko na północnych skrajach, ale nie wiem jak z wypożyczalnią rowerków wodnych, bo to nas nie interesuje. My plażowaliśmy zawsze na południu Podgory, a jeszcze przed Caklje, i w połowie lipca w zatoczce mieliśmy luz. Co do snurkowania: coś tam jest, ale nie poraża. DO Dubrownika ok. 3h w jedną stronę.

Może Orebić? Do Dubrownika 1,5h, plażowaliśmy za Orebiciem w dzikich zatoczkach w kierunku Kuciste. Snurkowanie zdecydowanie lepsze niż na RM czy w Mlini obok Dubrownika (ale za to można co drugi wieczór w Dubr. spędzać), a i można wybrać zatoczki z drzewkami...


Wg mnie pogodzenie Dubrownika i Kornatii będzie trudne: albo podzielisz pobyt na 2 miejsca albo Kornatii zaliczysz w drodze do/z nocując w okolicy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Była Fazana, była Baska Voda. Gdzie teraz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.12.2016 12:28

piekara114 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Dawigs napisał(a):Witam serdecznie!
Fajnie byłoby też zobaczyć Archipelag Kornati.

Jak Kornati to - Pakoštane.

Tylko do Dubrownika daleko.....

Ale na Kornati blisko - a chciał je zobaczyć.

Wszystko zwiedzić z jednej lokalizacji trudno.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.12.2016 12:45

Dziękuję za szybką odpowiedź. Na Was zawsze można liczyć :)
Faktycznie pogodzenie Kornati i Dubrownika będzie trudne i trzeba będzie z czegoś zrezygnować.
Pochodziłem sobie na google street po Waszych propozycjach i ... chyba powrócimy w rejon z górami w tle :). W Orebicu fajnie wygląda droga nad morzem z palmami tylko ... plaży nie widać :) Czy nia ma tam od razu głębiny przy brzegu?
Orebic czy Podgora to fajna baza wypadowa na Hvar i Korculę. O ile się nie mylę to jakiś czas temu były duże pożary na Pelesjacu. Czy unikać jakiś miejsc?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.12.2016 12:49

Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 10.12.2016 16:06

Dziękuję za link. Zaczynam studiować ten wątek, stron ma sporo :)
Kacper1978
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 21.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper1978 » 16.12.2016 13:32

Witam
Poszukuje ciekawych kwater dla rodziny 5 osobowej na wyspie Murter
Zawsze jeździmy w ciemno
Namiary na fajne kanajpy
Pozdrawiam
Kacper

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Była Fazana, była Baska Voda i Tribunj. Gdzie teraz?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone