Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela czy warto???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 12.07.2017 12:31

Robert72 napisał(a):Siemanko w sobotę po raz piąty w ciągu 6-ciu ostatnich lat stratuję do CRO, tym razem do Brelii. Za każdym razem jeżdżę w ciemno i nigdy nie miałem problemów z kwaterką. Mam małe pytanie w rejonie jakiej-jakich ulic/dzielnicy szukać kwatery żeby było w miarę łagodne zejście do plaży oraz niedaleko do sklepów. Dziękuję za podpowiedzi

Na Frankopanskiej jest biuro turystyczne i tam możesz poszukać.
http://www.brela.com/entoni/
https://www.google.pl/maps/@43.3682054, ... 312!8i6656
I jeszcze tu
https://www.google.pl/maps/@43.3631475, ... 312!8i6656
Albo szukać na tej ulicy
Ja byłem tu
http://www.brela.com/entoni/
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 12.07.2017 13:41

:D Shreku dzięki też myślałem o ul. Frankopaskiej a Ty mnie w tym utwierdziłeś. Jeżeli nie jest to tajemnicą to ile trzeba zapłacić za kwaterę 2+1, 2+2
Ostatnio edytowano 12.07.2017 13:58 przez Robert72, łącznie edytowano 2 razy
Alga
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alga » 12.07.2017 13:44

Witajcie. Ja mam takie raczej typowe pytanie - jak z cenami w Breli? Czy Brela jest raczej "kurortem" i spodziewać się wyższych cen wyżywienia/atrakcji, niż w innym mniejszych, mniej popularnych miejscowościach? Planuję wyjazd na 14 dni, to będzie mój 3 raz w Chorwacji i zastanawiam się jak rozłożyć budżet na wyjazd, bo tańszy nocleg w innej, mniej popularnej miejscowości to możliwość kilku dodatkowych atrakcji/wycieczek. Dzięki za podpowiedź.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 12.07.2017 14:17

My za ten płaciliśmy 75E
http://www.brela.com/entoni/1_a211k3.htm
Atrakcje w Breli są dosyć drobie, ale obok jest Baśka Voda i tam ceny są lepsze
Ceny w sklepach spożywczych są podobne, ale inne rzeczy już są droższe
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 13.07.2017 06:28

Dzięki jeszcze raz :)
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 13.07.2017 11:37

Kapelusze od słońca w Breli po 100KN
W Baśce identyczny 80KN
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 13.07.2017 12:12

Alga napisał(a):Witajcie. Ja mam takie raczej typowe pytanie - jak z cenami w Breli? Czy Brela jest raczej "kurortem" i spodziewać się wyższych cen wyżywienia/atrakcji, niż w innym mniejszych, mniej popularnych miejscowościach? Planuję wyjazd na 14 dni, to będzie mój 3 raz w Chorwacji i zastanawiam się jak rozłożyć budżet na wyjazd, bo tańszy nocleg w innej, mniej popularnej miejscowości to możliwość kilku dodatkowych atrakcji/wycieczek. Dzięki za podpowiedź.

Brela jest dużo droższa niż BV. Polecam tam robić zakupy a większe w Makarskiej w centrum handlowym. Najbardziej w Breli brakowało mi zaopatrzenia mięsnego - do wyboru paczkowane mięso z kurczaka lub mielone. Ogólnie kiepsko. A ponieważ markety są tylko dwa, to ceny z kosmosu - Red Bull w jednym z nich (ten mały zaznaczam) 25KN :evil:
Owoce, warzywa drożyzna - zwłaszcza te na murko-warzywniaku w pobliżu Punta Rata - chociaż one akurat najsmaczniejsze. Trochę dziwią mnie te ceny, przecież klimat sprzyja uprawie owoców więc powinny być tanie jak barszcz.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 13.07.2017 12:30

My zakupy robiliśmy tu
60 Frankopanska

https://goo.gl/maps/12CV2zSfzRC2
agnieszkas85s
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkas85s » 21.07.2017 08:28

Witam Wszystkich proszę o poradę odnośnie breli.z tego co wiem BREla dzieli się na dzielnice podrace scit Luca soline berulia była bym wdzięczna za opinie o tych okolicach od osób które miały okazję tam przebywać :D szukam porad odnośnie gdzie jest mniej stromo jaka okolice wybrać jeśli nie o dużo proszę to pomoc odnośnie ulic w których szukać aby było mniej zatłoczone i piękne zatoczki :D mam mętlik w głowie proszę o pomoc.byliśmy w tucepi bardzo nam się podobało ale szukamy bardziej urozmaiconego terenu dziękuję i pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2017 08:46

Podrace i Scit spokojne i z dala od centrum. Plaże "pod nosem", ale trzeba zejść po schodach. Do centrum ok 20 min. Moim zdaniem, Podrace jest najładniejsza częścią Breli + jedna praktyczna zaleta: większość miejsc parkingowych dla gości w cieniu.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.07.2017 08:52

Znaki interpunkcyjne agnieszka!
Podrace i Scit, około 1,5 km od "centrum" ale za to piękne zatoki. Na tych ulicach, druga linia brzegowa to wg mnie ok. 30m w poziomie i z 20-30m w pionie. Dla mnie wejście na górę z plaży nie powodowało jakichś większych problemów. Dalej w kierunku północno-zachodnim nie byłem ale jak wielokrotnie pisano, jest tam mnóstwo pięknych zatoczek.
agnieszkas85s
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkas85s » 21.07.2017 22:53

Dziękuję ,, kmarcin76 ,,za odpowiedz :D ,a która dzielnice bardziej polecasz?wybieramy się końcem sierpnia ,jeszcze nie zdecydowałam się :lol: :lol: ,czytam i czytam coraz większy mętlik w głowie.pozdrawiam :papa:
agnieszkas85s
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnieszkas85s » 21.07.2017 22:59

Trajgul napisał(a):Znaki interpunkcyjne agnieszka!
Podrace i Scit, około 1,5 km od "centrum" ale za to piękne zatoki. Na tych ulicach, druga linia brzegowa to wg mnie ok. 30m w poziomie i z 20-30m w pionie. Dla mnie wejście na górę z plaży nie powodowało jakichś większych problemów. Dalej w kierunku północno-zachodnim nie byłem ale jak wielokrotnie pisano, jest tam mnóstwo pięknych zatoczek.

Również dziękuję za odpowiedź :D właśnie o takie piękne zatoczki mi chodzi.Przepraszam za interpunkcje to z pośpiechu :oops: Właśnie jakie ulice polecił byś aby wziąść pod uwagę,w spokojniejszej części BRELi ?pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2017 23:25

Od 2011 jestem co roku (a nawet bywa że i dwa razy w roku) w Breli i wynajmuję apartament w Scit. Scit to właściwie przedłużenie Podrace, ale mimo wszystko przyjemniej jest w tym drugim miejscu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2017 07:20

agnieszkas85s napisał(a):Witam Wszystkich proszę o poradę odnośnie breli.z tego co wiem BREla dzieli się na dzielnice podrace scit Luca soline berulia była bym wdzięczna za opinie o tych okolicach od osób które miały okazję tam przebywać :D szukam porad odnośnie gdzie jest mniej stromo jaka okolice wybrać jeśli nie o dużo proszę to pomoc odnośnie ulic w których szukać aby było mniej zatłoczone i piękne zatoczki :D mam mętlik w głowie proszę o pomoc.byliśmy w tucepi bardzo nam się podobało ale szukamy bardziej urozmaiconego terenu dziękuję i pozdrawiam :papa:

końcem sierpnia bez rezerwacji może byc ciężko, nie piszę że nie możliwe, bo sam jeździłem po 15 sierpnia w ciemno;
proponuję Ci "przejść się" ulica Podrace, potem rozwidla się w Scit; na tych ulicach jest sporo obszernych willi z dużą ilością app.; zejście do promenady/morza do wyboru: schodki z app. lub właśnie ta ulica; mi osobiście Podrace/Scit przypadły do gustu z uwagi na bliskość do brelskiej skałki, gdzie zwykle plażowaliśmy/nurkowałem;
fajnie jest również w Stomaricy, jednak jeżeli nie masz app. bezpośrednio przy promenadzie to czekają Cię schody
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela czy warto??? - strona 64
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone