Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brak danych w UFG i CEPIK o ubezpieczeniu a przejazd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Domin536
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2019
Brak danych w UFG i CEPIK o ubezpieczeniu a przejazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domin536 » 30.08.2019 18:59

Hej, w tym tygodniu pierwszy raz wybieram się do Chorwacji własnym autem, jednak mam problem z OC, oficjalnie u ubezpieczyciela mam je przedłużone i opłacone, polisa jest ważna, jednak po sprawdzeniu OC w bazie CEPIK i UFG, mam brak danych na jej temat, posiadam blankiet w aucie z informacją o ważności OC, o ile w Polsce, po okazaniu dokumentów zawartej polisy myślę, że nie będzie problemu z uwiarygodnieniem ubezpieczenia, pomimo braku informacji w bazie, to czy na trasie, Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja nie będę miał z tym problemów? Wystarczy okazanie blankietu OC, czy za granicą także korzystają z tych systemów?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.08.2019 23:12

Domin536
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domin536 » 31.08.2019 00:12

Wynika z tego, ze w przypadku kolizji podaje dane polisy, ale co w przypadku kontroli, w jaki sposob sprawdzaja czy OC jest wazne?Czy opieraja sie jedynie na dokumencie ktory dostaje od ubezpieczyciela?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 31.08.2019 00:36

no nie wiem,
wydaje mi się że troszkę przesadzasz,
opłaciłeś wszystko legalnie,
wsiadaj w auto i jedz,
Ty nikogo nie oszukałeś,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2019 00:42

Domin536 napisał(a):Wynika z tego, ze w przypadku kolizji podaje dane polisy, ale co w przypadku kontroli, w jaki sposob sprawdzaja czy OC jest wazne?Czy opieraja sie jedynie na dokumencie ktory dostaje od ubezpieczyciela?

Dane zawarte na stronach, które przytaczasz nie są równoznaczne ze stanem faktycznym. Jeśli zawarłeś ubezpieczenie i je opłaciłeś w wyznaczonym czasie to nie masz się czym martwić, a ew. kontrole polegają na sprawdzeniu "kwitka", który masz ze sobą.
Dodam, na wszelki wypadek, że posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami jest karalne, a odpowiedzialność za to może być bardzo kosztowna.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 31.08.2019 00:44

aaaa,
bo nie napisałem,
nie wydaje mi się aby poza naszym krajem
"kontrolerzy" mieli wgląd do
CEPIK-u,
ale mogę się mylić,
:wink:
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.08.2019 07:42

Nawet jeśli nie opłaciłeś polisy bo np.zapomniałeś jest ona ważna.Zawarłeś umowę.Przypomną Ci o tym.Za granicą nikt nie ma dostępu do CEPIK-u.Jeżeli nie wypowiesz umowy oc lub zapomnisz zawrzeć, ona sama automatycznie się odnawia w firmie ,w której jesteś.CEPIK i UFG mają czasem nieaktualne informacje, ponieważ firmy ubezpieczeniowe muszą im te dańe przesłać.
Domin536
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 30.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Domin536 » 31.08.2019 09:52

Ok, dzieki za informację :-) Polise wykupilem na poczatku sierpnia, moze przez to nie ma jeszcze informacji w bazie, chociaz z tego co wiem to ubezpieczyciel powinnien przekazac to od razu...
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.08.2019 10:34

Jedź spokojnie,udanego wypoczynku.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 31.08.2019 16:33

...mają dostęp tym bardziej iż nie masz obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie w pojeździe,
albo inaczej ,
w kwietniu miałem kontrolę służ celnych na terminalu w Gdyni (auto na norweskich numerach) taka tam rutynowa kontrola w czasie oczekiwania na wjazd na prom, i jeden z panów celników kontrolował auto a drugi klikał w tableta, po czym po chwili stwierdził iż wszystko jest ok, i że OC i przegląd auto posiada. Zaciekawiło mnie to i zapytałem go o to jak to sprawdził, a on odpowiedział iż mają apkę i mogą sprawdzić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2019 16:49

Może Norwegia (jak Szwecja) ma ogólnodostępne dane w sieci. Obce służby nie mają bezpośredniego dostępu do polskich baz poza tymi bez gwarancji aktualności, do których mają dostęp wszyscy.
Pedros29
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pedros29 » 31.08.2019 17:11

fly napisał(a):...mają dostęp tym bardziej iż nie masz obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie w pojeździe,
albo inaczej ,
w kwietniu miałem kontrolę służ celnych na terminalu w Gdyni (auto na norweskich numerach) taka tam rutynowa kontrola w czasie oczekiwania na wjazd na prom, i jeden z panów celników kontrolował auto a drugi klikał w tableta, po czym po chwili stwierdził iż wszystko jest ok, i że OC i przegląd auto posiada. Zaciekawiło mnie to i zapytałem go o to jak to sprawdził, a on odpowiedział iż mają apkę i mogą sprawdzić.


Całe życie w służbie, ale to co mówisz mnie przeraża,powinien za to wylecieć. Skąd mają informacje to poufne.Jadąc za granicę masz obowiązek posiadania dokumentów,to jasne
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 31.08.2019 17:17

fly napisał(a):...mają dostęp tym bardziej iż nie masz obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie w pojeździe, .....

Tylko w Polsce, po za granicami musisz posiadać potwierdzenie ubezpieczenia, czasami zielona kartę i dowód rejestracyjny
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 31.08.2019 17:33

W tym roku, po raz pierwszy, przy opuszczaniu Chorwacji starym przejściem granicznym w Letenye, oprócz pogranicznika był też policjant (obaj Chorwaci), i ten że policjant, zarówno od nas, jak i od autka jadącego za nami zażądał dowodu rejestracyjnego. Spojrzał tylko na ważność przeglądu technicznego, oddał dowód, i kazał jechać.
Ubezpieczenie wcale go nie interesowało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2019 17:39

Też byłem w lekkim szoku jak na bocznym przejściu koło Neum ( chyba Imotica) chorwacki policjant skanował nasze paszporty i oglądał DR. Pierwszy raz mi się zdarzyła taka kontrola.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Brak danych w UFG i CEPIK o ubezpieczeniu a przejazd
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone