Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 23.07.2019 17:08

Dużo zależy od kierownika wydziału i jego chęci. Przy dobrych, kilka dni wystarczy; normalnie prawie miesiąc czekania.
Rafal_D
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_D » 06.08.2019 01:00

Szanowni nie popisałem się... Wyjazd w piątek a ja dzisiaj sprawdzając paszporty zorientowałem się, że syna paszport był ważny do marca 2019...

Da się coś z tym zrobić czy rezerwować wakacje w Karpaczu?
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 06.08.2019 06:21

Rafal_D napisał(a):Szanowni nie popisałem się... Wyjazd w piątek a ja dzisiaj sprawdzając paszporty zorientowałem się, że syna paszport był ważny do marca 2019...

Da się coś z tym zrobić czy rezerwować wakacje w Karpaczu?

Karpacz to strefa nadgraniczna, i za brak ważnych dokumentów możesz też dostać mandat. :papa:
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 06.08.2019 10:28

Rafał_D. w pierwszym poście tego tematu z 2013 r. masz info, że ktoś załatwił paszport tymczasowy od ręki. Nie wiem czy to aktualne, ale warto sprawdzić w takim paszportowym na miejscu. Poczytaj początek, chyba nic się nie zsmieniło.
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 07.08.2019 13:52

skoro brak już zainteresowania, to może komuś innemu się przyda
https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-grani ... ak-wyrobic :papa:
Rafal_D
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_D » 07.08.2019 22:03

Przepraszam, widziałem. Jedziemy z niecnym planem, mam nadzieję że się uda :)
wolffer
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wolffer » 08.08.2019 10:56

przypuszczam, że na starych :lol: :lol:
życzę powodzenia, a jeśli możesz, to daj znać po wszystkim jak się to zakończyło :?:
Miłych wakacji :papa:
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 14.08.2019 22:00

wolffer napisał(a):przypuszczam, że na starych :lol: :lol:
życzę powodzenia, a jeśli możesz, to daj znać po wszystkim jak się to zakończyło :?:
Miłych wakacji :papa:


W tym roku widzieliśmy jak Chorwat zawrócił na granicy Węgrów, bo jedna osoba miała nieważny dowód osobisty, a dokładnie to zatrzymał wszystkim dokumenty i kazał jechać do najbliższego węzła i zawrócić. Był to samochód przed nami więc dobrze było widać co i jak.
antila
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) antila » 21.08.2019 11:24

W tym roku tuż przed nami ma granicy SLO/Hr zatrzymano Niemców tam był problem z dokumentami psa
Xirallic
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2016
Nieważny paszport w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 21.08.2021 18:58

Cześć,
w momencie przygotowywania się do wyjazdu z Chorwacji, okazało się, że jeden z paszportów jest nieważny, a dowód osobisty został w Polsce. Przy wjeździe do Chorwacji przeoczyliśmy to, a Chorwat na wjeździe też tego nie zauważył.
Dzwoniliśmy do Warszawy, na telefon alarmowy, tam powiedziano nam, że nie powinni zrobić problemu z powrotem do kraju, mimo nieważnego paszportu. Jednak jak dopytaliśmy o paszport tymczasowy, to stwierdził, żeby pytać w konsulacie w Zagrzebiu. Miał ktoś taką sytuację, jak sytuacja z powrotem do kraju?
KarolWitek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 07.07.2020
Re: Nieważny paszport w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarolWitek » 21.08.2021 19:03

Masz może założoną aplikację "mObywatel" ?
Xirallic
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 20.07.2016
Re: Nieważny paszport w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Xirallic » 21.08.2021 19:22

Tak, jest założona. Ale Węgrzy, tak jak i inne państwa nie respektują tego według gov.pl. Tylko tradycyjne paszporty/dowody osobiste.
marco156
Cromaniak
Posty: 4163
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Nieważny paszport w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 21.08.2021 19:35

Na Twoim miejscu chyba bym się za bardzo nie stresował. Pojechałbym w stronę PL tak jakby nic się nie wydarzyło. Ktoś już pisał kiedyś na jakiejś grupie na FB że jechał do domu i na granicy okazało się, że miał niewazny dowód osobisty ,ale że wracał już do Polski to go przepuścili ;)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 10.02.2022 14:32

Dwa lata temu gdy starowaliśmy do Cro, okazało sie że paszport dziecka jest ważny tylko 8 dni. Na granicy Wegierka stała z Chorwatem i pokazała to wyraźnie Choratowi a ten machnął ręką. Tak wjechaliśmy. Po 2 tygodniach na każdej granicy sprawdzali i tylko pytali dokąd jedziemy. Gdy usłyszeli do domu - machali ręką. Więc przy powrocie do Polski chyba zawsze puszczą.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone