Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bezpłatne odcinki autostrady na Węgrzech

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysiob
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.05.2004
Bezpłatne odcinki autostrady na Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiob » 04.08.2005 10:33

Witajcie (ponownie wakacje!!!)
Mam pytanie przekraczam granice Słowacko- Węgierską w Bratysławie i w zeszłym roku kawałek do zjazdu na Sz..... (nie pamiętam jak to się pisze :? ) nie płaciłem za autostrady - czy legalnie? Czy ten odcinek jest bezpłatny? Czy ktoś może mnie uświadomić?
Chcę Węgry przejechać wzdłuż zachodniej granicy a wyjeżdzam jutro...
Pozdrawiam
karolka:)
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolka:) » 04.08.2005 10:40

A w jakie miejsce jedziesz na Chorwacji??
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 04.08.2005 10:44

Jechałem tamtedy w zeszłym roku i był bezpłatny ale zdaje się że coś się zmieniło. Pytałem w PZMocie i sprawdzałem na stronach węgierskich autostrad, wszystko wskazuje na to, że trzeba się zaraz za terminalem kierować na Rajke
krzysiob
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiob » 04.08.2005 10:44

Jadę koło Zadaru. :D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 04.08.2005 11:11

krzysiob napisał(a):Mam pytanie przekraczam granice Słowacko- Węgierską w Bratysławie i w zeszłym roku kawałek do zjazdu na Sz..... (nie pamiętam jak to się pisze :? ) nie płaciłem za autostrady - czy legalnie? Czy ten odcinek jest bezpłatny? Czy ktoś może mnie uświadomić?


Od granicy w Rajce jedziesz drogą szybkiego ruchu (nie jest to autostrada). Autostrada M1 prowadzi do granicy austriackiej, ale również jej początkowy odcinek jest bezpłatny - szczegóły masz tu:
http://www.autopalya.hu/text/images/Szo ... YEL_04.jpg
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 04.08.2005 11:17

jdubowski napisał(a):
krzysiob napisał(a):Mam pytanie przekraczam granice Słowacko- Węgierską w Bratysławie i w zeszłym roku kawałek do zjazdu na Sz..... (nie pamiętam jak to się pisze :? ) nie płaciłem za autostrady - czy legalnie? Czy ten odcinek jest bezpłatny? Czy ktoś może mnie uświadomić?


Od granicy w Rajce jedziesz drogą szybkiego ruchu (nie jest to autostrada). Autostrada M1 prowadzi do granicy austriackiej, ale również jej początkowy odcinek jest bezpłatny - szczegóły masz tu:
http://www.autopalya.hu/text/images/Szo ... YEL_04.jpg
no to super, szkoda, że PZMot jest niedoinformowany
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 04.08.2005 11:35

w zeszłym roku tak jechałem i były wyraźne tablice informujące, że ten kawałek jest bezpłatny. Zwracałem na to szczególną uwagę bo wiem, że kary są bardzo wysokie. A zahacza się chyba na bardzo krótki odcinek na autostradę...
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 04.08.2005 11:38

IgnisDriver napisał(a):w zeszłym roku tak jechałem i były wyraźne tablice informujące, że ten kawałek jest bezpłatny. Zwracałem na to szczególną uwagę bo wiem, że kary są bardzo wysokie. A zahacza się chyba na bardzo krótki odcinek na autostradę...
Zgadza się
krzysiob
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiob » 04.08.2005 15:30

Dzięki za informacje :D
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 08.08.2014 20:02

Chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem, odcinek M70 od granicy Węgry-Słowenia aż do miejscowości Letenye jest bezpłatny dla samochodów osobowych?
DocentDepczyk
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DocentDepczyk » 22.08.2014 10:24

Potwierdzam.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Bezpłatne odcinki autostrady na Węgrzech
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone