Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 12:42

Czas najwyższy skończyć relację :)

Upał dał nam popalić podczas krótkiego zwiedzania miasta Hvar, dlatego marzyliśmy już tylko o kąpieli w morzu. W drodze powrotnej do Starego Gradu zwiedziliśmy zatokę Zarače, a dokładniej Veli Zarače. Plaża ładna, z zapleczem dwóch restauracji, choć dojazd wąski i stromy. Nie jest to moja ulubiona hvarska zatoka, ale było bardzo przyjemnie.

DSC_1687.JPG

DSC_1688.JPG

DSC_1689.JPG

DSC_1695.JPG

DSC_1696.JPG

DSC_1699.JPG

DSC_1702.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 12:51

DSC_1704.JPG

DSC_1710.JPG

Po przyjemnej kąpieli wstąpiliśmy do jednej z dwóch restauracji, czyli Restaurant Zorače. Menu składa się w większości z owoców morza i to dość drogich. My chcieliśmy tylko coś przekąsić, dlatego ograniczyliśmy się do większej porcji przystawki i czegoś do picia. Miejsce bardzo przyjemne.

DSC_1716.JPG

DSC_1722.JPG

DSC_1717.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 13:12

Po drodze krótka sesja, zatoka Dubovica z góry.

DSC_1726.JPG

DSC_1729.JPG

DSC_1730.JPG

DSC_1731.JPG

DSC_1733.JPG

DSC_1737.JPG
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 13:44

BraveSirRobin napisał(a):Stolicę wyspy, czyli miasto Hvar zwiedziliśmy...dość szybko :) Chciałem wjechać na twierdzę samochodem, ale po raz kolejny mi się nie udało. Gdzieś chyba czytałem, że wjazd jest w okolicy wysypiska śmieci, jadąc od strony Brusje, ale nie jestem pewien. Czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to jest :)?

Dopiero teraz to przeczytałam, ale nikt jeszcze nie odpowiedział, więc...

Jeśli chodzi o wjazd na Napoleona, to ze "starej drogi" Hvar - Stari Grad (kilka km za miastem Hvar) trzeba odbić w prawo. Niestety nie ma żadnej tabliczki z napisem "Napoleon". My skręciliśmy na wyczucie - w drogę rowerową prowadzącą do Brusje. W mojej relacji znajdziesz zdjęcia, być może pomogą w zlokalizowaniu tej drogi.

Pozdrawiam :)

P.S. Nie kończ jeszcze relacji ;) Jest pięknie! :D
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 14:01

maslinka napisał(a):
BraveSirRobin napisał(a):Stolicę wyspy, czyli miasto Hvar zwiedziliśmy...dość szybko :) Chciałem wjechać na twierdzę samochodem, ale po raz kolejny mi się nie udało. Gdzieś chyba czytałem, że wjazd jest w okolicy wysypiska śmieci, jadąc od strony Brusje, ale nie jestem pewien. Czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to jest :)?

Dopiero teraz to przeczytałam, ale nikt jeszcze nie odpowiedział, więc...

Jeśli chodzi o wjazd na Napoleona, to ze "starej drogi" Hvar - Stari Grad (kilka km za miastem Hvar) trzeba odbić w prawo. Niestety nie ma żadnej tabliczki z napisem "Napoleon". My skręciliśmy na wyczucie - w drogę rowerową prowadzącą do Brusje. W mojej relacji znajdziesz zdjęcia, być może pomogą w zlokalizowaniu tej drogi.

Pozdrawiam :)

P.S. Nie kończ jeszcze relacji ;) Jest pięknie! :D


Serdecznie dziękuję za wskazówki :) W końcu jesteś specjalistką od Hvaru ;) Następnym razem poszukam uważniej.
Niestety co dobre, szybko się kończy, relacja też ;) Ale na deser mam jeszcze nocny Stari grad, czyli to, dlaczego między innymi ciągle tam wracam. Muszę tylko uporządkować zdjęcia, bo nie jestem specjalistą od nocnych ujęć, więc sporo trzeba wyrzucić.
Pozdrawiam
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 14:07

Hmmm...wszedłem na twoją relację i dopiero doczytałem. Twierdza Napoleona też mnie ciekawi, ale chodziło mi o wjazd na twierdzę Španjola. Tam chyba wjechać łatwiej, ale też jakoś przegapiłem. Znasz może ten wjazd? Jest oznakowany?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 14:24

BraveSirRobin napisał(a):Serdecznie dziękuję za wskazówki :) W końcu jesteś specjalistką od Hvaru ;)

Taka ze mnie specjalistka, że nie byłam w Dubovicy ;)

BraveSirRobin napisał(a):Hmmm...wszedłem na twoją relację i dopiero doczytałem. Twierdza Napoleona też mnie ciekawi, ale chodziło mi o wjazd na twierdzę Španjola. Tam chyba wjechać łatwiej, ale też jakoś przegapiłem. Znasz może ten wjazd? Jest oznakowany?

Z tego, co wiem na Španjolę się nie wjeżdża. Wchodzi się schodkami z samego centrum, z nabrzeża. My tak zrobiliśmy, jak wchodziliśmy tam w 2007 roku. Raczej nic się nie zmieniło - tak wynika z bieżących relacji :)

P.S. Wpisałam Cię na pierwszą stronę KMWH
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 15:58

maslinka napisał(a):Taka ze mnie specjalistka, że nie byłam w Dubovicy ;)

Ja też nie :)

maslinka napisał(a):Z tego, co wiem na Španjolę się nie wjeżdża. Wchodzi się schodkami z samego centrum, z nabrzeża. My tak zrobiliśmy, jak wchodziliśmy tam w 2007 roku. Raczej nic się nie zmieniło - tak wynika z bieżących relacji :)

Piechotą byłem tam w 2012, ale wydawało mi się, że ktoś pisał o takiej opcji zwiedzania Hvaru: wjazd na twierdzę, darmowe parkowanie, zwiedzanie twierdzy, zejście i zwiedzanie miasta, powrót. Ale moze coś mi się pomieszało ;)

maslinka napisał(a):P.S. Wpisałam Cię na pierwszą stronę KMWH

Dziekuję
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 16:33

Stari Grad nocą...

DSC_1758.JPG

DSC_1761.JPG

DSC_1765.JPG

DSC_1766.JPG

DSC_1768.JPG

DSC_1770.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 16:47

DSC_1778.JPG

DSC_1779.JPG

DSC_1780.JPG

DSC_1786.JPG

DSC_1791.JPG

DSC_1796.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 16:53

DSC_1800.JPG

DSC_1803.JPG

DSC_1804.JPG

DSC_1809.JPG

DSC_1811.JPG

DSC_1813.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 16:58

...i ostatnie ujęcia, co za dużo to nie zdrowo ;)

DSC_1822.JPG

DSC_1830.JPG

DSC_1842.JPG

DSC_1844.JPG

DSC_1854.JPG

DSC_1868.JPG

DSC_1871.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 17:12

Nocny spacer po mieście był zarazem pożegnaniem ze Stari Gradem. Następnego dnia wstaliśmy wcześniej niż zwykle, żeby zdążyć na prom do Splitu. A potem już chorwacką autostradą zmierzaliśmy do Polski. Jakieś 24 godziny jazdy z kilkugodzinną drzemką i byliśmy w domu :( Miło było, ale za szybko się skończyło.

Serdecznie dziękuję za uwagę, komentarze i towarzystwo podczas naszej bałkańskiej podróży. Pozostało mi już tylko planowanie dalszych wojaży, bo jeszcze wiele jest miejsc do zobaczenia, a i ilość interesujących kierunków coraz więcej ;)

P.S. Czekam na relacje z Sarajewa i całej Bośni, bo w tym roku jakoś z tym ubogo.
Pozdrawiam :papa:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.09.2015 17:31

BraveSirRobin napisał(a):P.S. Czekam na relacje z Sarajewa i całej Bośni, bo w tym roku jakoś z tym


Hm, Sarajevo to jedyne miejsce na Bałkanach które mnie rozczarowało :?
ale szukam dalej miejsc które ten wizerunek zmienią...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 17:43

BraveSirRobin napisał(a):Serdecznie dziękuję za uwagę, komentarze i towarzystwo podczas naszej bałkańskiej podróży. Pozostało mi już tylko planowanie dalszych wojaży, bo jeszcze wiele jest miejsc do zobaczenia, a i ilość interesujących kierunków coraz więcej ;)

Dzięki bardzo za piękną relację :) Miło było sobie powspominać słoneczny Hvar.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone