Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 20.08.2015 09:55

Dawno mnie nie było, ale wszystko nadrobiłem. Wspaniale się prezentuje na zdjęciach i - jak piszesz - atmosfera też jest wyborna ta Konoba Kokot!
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 25.08.2015 21:16

Tyle ... lawendy :D

(Brusje wpisane na listę do zajechania)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.08.2015 23:08

Witaj.
Piszesz, że z Durmitoru jechałeś na Niksić i chciałeś zwiedzić Monastery Moraćy.
Potwierdzasz czy Monaster Ostrog miałeś na myśli?
Fajne masz te foty z N.P Loen!

:wink:
Ps. Jak się nie wspinałeś na twierdzę w Kotorze to dorzucę fotkę ze szlaku ;
Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.08.2015 23:49

BraveSirRobin napisał(a):Opinia o konobie się potwierdziła, pyszne jedzenie, miła i wesoła obsługa, klimat domowy. Czuliśmy się tam tak, jak byśmy wpadli do znajomych na obiad


:D cieszę się, że dalej w niej miło i przytulnie.


p.s. śliczne fotki :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 13:04

Torac napisał(a):Witaj.
Piszesz, że z Durmitoru jechałeś na Niksić i chciałeś zwiedzić Monastery Moraćy.
Potwierdzasz czy Monaster Ostrog miałeś na myśli?

Witam.
Plan miałem taki, żeby z Durmitoru pojechać w stronę drogi nr 2 (E 80/E65) i zwiedzić właśnie Monaster Morača. Dalej chciałem pojechać przez Podgoricę i P.N.Lovćen. Dlaczego właśnie ten monaster, a nie Ostrog? Czytałem, że w sezonie Monaster Ostrog jest przepełniony pielgrzymami, nie da się go tak dokładnie zwiedzić oraz, że trzeba sporo podejść do górnego monasteru. Bardzo zależało mi, żeby zobaczyć jakiś klimatyczny prawosławny monaster i ich charakterystyczne freski, malowidła ścienne. Stąd ten wybór. Przykładowe zdjęcia z netu z Monasteru Morača:

z14089666V,CZARNOGORA-MORACA--Nazwa-Moraca-odnosi-sie-do-dwoc.jpg

110488080.jpg

336-monaster-moraca.jpg

Niestety Durmitor zajął nam tyle czasu (zasłużenie ;)), że odpuściliśmy ten plan, aby nie zjeżdżać do Kotoru po zmroku. A trasę przez Niksić obmyśliliśmy na bieżąco :)

Torac napisał(a):Fajne masz te foty z N.P Loen!

Dziękuję :)

Torac napisał(a): :wink:
Ps. Jak się nie wspinałeś na twierdzę w Kotorze to dorzucę fotkę ze szlaku ;
Obrazek

Tego tez żałuję, bo byłem nastawiony, że tam wejdę nawet po ciemku, ale zmęczeni byliśmy tak bardzo, że znowu ten punkt został na inny raz :(
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 13:08

a to ja napisał(a):Tyle ... lawendy :D

(Brusje wpisane na listę do zajechania)


Lawendę w okolicy Brusje warto zwiedzić, choć nie jest jej tam aż tak dużo. Nie są to typowe pola uprawne lawendy, jak we Francji, czy Włoszech. Pachną za to świetnie ;)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 13:11

majeczka napisał(a):
BraveSirRobin napisał(a):Opinia o konobie się potwierdziła, pyszne jedzenie, miła i wesoła obsługa, klimat domowy. Czuliśmy się tam tak, jak byśmy wpadli do znajomych na obiad

:D cieszę się, że dalej w niej miło i przytulnie.

Konoba Kokot jest bardzo smaczna i wesoła ;)

majeczka napisał(a):p.s. śliczne fotki :)

Dziękuję :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 13:11

Marsallah napisał(a):Dawno mnie nie było, ale wszystko nadrobiłem. Wspaniale się prezentuje na zdjęciach i - jak piszesz - atmosfera też jest wyborna ta Konoba Kokot!

Dzięki, pozdrawiam.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.08.2015 18:17

Monaster Moraća zwiedzałem w tym roku a Ostrog w zeszłym, ale ilość ludzi podobna.
Ostrog bardziej pielgrzymkowy, ale jeden i drugi jest niewielki (miejsca do zwiedzania)
Sympatyczny klasztor jest w Cetinje! :idea:

Twierdza po zmroku to raczej niedobry pomysł, bardzo nierówne schody.
Ja żałuję że w Kotorze nie byłem po zmroku. Ja na twierdzę zrobiłem 1/3 dystansu (do Cerkwi) a brat cały - fotogeniczność obu punktów bardzo porównywalna .

Ps. A tak z innej beczki, jak się pływa kajaczkiem po Supraśli?
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 18:58

Torac napisał(a):Monaster Moraća zwiedzałem w tym roku a Ostrog w zeszłym, ale ilość ludzi podobna.
Ostrog bardziej pielgrzymkowy, ale jeden i drugi jest niewielki (miejsca do zwiedzania)
Sympatyczny klasztor jest w Cetinje! :idea:

Hmmm...dobrze wiedzieć. Dzięki za wskazówki. Tak czy inaczej kiedyś muszę poświęcić Czarnogórze więcej czasu i zwiedzić wszystkie, choć tego w Cetinje jakoś nie brałem pod uwagę. Ale z tego co mówisz to był błąd :)

Torac napisał(a):Twierdza po zmroku to raczej niedobry pomysł, bardzo nierówne schody.
Ja żałuję że w Kotorze nie byłem po zmroku. Ja na twierdzę zrobiłem 1/3 dystansu (do Cerkwi) a brat cały - fotogeniczność obu punktów bardzo porównywalna.

My specjalnie szukaliśmy kwatery blisko Kotoru, żeby przejść się na spacer wieczorem po starówce. Polecam:)

Torac napisał(a):Ps. A tak z innej beczki, jak się pływa kajaczkiem po Supraśli?

Kilka razy pływałem na różnych odcinkach. Zwykle jest to bardzo przyjemne, ale przy obecnym poziomie wody w rzece jest to bardziej przedzieranie się przez wodorosty niż spływ kajakowy ;) Odwiedzałeś kiedyś nasze rejony? Nasze małe Bałkany?...zacząłem tak nazywać Podlasie, w końcu też mamy tu wiele kultur (katolicy, prawosławni - nasz piękny supraski monaster, muzułmanie - najstarsze w Polsce drewniane meczety, no i żydzi - kiedyś było ich dużo więcej, ale wiele pamiątek nadal jest)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 19:44

Stolicę wyspy, czyli miasto Hvar zwiedziliśmy...dość szybko :) Chciałem wjechać na twierdzę samochodem, ale po raz kolejny mi się nie udało. Gdzieś chyba czytałem, że wjazd jest w okolicy wysypiska śmieci, jadąc od strony Brusje, ale nie jestem pewien. Czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to jest :)? Pogoda była na tyle upalna, że nie mieliśmy chęci na długie spacery, na wdrapywanie się na twierdzę tym bardziej. Ograniczyliśmy się więc do kawy i krótkiego rekonesansu.

DSC_1655.JPG

DSC_1656.JPG

DSC_1658.JPG

DSC_1659.JPG

DSC_1660.JPG

DSC_1663.JPG
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 19:47

DSC_1666.JPG

DSC_1667.JPG

DSC_1669.JPG

DSC_1672.JPG

DSC_1673.JPG

DSC_1677.JPG

DSC_1679.JPG
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.08.2015 19:57

BraveSirRobin napisał(a):Im bliżej P.N.Lovočen tym widoki były coraz ciekawsze. W końcu rozpoczęliśmy słynny zjazd do Kotoru. Panorama tej drogi jest po prostu rewelacyjna.

Ojjjjjjjjj tak, potwierdzam, widoki z tej drogi są genialne :P ,
a Wy do tego mieliście zachodzące słońce :hearts: ,

podglądam cichutko od jakiegoś czasu :wink:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 26.08.2015 20:21

Torac napisał(a):Fajne masz te foty z N.P Loen!

Dopiero teraz, w cytacie Myszy zobaczyłem jakiego byka napisałem...i zajarzyłem dlaczego pogrubiłeś litery w nazwie parku ;) oczywiście, że Lovćen :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.08.2015 23:02

BraveSirRobin napisał(a):Odwiedzałeś kiedyś nasze rejony? Nasze małe Bałkany?...zacząłem tak nazywać Podlasie, w końcu też mamy tu wiele kultur (katolicy, prawosławni - nasz piękny supraski monaster, muzułmanie - najstarsze w Polsce drewniane meczety, no i żydzi - kiedyś było ich dużo więcej, ale wiele pamiątek nadal jest)


Oczywiście, że odwiedzam. W 1/2 jestem z podlaskiej gliny :D
Jeżdżę do rodziny, ale przy okazji pływam na podlaskich rzekach:
2014 Biebrza
2013 Narew
2012 Bug
Następne będą:
Marycha, Supraśl!

BraveSirRobin napisał(a):
Torac napisał(a):Fajne masz te foty z N.P Loen!

Dopiero teraz, w cytacie Myszy zobaczyłem jakiego byka napisałem...i zajarzyłem dlaczego pogrubiłeś litery w nazwie parku ;) oczywiście, że Lovćen :)


A tym to się nie przejmuj :wink:

Ps. Hvar miło zobaczyć, byłem raz ale to 10 lat temu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone