Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 20.09.2015 18:02

Torac napisał(a):
BraveSirRobin napisał(a):P.S. Czekam na relacje z Sarajewa i całej Bośni, bo w tym roku jakoś z tym


Hm, Sarajevo to jedyne miejsce na Bałkanach które mnie rozczarowało :?
ale szukam dalej miejsc które ten wizerunek zmienią...


Wierzę, że Sarajewo może rozczarować, jednak zupełnie inaczej się patrzy na to miasto jak poznamy jego historię. Ja przed przyjazdem do stolicy BiH trochę poczytałem o wojnie z lat 1992-95 i o samym oblężeniu Sarajewa i myślę, że dzięki temu trochę inaczej je "czuję". Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Mnie tam ciągnie i chciałbym kiedyś pomieszkać tam dłużej niż dwa dni.
Polecam wątek założony przez te kiero klub-milosnikow-sarajewa-t48833.html
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.09.2015 18:48

BraveSirRobin napisał(a):
Torac napisał(a):
BraveSirRobin napisał(a):P.S. Czekam na relacje z Sarajewa i całej Bośni, bo w tym roku jakoś z tym


Hm, Sarajevo to jedyne miejsce na Bałkanach które mnie rozczarowało :?
ale szukam dalej miejsc które ten wizerunek zmienią...


Wierzę, że Sarajewo może rozczarować, jednak zupełnie inaczej się patrzy na to miasto jak poznamy jego historię. Ja przed przyjazdem do stolicy BiH trochę poczytałem o wojnie z lat 1992-95 i o samym oblężeniu Sarajewa i myślę, że dzięki temu trochę inaczej je "czuję". Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Mnie tam ciągnie i chciałbym kiedyś pomieszkać tam dłużej niż dwa dni.
Polecam wątek założony przez te kiero klub-milosnikow-sarajewa-t48833.html


Znam mniej więcej historię miasta i BiH, choć nie czuję tej "powojennej" turystyki, ale o gustach się nie dyskutuje. Każdy ma swoje Sarajevo :cry: , Srebrenicę czy Vukovar itp
Smutek mnie ogarnia kiedy jestem na miejscach pochówku Sarajeva i Mostaru i widzę że wszyscy zginęli w 1993 (Mostar) bez względu na wiek. Wolę miejsca (kanion Tary) gdzie gospodarze z republiki Serbskiej w Bośni podejmują i goszczą młodzież z Dubrovnika...
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.09.2015 12:30

Piękna wyprawa i świetne fotki.
Stari Grad - urocze miejsce ...
Zostawiam ślad, żeby jeszcze powrócić.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.09.2015 21:39

dzięki za relację i świetne zdjęcia:)
zainspirowała mnie...:p
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.09.2015 15:31

Super się czytało i oglądało
Pozdrawiam
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 27.09.2015 20:47

Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.10.2015 15:14

BraveSirRobin napisał(a):
maslinka napisał(a):Z tego, co wiem na Španjolę się nie wjeżdża. Wchodzi się schodkami z samego centrum, z nabrzeża. My tak zrobiliśmy, jak wchodziliśmy tam w 2007 roku. Raczej nic się nie zmieniło - tak wynika z bieżących relacji :)

Piechotą byłem tam w 2012, ale wydawało mi się, że ktoś pisał o takiej opcji zwiedzania Hvaru: wjazd na twierdzę, darmowe parkowanie, zwiedzanie twierdzy, zejście i zwiedzanie miasta, powrót. Ale moze coś mi się pomieszało ;)

Jednak źle Ci napisałam... Przepraszam za zamieszanie :oops:

Okazuje się, że koło twierdzy Španjola jest darmowy parking. Nic o tym nie wiedziałam, a to fajna alternatywa :)
W innym wątku napisała o tym Andeo:
andeo napisał(a):zaczęliśmy jednak zwiedzanie odwrotnie niż Wy,zostawiliśmy autko przy twierdzy (za darmo) i zeszliśmy potem do miasta :)


Pozdrawiam :papa:
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 11.10.2015 12:06

Teraz już wiem gdzie szukać wskazówek dojazdu do twierdzy :) Muszę się zagłębić w relację Andeo.
Pozdrawiam
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 04.11.2015 12:09

Interesująca relacja :) Trochę późno do niej dotarłam, ale wszystko przeczytałam i zdjęcia wszystkie zobaczyłam :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 25.02.2016 15:42

Dopiero teraz przeczytałem tą relację... ciekawa i super fotki... gratuluję :D


maslinka napisał(a):Z tego, co wiem na Španjolę się nie wjeżdża. Wchodzi się schodkami z samego centrum, z nabrzeża. My tak zrobiliśmy, jak wchodziliśmy tam w 2007 roku. Raczej nic się nie zmieniło - tak wynika z bieżących relacji :)



Oczywiście, że na Spaniolę się wjeżdża, od początku było to dla mnie tak oczywiste, że zawsze grzaliśmy prosto pod twierdzę tam bezpłatnie można postawić samochód i zejść spokojnie na spacer po Hvarze.
Po prostu trzeba skręcić z drogi od Brusje w prawo i potem pod górkę w lewo na twierdzę
Pozdrawiam :papa:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 25.02.2016 15:47

Ja natomiast miałem problem z trafieniem do twierdzy Napoleona ... i w końcu tam nie dojechałem... może w tym roku... chętnie poprosze o wskazówki :D
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkany w małej, subiektywnej pigułce - BiH, MNE, HR - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone