Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarter jednodniowy małej łódki

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malikus
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.06.2009
Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) malikus » 30.06.2009 00:19

Witajcie,

przeszukałem forum ale nie mogłem znaleźć. Mam pytanie: mam patent żeglarza jachtowego i jade niedługo do Chorwacji. Chcałbym tam wynająć na jeden dzień małą łódke typu omega i popływać gdzieś przy brzegu. Może ktoś napisać jak to wygląda? Ceny dostępność itp

z góry dziękuje
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.06.2009 07:37

Omegi widziałam tylko w szkółkach żeglarskich dla dzieci....
Turystom wypożycza się małe łódeczki bez żagielka z silniczkiem (takich wypożyczalni nie brak, nie są potrzebne żadne uprawnienia), lub charteruje jachty (ale to na dłuższy okres i raczej nie "z marszu").
Pozdrawiam
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 05.07.2009 20:54

Wypożyczenie łódki 4,5 metra z silnikiem 5 HP oraz paliwem na cały dzień kosztuje od 300 do 400 kun (ceny z wyspy Rab). Rozwija to predkość max do 10 km/h. Żaglówek do wypożycznia na jeden dzień nie widziałem.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 31.07.2009 12:08

A może ktoś wie jak jest z wynajęciem łodzi na cały dzień lub parę godzin w Orebiczu?
Będziemy tam od 15.08 i chcielibyśmy trochę zobaczyć z perspektywy morza.
Pozdrav
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.07.2009 13:08

renatalato napisał(a):A może ktoś wie jak jest z wynajęciem łodzi na cały dzień lub parę godzin w Orebiczu?
Będziemy tam od 15.08 i chcielibyśmy trochę zobaczyć z perspektywy morza.
Pozdrav

Z całą pewnością znajdzie się nie jedna agencja wypożyczająca łódeczki z silnikiem (podobnie jak i wszędzie na wybrzeżu); rozglądajcie się za szyldami i tablicami rent a boat;koszt wypożyczenia to mniej więcej 300 - 400 kn/ dzień.
Pozdrawiam
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 31.07.2009 13:52

:lol: Dzięki Kasiu
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 04.08.2009 13:43

cennik wynajmu łódek z miejscowości Brodarica (koło Szybenika):

Obrazek

oraz z kempingu Solaris (w tej samej okolicy):

Obrazek
Obrazek
ziomas123
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomas123 » 05.08.2009 13:42

Witam
Czy wypożyczając łódź silnikową w Chorawcji wymagane sa jakieś patenty , opzolenia? Czy wypożyczają wszystkim chętnym?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.08.2009 13:46

ziomas123 napisał(a):Witam
Czy wypożyczając łódź silnikową w Chorawcji wymagane sa jakieś patenty , opzolenia? Czy wypożyczają wszystkim chętnym?

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=22189
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 05.08.2009 13:46

ziomas123 napisał(a):Witam
Czy wypożyczając łódź silnikową w Chorawcji wymagane sa jakieś patenty , opzolenia? Czy wypożyczają wszystkim chętnym?


Generalnie
- mały silnik: płacisz i masz.
- duży (większy) silnik: raczej wymagają jakiegoś papierka skippera (patentu)
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 05.08.2009 14:39

Według tego cennika z Solarisa, ponton z małym silnikiem to 400 Kuna dziennie + paliwo. Jak by nie patrząc zakup małego silnika dla prywatnych potrzeb zwraca się już po 2-tygodniowym urlopie........ warto rozważyć coś swojego, bo w perspektywie lat jest to opłacalne.
Chciałbym popływać jeden dzień czymś mocniejszym - widziałeś gdzieś mocnego RIB-a do wypożyczenia :?: :?: :?: Papiery mam i zawodowe i sportowe.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 05.08.2009 14:44

Marshall napisał(a):Chciałbym popływać jeden dzień czymś mocniejszym - widziałeś gdzieś mocnego RIB-a do wypożyczenia :?:

Z mocniejszych "pływadeł" to jedynie skutery wodne - większych łódek do wypożyczenia nie widziałem (ale też nie szukałem :? )
Boniek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 02.08.2004
Wynajem sprzętu konkretnie małej żaglówki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boniek » 10.08.2009 13:17

Jak w temacie.

Witam po trzyletniej przerwie na szacownym forum. W sobotę 15.08 robię z rodzinką skok na tydzień w okolice Kwarneru ( prawdopodobnie Krk). Nie mam żadnego patentu żeglarskiego jednak zależy mi na wypożyczeniu małej żaglówki ( mój pięcioletni syn ma być kapitanem). Czy znacie jakieś kempingi w okolicy których jest możliwość wynajęcia czegoś pokroju naszych "maczków" i czy rekraacyjne pływanie pod najmniejszym nawet żaglem wymaga w Chorwacji jakichś uprawnień?
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 10.08.2009 14:02

renatalato
A może ktoś wie jak jest z wynajęciem łodzi na cały dzień lub parę godzin w Orebiczu?


My pożyczyliśmy łódkę przy restauracji Vrgorac w Kuciste , 50 euro za cały dzień pływania. Super wyprawa , od 11 d 18 opłynęliśmy kilka wysepek. Polecam dopłynąć do wyspy Badja - fajne miejsce na kąpiel i niespodzianaka :)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 10.08.2009 19:08

Super :lol:
Dzięki Piotr:papa: :papa:
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone