Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania za rok- proooszę o rady :)

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
robert1968
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1968 » 11.06.2012 20:01

Witam.My wyjazd 8 lipiec Saranda na dwa tyg. zarezerwowany hotel 45 euro za 4 osoby ze śniadaniem.Pozdrawiam.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 12.06.2012 11:48

kulka53 napisał(a):
Kaczaza napisał(a):I wychodzi na to, że jednak w Macedonii i Albanii nie ma obowiązku posiadania paszportu. Ciekawe jak to jest w praktyce...

W praktyce jest tak, że w zeszłym roku przejechaliśmy do Grecji przez Serbię i Macedonię na dowód :)
Odnośnie Albanii tylko czytałem na forum o tym, że dało radę bez paszportów. Myśmy mieli, ale to było 2 lata temu. Potrzebna też była ZK.


Potwierdzam
W 2011 r. przejechaliśmy Albanię , Macedonię, Serbię, CG, BiH bez Paszportu.
Na małych "odludnych" przejściach pogranicznicy dzwonili i pytali przełożonych czy na Dowód mogą wpuścić :D
Pozdrawiam
robert1968
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 07.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1968 » 12.06.2012 23:14

To kto chętny na Albanie?:) my wyjazd 8 lipiec Saranda:).Zapraszamy:)
misty213
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misty213 » 17.06.2012 16:13

Kaczaza napisał(a):A mam jeszcze pytanie odnośnie przekraczania granic- otóż z doświadczenia wiem, że na granicy węgiersko-serbskiej wystraczy dowód osobisty. Jak ma się sprawa z Macedonią i Albanią? Gdzieś wyczytałem, że w Albanii do 90 dni można wjechać na dowód.

edit:

Znalazłem taki wykaz na stronie Polskiego MSZ

http://www.msz.gov.pl/Informacje,wizowo-paszportowe,dla,obywateli,polskich,i,cudzoziemcow,1799.html

I wychodzi na to, że jednak w Macedonii i Albanii nie ma obowiązku posiadania paszportu. Ciekawe jak to jest w praktyce...


Witam, nie musisz mieć paszportu ani wizy. Możesz przebywać na terenie Albanii do 90 dni a dowód osobisty musi być ważny minimum pół roku.
Pracuje w hotelu w Sarandzie gdyby ktoś był zainteresowany noclegiem prosze pisać.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 12.07.2012 23:36

Witajcie,
U nas też padło na Albanię w tym roku. Jedziemy we wrześniu 2 tygodnie. Wszyscy tutaj polecają Sarandę lub Ksamil.
Ja bym jednak chciał zostać też kilka dni bardziej na północy powiedzmy coś pomiędzy Durres a Vlore lub ewentualnie w jednej tych miejscowości.

Możecie coś polecić lub ewentualnie odradzić czy może to mieć sens, czy z powodu plaż lepiej od razu na południe?

Dzięki.
marr
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 17.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marr » 12.07.2012 23:47

witam,
jestem właśnie w Albanii w Sarandzie,
ja raczej polecił bym Ci południe myślę, że jest ciekawiej,
plaże są ładniejsze i myślę, że jest spokojniej,
jeśli chcesz o coś zapytać, chętnie napiszę ,
pozdrawiam
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 13.07.2012 07:32

Zależy co lubisz. Jak dla mnie wszelkie Durres czy Vlore odpadają. Saranda zresztą też, chyba że dopiero za Sarandą czyli plaża między Sarandą a Ksamil. Wolę większy spokój i żeby było w miarę czysto. Mi najbardziej podobało się pomiędzy Llogarą a Sarandą a dokładniej wszystko pomiędzy pierwszą plażą na północ od Sarandy a pierwszą na południe od Llogary :-) czyli Dhermi, Lukove, Borsh, Queparo, Himare itd. Mniejsze miejscowości, ciekawsze plaże. Na jednej z nich nie byłem i żałuję, jeśli się nie mylę to ta plaża - drogowskaz kieruje na monastyr chyba, kilka razy miałem ochotę odbić od głównej drogi w tym miejscu ale niestety nie pojechałem, a z tego co widzę warto.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.07.2012 19:46

typ napisał(a): Na jednej z nich nie byłem i żałuję, jeśli się nie mylę to ta plaża - drogowskaz kieruje na monastyr chyba, kilka razy miałem ochotę odbić od głównej drogi w tym miejscu ale niestety nie pojechałem, a z tego co widzę warto.


Gjipe, na prawdę warto!
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 14.07.2012 19:56

No właśnie to chyba w Twojej relacji jakiejś "przedsezonowej" widziałem zdjęcia ;-), jeśli mnie pamięć nie myli....
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 14.07.2012 20:03

typ napisał(a):No właśnie to chyba w Twojej relacji jakiejś "przedsezonowej" widziałem zdjęcia ;-), jeśli mnie pamięć nie myli....


W tym roku też tam byliśmy, super miejsce.
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 15.07.2012 22:47

Thx za info. Wszyscy polecają raczej południe jak widzę :).

Może rozdwoje wątek - jakoś ciągle chodzi mi po głowie Durres - jest tam chociaż jakaś w miarę plaża aby posiedzieć przez kilka dni?

Co do polecanych przez was lokalizacji - proponujecie coś wynająć z góry, czy we wrześniu można jechać spokojnie w ciemno? Jedziemy z dwuletnim dzieckiem i wiadomo jak to z dzieciakami
:D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 16.07.2012 09:34

Mrowkad napisał(a):Thx za info. Wszyscy polecają raczej południe jak widzę :).

Może rozdwoje wątek - jakoś ciągle chodzi mi po głowie Durres - jest tam chociaż jakaś w miarę plaża aby posiedzieć przez kilka dni?

Co do polecanych przez was lokalizacji - proponujecie coś wynająć z góry, czy we wrześniu można jechać spokojnie w ciemno? Jedziemy z dwuletnim dzieckiem i wiadomo jak to z dzieciakami
:D


Okolic Durres nie polecam nikomu, no ale to zawsze rzecz gustu. My co roku jeździmy z małymi dziećmi w maju i zawsze mamy noclegi zarezerwowane (z małymi dziećmi wolę mieć pewność). Z tym, że jak się tak patrzę na te pozasezonowe pustki to chyba bez rezerwacji też by się coś znalazło.
Mrowkad
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mrowkad » 16.07.2012 22:40

Masz jakiś dobry namiar na miejscówkę, którym możesz się podzielić
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.07.2012 16:28

Mrowkad napisał(a):Masz jakiś dobry namiar na miejscówkę, którym możesz się podzielić


Rok temu byliśmy w Villi Caliope na plaży Livadi w Himarze. Spokojnie mogę polecić Ci to miejsce. Tu i tu jest trochę zdjęć.
Pozdrawiam
stig00fabijan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) stig00fabijan » 18.07.2012 09:30

Albania jest rewelacyjna. Bylem tam 2 lata temu - Saranda. Świetne ceny, dobre plaże no i nie ma tak dużej ilości turystów, jak w chorwacji. Ale zdecydowanie to nie jest dziki kraj...
Poprzednia strona

Powrót do Albania - Shqipëria

cron
Albania za rok- proooszę o rady :) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone