Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania za rok- proooszę o rady :)

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
agmaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmaj » 05.04.2012 18:43

Witam :D
7 lipca 2012 wybieram się z rodzinką do Ksamilu. Pierwszy nocleg planujemy w Bratysławie. Kolejny w Belgradzie. Następna dzień to Żabljak i 2 kolejne noce w Utjeha. W Ksamilu będziemy 12 lipca przez tydzień ( mamy zarezerwowane mieszkanko). Czy planuje ktoś z Was pobyt w Albanii w tym terminie?
pozdrawiam :D
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 05.04.2012 19:05

Ja planuje w tym terminie pobyt w Albanii, i również myślę o Ksamili. Planowany termin to poczatek lipca.
pozdrawiam
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 06.04.2012 15:42

fajnie macie)
Ja w tym roku Makarska...trochę obawiam się dzikich tłumów a mam pobyt od 25.07..... :D
U..W..I..E..L..B..I..A..M A..L..B..A..N..I..E)))))) :wink:
agmaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmaj » 06.04.2012 17:19

To nasz pierwszy wyjazd do Albanii. Bardzo jestem ciekawa jak będzie. Chociaż... wnioskując z Waszych opisów pewnie będzie cudnie :D . Rumunia wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie, a byli tacy co stukali się w głowę, że się tam pchamy. Podobne reakcje wśród znajomych budzą nasze albańskie plany.
pozdrowionka
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 29.05.2012 17:44

agmaj napisał(a):Witam :D
7 lipca 2012 wybieram się z rodzinką do Ksamilu. Pierwszy nocleg planujemy w Bratysławie. Kolejny w Belgradzie. Następna dzień to Żabljak i 2 kolejne noce w Utjeha. W Ksamilu będziemy 12 lipca przez tydzień ( mamy zarezerwowane mieszkanko). Czy planuje ktoś z Was pobyt w Albanii w tym terminie?
pozdrawiam :D


My planujemy wyruszyć początkiem lipca (prawdopodobnie 2 lipca zaraz po finale euro) :-) Nie mamy zarezerwowanych żadnych kwater a widzę, że wy już coś sobie nagraliście. Możesz mi napisać skąd macie namiary na kwaterę i ile płacicie?
agmaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmaj » 30.05.2012 13:58

Witaj Kaczaza
Nie wiem czy dozwolone jest na tym forum podawanie bezpośrednich namiarów na właściciela (reklama). Podaj proszę Twój adres mailowy.
pozdrawiam
agmaj
ankao
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankao » 30.05.2012 16:32

agmaj napisał(a):Witaj Kaczaza
Nie wiem czy dozwolone jest na tym forum podawanie bezpośrednich namiarów na właściciela (reklama). Podaj proszę Twój adres mailowy.
pozdrawiam
agmaj


I ja poproszę... :)
Z uwagi na planowane wakacje w szczycie sezonu (sierpień)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję za okazaną pomoc
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 30.05.2012 17:26

@agmaj

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Dziękuję z góry.
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 30.05.2012 18:16

A mam jeszcze pytanie odnośnie przekraczania granic- otóż z doświadczenia wiem, że na granicy węgiersko-serbskiej wystraczy dowód osobisty. Jak ma się sprawa z Macedonią i Albanią? Gdzieś wyczytałem, że w Albanii do 90 dni można wjechać na dowód.

edit:

Znalazłem taki wykaz na stronie Polskiego MSZ

http://www.msz.gov.pl/Informacje,wizowo-paszportowe,dla,obywateli,polskich,i,cudzoziemcow,1799.html

I wychodzi na to, że jednak w Macedonii i Albanii nie ma obowiązku posiadania paszportu. Ciekawe jak to jest w praktyce...
agmaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmaj » 30.05.2012 20:21

Hej
Kaczaza, proszę uprzejmie;) info przesłałam. Ankao sory, ale coś chyba z adresem nie gra.Podaj alternatywny.
Pozdrowionka
agmaj
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 20:53

Kaczaza napisał(a):I wychodzi na to, że jednak w Macedonii i Albanii nie ma obowiązku posiadania paszportu. Ciekawe jak to jest w praktyce...

W praktyce jest tak, że w zeszłym roku przejechaliśmy do Grecji przez Serbię i Macedonię na dowód :)
Odnośnie Albanii tylko czytałem na forum o tym, że dało radę bez paszportów. Myśmy mieli, ale to było 2 lata temu. Potrzebna też była ZK.
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 30.05.2012 21:36

@kulka53

Widzę, że jesteś z Wrocławia. Możesz mi napisać jaką drogę wybrałeś? Ile mniej więcej jechaliście do Grecji?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2012 21:57

W Grecji byliśmy już kilka razy.... kiedyś jako końcówkę wakacji w Rumunii i Bułgarii, innym razem po drodze zwiedzaliśmy kilka dni Albanię, ale ostatnie 2 razy w tamtym roku jechaliśmy prosto do CELU :)

Trasa (wyjeżdżamy z Brzegu) : Nysa - Bruntal - Olomouc - Uherske Hradiste - Holic - Bratysława - Gyor - Szekesfehervar - Szekszard - Mohacz - Osijek - Vukovar - Sid - Belgrad - Nis - Skopje - Grecja.

Wyjazdy w piątek po południu, granicę z GR przekraczaliśmy mniej więcej w nocy z soboty na niedzielę. Autostrada tylko serbska i macedońska, reszta trasy zwykłymi drogami. Jeździmy starym i słabym autem więc prędkość zarówno na autostradzie jak i zwykłej drodze osiągamy podobną :wink: . W lecie korki na obwodnicy Belgradu, korki na granicach, korek na bramkach przed Niszem - to wyraźnie wydłużyło czas przejazdu. We wrześniu - pustki :) .

Więcej szczegółów o trasie i o całych podróżach do i po Grecji ( i nie tylko) możesz znaleźć w naszych relacjach. :)

Pozdrawiam
ankao
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 25.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankao » 31.05.2012 10:36

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
:coool:
agmaj
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmaj » 31.05.2012 20:13

Hej
Udało mi się odpisać na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania za rok- proooszę o rady :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone