Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania Północna & Kosovo, Albania Płd 2015

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 19.01.2016 12:50

Pudelek napisał(a):przy Błękitnym Oku to wyjątkowo pusto mieliście. A Lekures nic przedtem nie słyszałem!

No to mało dokładnie moją relację czytałeś ;)


Witaj Melkart. Myślimy o powrocie w tym roku do Albanii, więc chętnie poczytam i pooglądam :)
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 19.01.2016 13:53

przy Błękitnym Oku to wyjątkowo pusto mieliście. A Lekures nic przedtem nie słyszałem!


Mało osób przy wodzie ale w knajpach miejsca zajęte. Co do Lekures to zaraz pokażę z jakiego jeszcze powodu warto tam zajrzeć :)
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 19.01.2016 13:55

Witaj Melkart. Myślimy o powrocie w tym roku do Albanii, więc chętnie poczytam i pooglądam


Witaj Joanno. Zapraszam, rzecz jasna. Cenię sobie Twoje relacje, które chętnie oglądam :) . Co do powrotu, u nas też jeszcze nastąpi, chociażby aby wyczesać środek kraju :)
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 19.01.2016 13:58

Zamek położony na wzgórzu posiada taras z widokiem na Sarandę.

Obrazek
Obrazek

Warto coś przekąsić w stylowej restauracji zamkowej

Obrazek

A jakie są widoki z tarasu restauracji, spójrzcie sami :)

Obrazek
Obrazek

Jak widać, można stąd zobaczyć całe miasto

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ale także wyspy Ksamil i lagunę Butrint :) :) :)

Obrazek
Obrazek

wyspy, laguna plus Korfu

Obrazek

samo Korfu

Obrazek

Wracamy serpentynami na dół

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.01.2016 10:31

widok na morze ładny, na Sarandę już mniej :P

No to mało dokładnie moją relację czytałeś ;)


hmm... czytałem ją już trochę dawno, więc mogła mi ta nazwa umknąć!
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 20.01.2016 17:53

widok na morze ładny, na Sarandę już mniej :P


Zgoda, lepiej patrzeć na południe niż na hotelową manufakturę miasta, przy butelce wina, wieczorem najlepiej :)
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 21.01.2016 13:54

Riviera Kakome

Obrazek

Prowadzi tutaj nowa, asfaltowa droga
Dwóch najbardziej znanych albańskich biznesmenów chce zrealizować w tym miejscu swój prestiżowy projekt
http://kakomebay.com/

Albańczycy chwalą Plazhi i Kakomes jako jeden z najpiękniejszych odcinków plaż na Bałkanach , a może nawet i na świecie 8O , stąd nasza wizyta.

Obrazek

Ale inwestycja jeszcze się na dobre rozpoczęła a tu strajk. Obudziliśmy więc pracowników śpiących na drewnianych podestach w gałęziach drzew, którzy powiedzieli nam krótko „no money no work” :o

Obrazek

Można tutaj podejść do zatoki wbitej w góry i popatrzeć na tereny bez cywilizacji hotelowej - poza bramą nie ma dalszego ogrodzenia ale „plaże najpiękniejsze na świecie”, hm… chyba „delikatna” przesada :lol:

Obrazek

W planie mamy inne miejsce i też z piaskiem :D
Po drodze chwila w swojskiej miejscowości Shen Vasil

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krzyż podświetlany nocą

Obrazek

W centrum wsi przykuwa uwagę komunistyczny relikt przeszłości

Obrazek

Zjeżdżamy na dół na jedną z dzikich plaż , naszej jakoś z góry nie widać

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 21.01.2016 19:41

im mniej to zagospodarują tym lepiej. Albania ma chyba najwięcej w tamtym regionie dzikich plaż, które przyciągają turystów. Hotele są wszędzie. Choć zapewne to one generują podstawowe zyski przychód z turystyki. Jeśli zabetonują całe wybrzeże to po co będzie tam przyjeżdżać? Tylko dla gór i zabytków? Można, ale to jednak nie to samo
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 22.01.2016 17:17

im mniej to zagospodarują tym lepiej. Albania ma chyba najwięcej w tamtym regionie dzikich plaż, które przyciągają turystów. Hotele są wszędzie. Choć zapewne to one generują podstawowe zyski przychód z turystyki. Jeśli zabetonują całe wybrzeże to po co będzie tam przyjeżdżać? Tylko dla gór i zabytków? Można, ale to jednak nie to samo


Na Riwierę Kakome można także dopłynąć wodą i rzucić okiem z wody na okoliczne plaże i skały, oby zostało, tak dziewiczo jak najdłużej http://www.sipatours.com/activities-alb ... n-albania/
http://www.sarandasummertours.com/ionian-coast-line
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 22.01.2016 17:40

Saranda jakoś specjalnie mnie nigdy nie interesowała, natomiast widoki z "lotu ptaka" to co innego. Fajne miejsce, Lekures.
Zatoka, gdzie byliście, ta z bramą, faktycznie rewelacyjna nie jest, ale najbliżej z niej do Krorez, a ta plaża, przynajmniej na zdjęciach wygląda super. Ciekawe ile idzie się tam z Lukove (chyba ją widać na zdjęciu). Może uda mi się kiedyś spróbować.

Fajna relacja, jak zwykle kilka mniej znanych ciekawych miejsc i dużo praktycznych informacji.

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.01.2016 13:38

Saranda jakoś specjalnie mnie nigdy nie interesowała, natomiast widoki z "lotu ptaka" to co innego. Fajne miejsce, Lekures.
Zatoka, gdzie byliście, ta z bramą, faktycznie rewelacyjna nie jest, ale najbliżej z niej do Krorez, a ta plaża, przynajmniej na zdjęciach wygląda super. Ciekawe ile idzie się tam z Lukove (chyba ją widać na zdjęciu). Może uda mi się kiedyś spróbować.

Fajna relacja, jak zwykle kilka mniej znanych ciekawych miejsc i dużo praktycznych informacji.

Pozdrawiam


Fajnie, że relacja OK zdaniem zawodowca :D
Co do Lekures polecam miejsce dla widoków. Sama Saranda to manufaktura hotelowa.

Temat plaży Krorez. Znany mi jest popularny temat dotarcia drogą wodną od południa Lukove, nie jest blisko piechotą

https://www.youtube.com/watch?v=E95y7ATT4IM

Jak można zauważyć piechurzy atakujący ją górą od Monastiru Krorzes i lightowo nie mają

https://www.youtube.com/watch?v=rUpV8xbsYK8

Tak jak napisałeś, od Zatoki Kakome, w prawo byłoby pewnie najbliżej ale dobre pytanie, jak jest dalej ze ścieżką dojścia, przy założeniu pozostawienia auta na dole w zatoce i zabraniu plażowych rzeczy pod rękę ?

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.01.2016 14:09

Cofamy się asfaltową drogą ok. 4 km z centrum Lukove, na dół, ulicą Lukove – Shpelle.
Zjeżdżamy na leśny, zacieniony parking przed samą plażą
Plaża znajduje się na północ od Plazhi i Lukoves

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy plaży Kościółek Kisha e Shen Nikolles

Obrazek
Obrazek

Jedna z knajpek na plaży

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mniej dzika Plazhi i Lukoves

Obrazek

Piasek, skały, zabytek na horyzoncie oraz fale, to wszystko wystarczająco nas uziemia na trochę dłużej :D

Obrazek
Obrazek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.01.2016 14:17

Melkart napisał(a):Temat plaży Krorez. Znany mi jest popularny temat dotarcia drogą wodną od południa Lukove, nie jest blisko piechotą

https://www.youtube.com/watch?v=E95y7ATT4IM

Jak można zauważyć piechurzy atakujący ją górą od Monastiru Krorzes i lightowo nie mają

https://www.youtube.com/watch?v=rUpV8xbsYK8

Tak jak napisałeś, od Zatoki Kakome, w prawo byłoby pewnie najbliżej ale dobre pytanie, jak jest dalej ze ścieżką dojścia, przy założeniu pozostawienia auta na dole w zatoce i zabraniu plażowych rzeczy pod rękę ?

Pozdrawiam


Drugi filmik widziałem już gdzieś, ciekawe jak doszli do Monastiru.
W sezonie pewnie z łodzią z Lukove nie byłoby problemu, natomiast w terminach kiedy my jeździmy, raczej będzie z tym ciężko. Widziałem gdzieś w necie zdjęcia piechurów idących na Krorez z Lukove właśnie, blisko, jak piszesz, pewnie nie jest ale ciekawe ile to zajmuje, ścieżka na jakąś bardzo trudną nie wygląda. Dojście z Kakome ciężko po mapach Google ocenić, po drodze widać jakieś urwisko, wygląda jakby bardziej naokoło trzeba było iść.
W każdym razie czekam na ciąg dalszy relacji.

Pozdrawiam
Melkart
Cromaniak
Posty: 683
Dołączył(a): 02.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Melkart » 25.01.2016 15:09

Drugi filmik widziałem już gdzieś, ciekawe jak doszli do Monastiru.
W sezonie pewnie z łodzią z Lukove nie byłoby problemu, natomiast w terminach kiedy my jeździmy, raczej będzie z tym ciężko. Widziałem gdzieś w necie zdjęcia piechurów idących na Krorez z Lukove właśnie, blisko, jak piszesz, pewnie nie jest ale ciekawe ile to zajmuje, ścieżka na jakąś bardzo trudną nie wygląda. Dojście z Kakome ciężko po mapach Google ocenić, po drodze widać jakieś urwisko, wygląda jakby bardziej naokoło trzeba było iść.
W każdym razie czekam na ciąg dalszy relacji.


Staram się ciągnąć relację ale jeszcze długa droga :)

Myślę, że jednak Tobie pomogę :idea: Przypomniałem sobie o swych materiałach a w Shen Vasil jest agencja realizująca wycieczki po niedostępnych plażach m.in. Kakome i Krores właśnie (Top atrakcje).

Proszę, oto bezpośrednie namiary mailowe do nich. Mieszczą się w samym centrum Shen Vasil, przy drzewie , które pokazywałem na jednej z fotek wcześniej. Myślę, że dojście może być drogą na zachód z samego Shen Vasil. Zapewne podadzą Ci stopień trudności i czasy dojścia na plaże.


https://www.youtube.com/watch?v=_lq5UHW-3pE

http://www.holidaysinalbania.de/english.htm


Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.01.2016 15:26

Dzięki, właśnie m.in dlatego lubię Twoje relacje.

Jak będę miał już konkretne plany dotyczące tamtych rejonów, odezwę się do Nich.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania Północna & Kosovo, Albania Płd 2015 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone