Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 07.01.2018 23:43

rysiek_r74 napisał(a):
sanchopan napisał(a):... któryś hotel w Albanii rezerwowałem poprzednio i przez Booking wyszło mi 45 EUR/noc, a dogadując się potem z właścicielem (ale w dużym to nie przejdzie) za kolejne noce płaciłem 30 EUR (dobry hotel nad samym morzem ze śniadaniem dla 5 osób)...


A czy możesz podać gdzie to i jakieś namiary?


Oczywiście - z tym że ceny dotyczyły tak parę lat wstecz. Na dzień dzisiejszy to jest (przy korespondencji bezpośrednio z hotelem) 40-42 EUR/noc w czerwcu za 5 osób ze śniadaniem:
Hotel Espana okolice Dürres - na bookingu znajdziecie. I choć na zdjęciach z zewnątrz może nie wygląda jak milion dolarów, to w kontekście lokalizacji, ceny i sympatycznej obsługi plus dobrego śniadania: polecam!
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 08.01.2018 02:46

- czy przejeżdżając przez Chorwację będę potrzebował kuny czy można się tam posłużyć euro (stacja paliw , bramki , sklep )?

Na bramkach można płacić kunami, euro, oraz kartą, najwygodniej kartą i chyba najszybciej, poza tym kasjer nie "pomyli" się przy wydawaniu reszty.
Na stacjach benzynowych nie wiem czy można już płacić euro, od dłuższego czasu płacę kartą. Kilka lat temu stałem w kolejce do kasy za pewnym Włochem który chciał zapłacić euro. Pan kasjer oddawał biednemu Włochowi jego euro i mówił głośno wolno i wyraźnie (drukowanymi literami :D ) TO NE JE DOBRO. Stojąc za italiańcem wyjąłem już kartą z portfela, kasjer poprosił o nią i znowu "drukowanymi literami" tłumaczy Włochowi: TO JE DOBRO, chyba zrozumiał bo wyjął kartę i zapłacił. Może teraz już się coś zmieniło i można płacić euro, jednak ja bym nie ryzykował. Aby zapłacić kunami musisz je wymienić w kraju, a kurs w naszych kantorach jest dosyć mało korzystny.
Zaufaj plastikowemu pieniądzowi, jest wygodniejszy i bezpieczniejszy.
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji. :papa:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 08.01.2018 10:28

sanchopan napisał(a):...Hotel Espana okolice Dürres - na bookingu znajdziecie...


Dzięki.
W terminie sierpniowym ceny już są powalające :)
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 08.01.2018 11:03

rysiek_r74 napisał(a):
sanchopan napisał(a):...Hotel Espana okolice Dürres - na bookingu znajdziecie...


Dzięki.
W terminie sierpniowym ceny już są powalające :)


Pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - będzie niżej niż na bookingu. :D
ADP
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 06.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADP » 08.01.2018 16:11

Dzieki.
No kartę będę miał ze sobą. Choć raz już mnie zawiodła.
Co do zamówień z bookingu dla wybranej kwatery w Dobrej Vodzie :
Booking 155 euro za noc za apartament
Bezpośrednio rezerwacja 250 euro za noc i 10% rabatu od tej kwoty na zachętę.
Dziwne czary.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 08.01.2018 16:42

Co do cen na booking.com jest tak, że trzeba myśleć, co się rezerwuje i trochę mieć pojęcia, jakie są ceny w danym kraju. Wszystkie moje wyjazdy zagraniczne rezerwuje zawsze i wyłącznie z w/w serwisu i zawsze byłem zadowolony. Niektórzy umieszczając ogłoszenie na booking mocno podnoszą cenę. Trzeba porównywać wyszukane oferty i sztucznie zawyżone ceny z daleka omijać.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 09.01.2018 08:39

sanchopan napisał(a):Pisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - będzie niżej niż na bookingu. :D


Dzięki, pisałem już. :D
Ceny nadal powalają.
Wakacyjne miesiące są niestety drogie :(
BODI&WIESIAK
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BODI&WIESIAK » 17.01.2018 22:28

Witam
W drugiej połowie czerwca lecimy dwoma motorami 4 osoby przez Grecję do Albanii tam gdzieś chcemy odpocząć przed powrotem do kraju jakiś tydzień leżakowania kto by polecił jakąś dobrą lokalizację za rozsądne pieniądze gdzieś nad Morzem ?
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 17.01.2018 23:04

BODI&WIESIAK napisał(a):Witam
W drugiej połowie czerwca lecimy dwoma motorami 4 osoby przez Grecję do Albanii tam gdzieś chcemy odpocząć przed powrotem do kraju jakiś tydzień leżakowania kto by polecił jakąś dobrą lokalizację za rozsądne pieniądze gdzieś nad Morzem ?


Ja ze swojej strony polecam Himare. byłem 3 razy Hotelu Rondos. Mają swoją plażę z leżakami i nawet jak pójdziesz o 10 to będzie miejsce. W okolicy fajne plaże, szczególnie polecam tą: https://photos.app.goo.gl/iOuqwAJDu4PDnMkh2
skojola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 30.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skojola » 19.01.2018 14:59

Dzień dobry.
W tym roku chcemy trochę "zdradzić" Chorwację i wybrać się do Czarnogóry :) I tu mam prośbę do osób znających Czarnogórę. Wybrałam taką miejscówkę w Buljaricy: http://www.montenegro-traveler.com/pl/A ... -BULJARICA. Czy ktoś kojarzy to miejsce? Może był tam lub w pobliżu? Mam wpłacić zaliczkę i wolałabym się upewnić, że to nie jest najgorszy wybór. Buljarica ma być bazą wypadową do zwiedzania Czarnogóry. W drodze powrotnej Durmitor. Podczas poprzednich wyjazdów skorzystałam z rad forumowiczów i wyjazdy były bardzo udane. Mam nadzieję, że teraz też ktoś mi pomoże.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 19.01.2018 19:12

JurekM73 napisał(a):
BODI&WIESIAK napisał(a):Witam
W drugiej połowie czerwca lecimy dwoma motorami 4 osoby przez Grecję do Albanii tam gdzieś chcemy odpocząć przed powrotem do kraju jakiś tydzień leżakowania kto by polecił jakąś dobrą lokalizację za rozsądne pieniądze gdzieś nad Morzem ?


Ja ze swojej strony polecam Himare. byłem 3 razy Hotelu Rondos. Mają swoją plażę z leżakami i nawet jak pójdziesz o 10 to będzie miejsce. W okolicy fajne plaże, szczególnie polecam tą: https://photos.app.goo.gl/iOuqwAJDu4PDnMkh2


Do tej plaży z fotki dojazd i parkowanie auta bez problemów ?
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 19.01.2018 23:36

RadamiaN napisał(a):
JurekM73 napisał(a):
BODI&WIESIAK napisał(a):
Do tej plaży z fotki dojazd i parkowanie auta bez problemów ?


Dojazd z Himare to jakieś 34-40 min https://goo.gl/maps/yRt3WAJfLA12

parkowanie bez problemu nawet o 12. Na tej fotce https://photos.app.goo.gl/MI9qtcUAptLvQ9Pa2 widać drogę gdzie parkują oraz parking, za feree . Zdjęcie zrobione o 11:45
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2020
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 20.01.2018 10:35

skojola napisał(a):Dzień dobry.
W tym roku chcemy trochę "zdradzić" Chorwację i wybrać się do Czarnogóry :) I tu mam prośbę do osób znających Czarnogórę. Wybrałam taką miejscówkę w Buljaricy: http://www.montenegro-traveler.com/pl/A ... -BULJARICA. Czy ktoś kojarzy to miejsce? Może był tam lub w pobliżu? Mam wpłacić zaliczkę i wolałabym się upewnić, że to nie jest najgorszy wybór. Buljarica ma być bazą wypadową do zwiedzania Czarnogóry. W drodze powrotnej Durmitor. Podczas poprzednich wyjazdów skorzystałam z rad forumowiczów i wyjazdy były bardzo udane. Mam nadzieję, że teraz też ktoś mi pomoże.


Jak dla mnie to trochę za daleko od morza, ale to IMO.
Kwaterka wygląda schludnie, ale mi brak zdjęcia prysznica, bo z tym różnie bywa
Ale o gustach się nie dyskutuje.

Czarnogóra jest ładna.
Będziesz mieć stamtąd też niedaleko Albanię, którą też warto chociaż na chwilę zobaczyć. :papa:
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 20.01.2018 10:45

skojola napisał(a):Dzień dobry.
W tym roku chcemy trochę "zdradzić" Chorwację i wybrać się do Czarnogóry :) I tu mam prośbę do osób znających Czarnogórę. Wybrałam taką miejscówkę w Buljaricy: http://www.montenegro-traveler.com/pl/A ... -BULJARICA. Czy ktoś kojarzy to miejsce? Może był tam lub w pobliżu? Mam wpłacić zaliczkę i wolałabym się upewnić, że to nie jest najgorszy wybór. Buljarica ma być bazą wypadową do zwiedzania Czarnogóry. W drodze powrotnej Durmitor. Podczas poprzednich wyjazdów skorzystałam z rad forumowiczów i wyjazdy były bardzo udane. Mam nadzieję, że teraz też ktoś mi pomoże.

O kwaterze się nie wypowiem, ale plaża dla mnie piękna, tylko że ja byłem na drugim końcu na plaży.Trzeba tylko uważać bo na dnie duże głazy leżą. Woda kiedy my byliśmy była super ciepła, jakieś 28 stopni:). My jadąc w 2015 do Czarnogóry jechaliśmy przez Durmitor i tak mnie urzekł, że w tym roku jedziemy najpierw na 3 dni w góry zdobyc Bobka i Prutasa a później do Cro. Jak chcecie fajny namiar na nocleg w Bośni , to służę pomocą:)
DSC01275-001.JPG
DSC01240-001.JPG
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 20.01.2018 12:53

JurekM73 napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
JurekM73 napisał(a):
BODI&WIESIAK napisał(a):
Do tej plaży z fotki dojazd i parkowanie auta bez problemów ?


Dojazd z Himare to jakieś 34-40 min https://goo.gl/maps/yRt3WAJfLA12

parkowanie bez problemu nawet o 12. Na tej fotce https://photos.app.goo.gl/MI9qtcUAptLvQ9Pa2 widać drogę gdzie parkują oraz parking, za feree . Zdjęcie zrobione o 11:45


O dziękuję, faktycznie bezproblemowo.
Widzę , że stacjonowałeś blisko Porto Palermo - faktycznie ta plaża PP jest taka ładna jak na większości zdjęć w necie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone