Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

aktualne info o trasie Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dawigs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.07.2017 22:19

.
Ostatnio edytowano 06.07.2017 08:54 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 06.07.2017 05:25

OK wiem, że strefa Schengen ale jadąc w styczniu na narty w kierunku Insbrucka stałem 1h na granicy AUT/GER. Zrobili zwężenie przed granicą i spowolnili ruch. Generalnie chodzi o temat uchodźców.
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 14.07.2017 10:20

Wiedeń nad Dunajem na I biegu! Trasa powrotna odcinek nad rzeką - zwężenie do jednego pasa. Trochę lepiej mieli Ci co zjeżdżali na S2 w kierunku Bratysławy, a Ci do S1 i dalej A5 odstali min 1 godz. Wracałem 12 VII popołudniu 17-18.
himi
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 14.07.2017 20:09

Polecicie jakąś sensowną obiadową knajpę w tym roku między Olomuńcem a Gratz? Żólty moloch w Mikulov koło ronda odpada, już nie:) Chyba, że wcześniej, lecę od A1 od Gliwic już.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.07.2017 06:38

leopantera napisał(a):Wiedeń nad Dunajem na I biegu! Trasa powrotna odcinek nad rzeką - zwężenie do jednego pasa. Trochę lepiej mieli Ci co zjeżdżali na S2 w kierunku Bratysławy, a Ci do S1 i dalej A5 odstali min 1 godz. Wracałem 12 VII popołudniu 17-18.

Ja pojechałem przez pomylke na Bratysławie S2 i później navigation poprowadziła mnie jakimiś kanałami, portem i było dosyć sprawnie:) ale Wiednia nie mogę zdzierżyć!Na szczęście już jestem 90 km od Slupska:).Breclaw troszkę się zakorkował tak na + 10-12 minut.Reszta ok. chodź ciężko nasza DK1 to porażka:(
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 15.07.2017 07:33

Najlepszą trasą jest S2 bo to obwodnica Wiednia; długa ale bardziej pusta niż jazda przez centrum, które zawsze jest zawalone. A poza tym kto jedzie w tygodniu?
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2017 12:01

Informacje po przyjeździe.
Jadąc w sobotę w dn. 08.07.17 do Włoch nie było żadnych korków. Jadąc przez Wiedeń był zwolniony ruch ale nie było stania w korku.
Jadąc z powrotem w dn. 22.07.17 straciłem ok. 1h w korku na odcinku od Wenecji do Udine (przez remonty), na bramkach autostradowych przed granicą z Austrią ok. 15 minut oraz jadąc przez Wiedeń w korku też ok. 15 min.
Dżejan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 03.06.2018 11:37

Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.06.2018 12:32

Dżejan napisał(a):Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd

A23 nadal w remoncie. Tu masz info na bieżąco https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.07.2018 17:21

dids76 napisał(a):
Dżejan napisał(a):Czy w Wiedniu są jeszcze jakieś roboty? korki? czy już pokończyli wszystko...
jutro wyjazd

A23 nadal w remoncie. Tu masz info na bieżąco https://www.asfinag.at/verkehr/verkehrsmeldungen/

Sytuacja w robocie zmusza mnie do wyjechania dopiero w sobotę, 18.08.
Teoretycznie to w PL "długi weekend", ale bije się z myślami co będzie w krajach tranzytowych.

Wyjeżdżam z Wwy o 3:30-4:00 rano i teraz nie wiem, pchać się przez CZ-AUT-SLO, czy SK-HUN.
Obie trasy w małym paluszku, ale:
a) w CZ widzę znowu remonty w okolicach Ołomuńca, Brna...do Wiedna wjechałbym ok. 12:00-13:00, więc "fala" wyjazdów na południe była by za mną, a wg. ASFNAG nic się aktualnie w Wiedniu nie remontuje.
b) w SK....hmm no wysypki dostaje na myśl o tym, że w opcji przez CZ już w Siewierzu wskakuje na A, a tu mnie czeka jeszcze Pszczyna, B-Biała, Zwardoń, Cadca, Zylina, albo ... w II opcji Cieszyn, Mosty u Jablunkova, Cadca, Zylina...

Noclegu na razie nie mam, będzie albo w Ptuj (opcja a), albo koło Mursko Sred...(opcja b).
Doradźcie - warto przy tych warunkach startu (3-4 rano) pchać się na Wiedeń? Remontują coś w CZ.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2018 17:38

W Wiedniu nie ma żadnych remontów od co najmniej października zeszłego roku. W Czechach stały repertuar. W sobotę w Czechach powinno być OK, najgorsze są poniedziałki i piątki.
zbig99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 25.07.2018 10:19

el_guapo napisał(a):
dids76 napisał(a):
jutro wyjazd

Wyjeżdżam z Wwy o 3:30-4:00 rano i teraz nie wiem, pchać się przez CZ-AUT-SLO, czy SK-HUN.

Kiedyś kilka razy jeździłem przez Słowację ale znajomy polecił i spróbowałem raz przez Czechy. Do dzisiaj (2 razy w roku od 6 już lat) jeżdżę tylko przez Czechy-Austrię. Remonty w Czechach jeśli były to jedziesz bezkorkowo i sprawnie. Masz tylko ograniczenie prędkości i jedziesz jednym pasem. Ponadto Austriacy sprawnie budują autostradę od Wiednia w kierunku na Brno. Ostatnio oddano kolejny odcinek po stronie austriackiej i czas przejazdu skrócił się o kolejne 15 minut. W Katowicach wjeżdżasz na autostradę i jedziesz nią aż za Brno. Jadąc przez Słowację aż do wjazdu na autostradę w okolicach Żyliny jedziesz o wiele gorszą wąską drogą i czasowo to wypada fatalnie.
Reasumując. Polecam drogę przez Czechy-Austrię.
el_guapo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.07.2018 15:14

zbig99 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
dids76 napisał(a):
jutro wyjazd

Kiedyś kilka razy jeździłem przez Słowację ... [ciach] .

Wiesz, nie chodzi w moim pytaniu o wyższości trasy jednej nad drugą, bo doskonale sobie zdaje sprawę, że CZ-AUT to trasa mająca najwięcej odcinków autostradowych/schnellstrasse - w zasadzie oprócz trasy przez wsch. Polskę i SK (Koszyce), przetestowałem na przestrzeni tych 14 lat wyjazdów do HR wszystkie warianty, łącznie z S6 w AUT.

Tu chodzi raczej o stan owych remontów w CZ i Wiedniu, które teraz sporadycznie w Wiedniu i trwalne w CZ pojawiają się na mapie, a w sezonie 2017 powodowały gigantyczne wręcz zatwardzenia.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

aktualne info o trasie Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019