Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualne info o trasie Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2012 09:59

A co tam się może dziać co prawda jechałem od Mikulova i trasa Brno Wiedeń Graz nic szczególnego no może gdzieś tam jakaś zwężka do jednego pasa poza tym cisza spokój wiadomo ze jak sie trafi w godzinach szczytu w pobliżu miast to jest szansa na stau ja tak miałem pod Wiedniem 20 min i poszło dalej
Pyrzu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 18.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pyrzu » 14.08.2012 12:01

Patrząc na dyskusję to wniosek tylko jeden. że po drodze czyściutko i nie ma żadnych przygód.
Brok
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brok » 14.08.2012 14:22

Witajcie.
No więc właśnie dziś w nocy wróciłem z ABC (Absolutnie Boska Chorwacja). Trasa przez Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz. Bez specjalnych utrudnień. Chyba jedna zwężka w Czechach - przed Brnem (od strony PL) - tam zresztą złapałem gumę :)
W Austrii bodajże dwie zwężki między Wiedniem a Graz, ale ruch odbywał się płynnie.
Pozdrowionka
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 01.09.2012 20:24

Kilka spostrzeżeń po przejechaniu tam i z powrotem trasy Brno - Breclav - Wiedeń.
Powiem tak- jadąc do Chorwacji nie zauważyłem jakiś specjalnych korzyści pomiędzy trasą z Brna na Wiedeń przez Breclav i Mikulov...

Plusy jazdy przez Breclav:
1. Więcej się jedzie autostradą
2. Mniejszy ruch (praktycznie zero samochodu) od Wilfersdorfu (droga nr 7 w Austrii) do samego Breclava

Minusy jazdy przez Breclav:
1. Autostrada z Brna to płyty (jak kiedyś na A4 w okolicach Wrocławia) - niestety jest baaaardzo głośno
2. Przejazd przez Breclav mocno spowalnia całość trasy (w drodze powrotnej straciłem tam ponad pół godziny na samym przejeździe przez miasto).
3. W drodze powrotnej w Breclavie stały 3 patrole policji
4. Brak kierunkowskazów na Wiedeń w samym Breclavie.

Dobra rada dla mimo wszystko decydujących się jechać przez Breclav.
1. W samym Breclavie szukajcie znaków na Reinthal (Austria) - to pierwsza wioska od razu za granicą.
2. W Reinthalu skręcacie w prawo na drogę 47 - kierunek Wilfersdorf
3. Przed samym Wilfersdorfem skręcacie w lewo na Wiedeń (droga nr 7).
4. Po przejechaniu ok 2 km po prawej stronie będzie stacja OMV, na której można kupić winiety (płatność także kartami bankowymi).

Reasumując - w przyszłym roku "przepraszam się" z Mikulovem... :)

PS. I jeszcze wisienka na torcie jeżeli chodzi o trasę z Brna na Ołomuniec. Zaraz za Brnem (między 211 a 215 km) jest zwężka do 1 pasa. Niestety korki są tam podobno codziennie (tak słyszałem na CB radiu), a mi przyszło wracać w piątek, więc przedweekendowy ruch spotęgował ruch na drodze. Staliśmy w 12km korku. Godzina z jazdy niestety w plecy... Można szukać wcześniej objazdu np. przez Klobouky u Brna, Żdanice na Vyskov. Ja o tym korku dowiedziałem się kiedy nie miałem już możliwości ucieczki z autostrady...
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 01.09.2012 20:47

jutro rano wracam z Graz do Łodzi...
jechać przez Mikulov, czy przez Breclav?
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 01.09.2012 21:44

maniusc napisał(a):jutro rano wracam z Graz do Łodzi...
jechać przez Mikulov, czy przez Breclav?


maniusc akurat Tobie z czystym sumieniem i bez skrupułów polecam Breclav. :lol: :lol: :lol:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 02.09.2012 05:19

moondek napisał(a):
maniusc napisał(a):jutro rano wracam z Graz do Łodzi...
jechać przez Mikulov, czy przez Breclav?


maniusc akurat Tobie z czystym sumieniem i bez skrupułów polecam Breclav. :lol: :lol: :lol:


dlaczego "akurat mnie" polecasz?
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 02.09.2012 05:47

ja jechalem przez Breclav i nie polocem chyba ze w nocy w ciagu dnia korkoje sie na swiatlach z samym Breclaviu i stoi rzeczywiscie pelno Policji genaralnie nie wiadomo po co 0.5 h straty czego na pewno nie odrobi sie na kawalku autostrady .Jechalbym na Poysdorf Mikulov
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 02.09.2012 08:02

maniusc napisał(a):dlaczego "akurat mnie" polecasz?

Domyśl się... :)
squadus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 26.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) squadus » 02.09.2012 09:08

Wczoraj wczesnie rano wracalem przez Mikulov i nie bylo ciekawie jechac caly czas za dwoma tirami i przejezdzac za nimi przez miasteczka. A przeciez o 6 rano jeszcze nie bylo specjalnie ruchu.

Na drodze do Breclavia tirow raczej nie spotkamy a z mapy wynika ze mozna rozwazyc objazd przez Valtice zamiast walic prosto do Breclavia bo tam rzeczywicie tloczno jest.

Jezeli chodzi o wskazowki na Wieden w Breclaviu to sam sie tam zgubilem ale dlatego ze tablica z wskazówką w lewo na wieden jest zarosnieta przez krzaki (pozniej ja dostrzeglem) i za pierwszym razem nie zwrocilem uwagi i nie wykazalem sie czujanoscia widzac jak wszystkie samochody skrecaja w lewo na Reinthal
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.09.2012 11:12

Za mostem i Sparem w lewo przed wieżą ciśnień na Reintal.
hatatitla
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatatitla » 02.09.2012 13:51

moondek napisał(a):
maniusc napisał(a):dlaczego "akurat mnie" polecasz?

Domyśl się... :)

Kolego Maniusc masz specjalne względy u moderatora :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 02.09.2012 21:33

moondek napisał(a):
maniusc napisał(a):dlaczego "akurat mnie" polecasz?

Domyśl się... :)

Nie domyśliłem się i Wybrałem MIKULOV :)
Pozdrawiam Pana Moderatora
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.09.2012 00:08

Dziękuję za pozdrowienia i gratuluję wyboru! :) Jestem pod wrażeniem! :lol:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 03.09.2012 17:22

hatatitla napisał(a):
moondek napisał(a):
maniusc napisał(a):dlaczego "akurat mnie" polecasz?

Domyśl się... :)

Kolego Maniusc masz specjalne względy u moderatora :)

..."specjalne" ...tia... ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualne info o trasie Olomouc-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone