Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek125
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek125 » 07.06.2019 09:35

Jakby nie było to woda grzeje się obecnie bardzo szybko, pogoda na następne dwa tygodnie ma być super więc spokojnie pod koniec czerwca będzie 23-24 stopnie. Nie ma co się licytować tylko pakować auta i w drogę.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15694
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2019 10:39

gusia-s napisał(a):
travel napisał(a):Przez 5 kolejnych lat jeździłam do Chorwacji w pierwszej połowie września i temperatura wody zawsze oscylowała wokół 20-21 stopni i tylko raz na Hvarze woda miała temperaturę 23 stopni.
Czyli to potwierdza, że wcale na początku września woda nie jest taka wygrzana i cieplejsza niż na początku sezonu ;)

Byłam rok po roku w tym samym terminie: pierwszy tydzień września, region zbliżony i w 2015r. Pakostane/Drage woda była przecudna 27,5 st. (robię pomiary co rocznie swoim termometrem, tym samym), rok później Murter miała ledwie 21 st. Przyszły prądy i woda zimna... Nie ma wpływu na to....
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 07.06.2019 12:53

największy problem w tej chwili to zimna woda Adriatyku.
nie wiadomo jak się da radę ogrzać, ale do sierpnia mam nadzieję że da radę do 24 stopni.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.06.2019 13:13

leswac napisał(a):największy problem w tej chwili to zimna woda Adriatyku.
nie wiadomo jak się da radę ogrzać, ale do sierpnia mam nadzieję że da radę do 24 stopni.


Statystycznie i logicznie tak powinno być. No ale tu wchodzi w grę specyfika Adriatyku czyli zimne prądy. 3 lata temu, w 2016, w 2 połowie sierpnia woda był tak zimna że wejście do niej to był poważny szok termiczny. Tak było i na riwierze i wyżej w okolicach Rogoźnicy.

Ale jest osobny wątek dla wsadzaczy termometrów do wody ;)
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 07.06.2019 13:28

Wróciłem wczoraj z Fazany i temperatura morza faktycznie bez szału, wykopać się da ale nie jest za ciepła. Przez dwa dni woda była cieplejsza bodajrze wtorek, środa to pojawiły się meduzy (pierwszy raz się z nimi spotykam w Chorwacji, a już byłem 8 raz). Generalnie jak już człowiek raz wejdzie do wody to już idzie z górki :) moi synowie 2 i 3 lata się pluskali przy brzegu
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.06.2019 13:52

Właśnie wykąpałam się w Jadranie w słoweńskiej Izoli. Woda całkiem ciepła, może mieć 20-21 stopni. Pozdrav!
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 08.06.2019 18:40

WojtekKRK napisał(a):Ja np zawszę zabieram taka grzałkę , zabrałem Dziadkowi taka ruska wielka z wtyczką i jak woda jest za zimna to wiecie co ? Mam ze sobą zawsze przedłużacz i podpinam jak się ściemni na końcu grzała wrzucam wieczorem żeby nie widzieli , rano zabieram i wszyscy z Polski mówią oho ciepła dziś to prądy a inny , ooo ciepła bo to czerwiec a inny ... ooo ciepła to w sierpniu będzie zimna ... A ja po cichutku podsmiechuje się pod noskiem i sobie myślę Polaczkowi to nie dogodzi ;) PZDR

Slabe to jest zwlaszcza ze ja akurat jako glowny argument jazdy tam to interesuje mnie ciepla woda a zabytki wole inne rejony kraje a określenie polaczek jest zalosne jak i ten marny wywód o grzalce ani to mądre ani śmieszne.Wiec uszanuj to ze kazdy ma inne priotytety które decyduja o wyborze miejsca i czasu.
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 09.06.2019 08:46

Uderz w stół chciało by się powiedzieć a ... A ja mam takie zdanie jak słyszę wywody na 10 stron czy będzie miała 22 stopnie czy 24 bez jaj i co nie wejdziesz jak będzie nieco chłodniejsza ? Do domu wrócisz ? Problemów chyba w życiu prawdziwych nie masz ;) a Polaczkowi zawsze coś będzie nie pasowało inny się będzie cieszył korzystał nawet w deszczu się wykąpie a taki zawsze źle o to chodzi ale widzę ciężko zrozumieć ;) jak chcesz mieć 100 proc to leć do Egiptu bydzie i tanio i bydzie pogoda ...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.06.2019 11:29

WojtekKRK napisał(a):Uderz w stół chciało by się powiedzieć a ... A ja mam takie zdanie jak słyszę wywody na 10 stron czy będzie miała 22 stopnie czy 24 bez jaj i co nie wejdziesz jak będzie nieco chłodniejsza ? Do domu wrócisz ? Problemów chyba w życiu prawdziwych nie masz ;) a Polaczkowi zawsze coś będzie nie pasowało inny się będzie cieszył korzystał nawet w deszczu się wykąpie a taki zawsze źle o to chodzi ale widzę ciężko zrozumieć ;) jak chcesz mieć 100 proc to leć do Egiptu bydzie i tanio i bydzie pogoda ...

Dla mnie temperatura wody jest akurat ważnym aspektem wyjazdu do cro gdyż obecnie 80% urlopu spędzamy na plaży. Powiem szczerze, że na 5 wyjazdów 2 razy było tak sobie z temp. wody, w zeszłym roku po przejściu Bory temperatura spadła do 20 stopni i dłuższe pływanie było niekomfortowe a nawet niebezpieczne. Uwielbiamy snurkować i spędzać godziny w wodzie poszukując muszli, rozgwiazd itp. W tym roku córkę zaopatrzyłem w piankę na wypadek podobnej sytuacji. Jednak jeśli temperatura będzie dalej oscylować w granicach 20 to możliwe, że będziemy się zastanawiać nad zmiana kierunku
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.06.2019 15:28

WojtekKRK napisał(a): a Polaczkowi zawsze coś będzie nie pasowało..

Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie już te określenia.
Nie mam zastrzeżeń co do treści, ale forma się kłania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2019 21:45

WojtekKRK napisał(a):Problemów chyba w życiu prawdziwych nie masz ;) a Polaczkowi zawsze coś będzie nie pasowało inny się będzie cieszył korzystał nawet w deszczu się wykąpie

A po co się jedzie do Chorwacji ? Głównie ze względu na ciepłą wodę i dobrą pogodę bo tego oczekuje się po tym kraju. Mnie akurat zimna woda tam nie pasuje i gdyby nie to, że muszę zapłacić z góry za cały pobyt to zawinąłbym dupę i pojechał nawet kilka setek km dalej ( kiedyś tak zrobiłem ). Nie wiem ile razy byłeś w Chorwacji, przypuszczam, że wielu z nas nie doskakujesz więc nie rżnij cwaniaka...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.06.2019 22:04

WojtekKRK napisał(a):inny się będzie cieszył korzystał nawet w deszczu się wykąpie


A po co się kąpać w deszczu?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 09.06.2019 22:31

arturescu napisał(a):
WojtekKRK napisał(a):inny się będzie cieszył korzystał nawet w deszczu się wykąpie


A po co się kąpać w deszczu?



aaaaa,
wbrew pozorom to bardzo przyjemne,(podobno :wink: )
w ubiegłym roku,
choć mokłem to ja nie wszedłem do wody,
lało jak z cebra (15minut) ale moja żona nie chciała wyjść z wody,
:wink:
Auricomka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 27.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Auricomka » 10.06.2019 13:32

Wracając do tematu aktualnej temperatury wody:D w okolicach riviery Makarskiej woda.ma około 20stopni i całkiem przyjemnie można się w niej wykąpać. Może się komuś przyda;)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Jaka jest aktualna pogoda w Chorwacji ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 10.06.2019 14:03

Jaka jest temperatura wody.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone