Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 03.06.2019 00:08

Jak to ze statystykami bywa, ta również jest interesująca. Otóż jeśli odniesiemy temperatury morza z tegorocznego maja do maja 2016, to otrzymamy bardzo zbliżone wartości, z kolei patrząc na czerwiec ubiegłego roku okazuje się, że w pierwszej dekadzie miesiąca woda była cieplejsza niż w dekadzie trzeciej, a dodatkowo po 27. czerwca temperatura wody była najniższa.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 03.06.2019 07:08

tranquilo napisał(a):
daro2008 napisał(a):Woda cieplejsza pod koniec wakacji to może będzie, ale my byliśmy dwa lata temu w Tucepi, codziennie temperatura powietrza ok 40 stopni, koszmar, przyszedł taki dzień, że wiatr zaczął mocniej wiać i zmienił kierunek, woda na drugi dzień LODOWATA. Także nie ma reguły i jak ktoś tutaj napisał, temperatura wody z znacznej mierze zależy od kierunku wiatru - prądów morskich.
Co do naszego pobytu z przed dwóch lat ( sierpień) to oprócz bardzo wysokich temperatur powietrza, dochodziła wielka ilość turystów, to nie nasza Chorwacja, za osiem dni po raz ósmy ruszamy do CRO, po raz siódmy w czerwcu.


A ogólnie byłem w Cro i w czerwcu, i Lipcu, i Sierpniu i Wrześniu. Z jak na moje dotychczasowe doświadczenia, i to trzymam się dalej zdania że woda prędzej będzie cieplejsza pod koniec lata niż na początku.
Jak kiedyś zdarzy się że się zdziwię i doświadczę czegoś innego to na pewno o tym tu napiszę.


Ależ oczywiście, że ZAWSZE woda będzie bardziej nagrzana po sezonie niż przed nim :roll: W ogóle co to za dyskusja skoro taka jest naturalna kolej rzeczy :lol: Bura i inne zjawiska, owszem zmienią temperaturę wody ale po 2-3 dniach wszystko wraca do normy. I jest to zjawisko losowe na które wpływu nikt nie ma. Gdybym miał wybór między czerwcem a wrześniem zdecydowanie wolałbym wrzesień.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2019 11:47

W zeszłym roku byłem ostatni tydzień czerwca i ostatni tydzień sierpnia. Czerwiec woda bardzo bardzo zimna. Sierpień to już inaczej , ale woda jest chłodniejsza niż kilka lat wstecz.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.06.2019 16:53

ApropoDefacto napisał(a): Ależ oczywiście, że ZAWSZE woda będzie bardziej nagrzana po sezonie niż przed nim :roll: W ogóle co to za dyskusja skoro taka jest naturalna kolej rzeczy :lol: Bura i inne zjawiska, owszem zmienią temperaturę wody ale po 2-3 dniach wszystko wraca do normy. I jest to zjawisko losowe na które wpływu nikt nie ma. Gdybym miał wybór między czerwcem a wrześniem zdecydowanie wolałbym wrzesień.
Akurat :roll:
W 2017 byłam w Cro w pierwszej połowie lipca i drugiej września.
O ile w lipcu woda była cieplutka to we wrześniu się nie nadawała do przyjemnych kąpieli. Temperatura powietrza w dzień oscylowała wtedy ok. 25 stopni. nie pływałam ani razu :(

Aktualnie widać, że idzie to troszkę do przodu, w niektórych miejscach już po 19-20 st. także w lipcu powinna być normalna :)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 03.06.2019 19:53

W ubiegłym roku byłem w Orebiciu ostatni tydzień czerwca i pierwszy lipca. Na Trstenicy woda miała na początku pobytu 22-23 stopnie.
Pod koniec już 27 stopni. Na początku lipca odwiedziliśmy reklamowaną Divną i spotkał nas srogi zawód nie dość ze były na niej dzikie tłumy (głównie naszych rodaków) to woda miała 21 - 22 stopnie. Teoretycznie woda na Divnej powinna być cieplejsza a tak nie było.


Pozdrowienia.;)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 03.06.2019 22:46

gusia-s napisał(a): Akurat :roll:
W 2017 byłam w Cro w pierwszej połowie lipca i drugiej września.
O ile w lipcu woda była cieplutka to we wrześniu się nie nadawała do przyjemnych kąpieli. Temperatura powietrza w dzień oscylowała wtedy ok. 25 stopni. nie pływałam ani razu :(

Aktualnie widać, że idzie to troszkę do przodu, w niektórych miejscach już po 19-20 st. także w lipcu powinna być normalna :)

Akurat byłem w 2017 we wrześniu i woda była cieplutka. Może z jeden max dwa dni się ochłodziła jak zawiało ale i tak była bardzo przyjemna.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 03.06.2019 23:12

tranquilo napisał(a): Akurat byłem w 2017 we wrześniu i woda była cieplutka. Może z jeden max dwa dni się ochłodziła jak zawiało ale i tak była bardzo przyjemna.
W drugiej połowie? Przez tydzień żeglowaliśmy od Kasteli, przez Brać, Hvar, Pakleni otoci, Vis i woda była zimna w każdym z tych miejsc. Oczywiście to odczucie subiektywne, ale nie byłam w stanie się zanurzyć mimo podejmowanych prób. 20 stopni to był max, dla mnie to zimna, takie temperatury łapie Jadran teraz.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.06.2019 06:31

Przecież wyraźnie napisałem, że chodzi mi o temperaturę morza przed sezonem i po sezonie, gdzie oczywistym będzie iż po sezonie morze będzie bardziej nagrzanie niż przed :roll: serio nie wiem co w tym dziwnego :roll: Skoro porównujesz koleżanko morze z września to porównaj go do tego czerwcowego (pierwszej połowy skoro porównujesz do drugiej połowy września) albo majowego a nie...lipcowego gdzie sezon w pełni :wink:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.06.2019 08:02

Przez 5 kolejnych lat jeździłam do Chorwacji w pierwszej połowie września i temperatura wody zawsze oscylowała wokół 20-21 stopni i tylko raz na Hvarze woda miała temperaturę 23 stopni.

Teraz jadę w czerwcu na Brač i liczę na 20-21 stopni. W następnym tygodniu zmierzę osobiście temperaturę wody w Jadranie i na pewno dam znać :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.06.2019 10:20

ApropoDefacto napisał(a):Przecież wyraźnie napisałem, że chodzi mi o temperaturę morza przed sezonem i po sezonie, gdzie oczywistym będzie iż po sezonie morze będzie bardziej nagrzanie niż przed :roll: serio nie wiem co w tym dziwnego :roll: Skoro porównujesz koleżanko morze z września to porównaj go do tego czerwcowego (pierwszej połowy skoro porównujesz do drugiej połowy września) albo majowego a nie...lipcowego gdzie sezon w pełni :wink:
No właśnie nie oczywiste, przecież dokładnie takie porównanie zaprezentowałam, w drugiej połowie września Jadran miał temperaturę taką samą jak ma obecnie 8)
W pogodzie nic nie jest oczywiste.

travel napisał(a):Przez 5 kolejnych lat jeździłam do Chorwacji w pierwszej połowie września i temperatura wody zawsze oscylowała wokół 20-21 stopni i tylko raz na Hvarze woda miała temperaturę 23 stopni.
Czyli to potwierdza, że wcale na początku września woda nie jest taka wygrzana i cieplejsza niż na początku sezonu ;)

Dziś o 8 rano 22 stopnie w Puli i 20 w Krk, w innych miejscach 18-19.

travel napisał(a):Teraz jadę w czerwcu na Brač i liczę na 20-21 stopni. W następnym tygodniu zmierzę osobiście temperaturę wody w Jadranie i na pewno dam znać :papa:
Dawaj znać z tego Braca, bo nie wiem czy znów na nim nie wyląduję w tym roku :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.06.2019 10:35

gusia-s napisał(a): Akurat :roll:
W 2017 byłam w Cro w pierwszej połowie lipca i drugiej września.
O ile w lipcu woda była cieplutka to we wrześniu się nie nadawała do przyjemnych kąpieli. Temperatura powietrza w dzień oscylowała wtedy ok. 25 stopni. nie pływałam ani razu :(

Aktualnie widać, że idzie to troszkę do przodu, w niektórych miejscach już po 19-20 st. także w lipcu powinna być normalna :)


Ja tutaj widzę porównanie lipca do września... :roll: chyba że lipiec to "przed sezonem" no to już nie mam pytań 8)


Proponuje porównać średnią temperaturę morza w maju, czerwcu i we wrześniu i skończyć tą bezsensowną dyskusje :wink:

tak na szybko Krk...
maj – 17, czerwiec – 20, lipiec – 23, sierpień – 23, wrzesień – 22,październik – 19*

Dziękuje za uwagę :papa:

* źródło: https://croatiaholidays.pl
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 04.06.2019 11:06

..."Nikt nam nie powie że białe jest białe, a czarne jest czarne"...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.06.2019 12:29

ApropoDefacto napisał(a):
gusia-s napisał(a): Akurat :roll:
W 2017 byłam w Cro w pierwszej połowie lipca i drugiej września.
O ile w lipcu woda była cieplutka to we wrześniu się nie nadawała do przyjemnych kąpieli. Temperatura powietrza w dzień oscylowała wtedy ok. 25 stopni. nie pływałam ani razu :(
Aktualnie widać, że idzie to troszkę do przodu, w niektórych miejscach już po 19-20 st. także w lipcu powinna być normalna :)

Ja tutaj widzę porównanie lipca do września... :roll: chyba że lipiec to "przed sezonem" no to już nie mam pytań 8)
Proponuje porównać średnią temperaturę morza w maju, czerwcu i we wrześniu i skończyć tą bezsensowną dyskusje :wink:
tak na szybko Krk...
maj – 17, czerwiec – 20, lipiec – 23, sierpień – 23, wrzesień – 22,październik – 19*

No to nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś mojego wpisu, napisałam aktualnie widać, że idzie to troszkę do przodu, w niektórych miejscach już po 19-20 st. Myślę, że porównanie pierwszej połowy czerwca do drugiej września jest adekwatne.
W drugiej połowie września właśnie po 19 -20 było tam gdzie ja byłam.
Plus wypowiedź travel
travel napisał(a):Przez 5 kolejnych lat jeździłam do Chorwacji w pierwszej połowie września i temperatura wody zawsze oscylowała wokół 20-21 stopni i tylko raz na Hvarze woda miała temperaturę 23 stopni...
Czyli mniej niż w lipcu i sierpniu, gdzie średnio ma 23. Pierwszą połowę września czyli tuż po sezonie należałoby porównać do drugiej połowy czerwca.

ApropoDefacto napisał(a):Przecież wyraźnie napisałem, że chodzi mi o temperaturę morza przed sezonem i po sezonie, gdzie oczywistym będzie iż po sezonie morze będzie bardziej nagrzanie niż przed
Dla Ciebie może i jest oczywiste, dla mnie nie, bo dane pokazują, że temperatura wody w czerwcu jest porównywalna do tej we wrześniu natomiast lipiec i sierpień utrzymuje się na poziomie kilku stopni więcej.

I nie zamierzam się sprzeczać o 2-3 stopnie różnicy w konkretnym miejscy czy dacie.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 04.06.2019 12:43

Wy tam jeździcie z termometrami na wakacje że tak doskonale wiecie ile stopni było?? Czy to tylko (a może aż) "na moje oko jest..... stopni"?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 04.06.2019 13:41

tranquilo napisał(a):Wy tam jeździcie z termometrami na wakacje ....

Mam w zegarku, to sam pokazuje.
Nie wiem, czy da się (ten termometr) wymontować. :oczko_usmiech: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna temperatura wody w Adriatyku - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone