Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualna pogoda w Makarskiej

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 16.10.2006 11:34

Plumek napisał(a):
misio 5822 napisał(a):Plumku a gdzie jestes dokładnie? Wiem ze na riwierze makarskiej a dokładniej? Pytam bo w srode lece do Podgory:))


Dokładnie w takiej małej wiosce, co się nazywa Živogošće - Blato (Blato - to ważne, bo tych .... ciów jest z 5, w tym 3 nad morzem - Porat, Mala Duba i Blato właśnie) - to jest z Podgory jakieś 14 km na południe.
Mamy bardzo dobra kawkę ;) Plaża pod nosem ;)

Witam,
mam prośbę właśnie o wyjaśnienie tego Blato - na mapkach jest samo Zivogosce? Blato to jakaś dzielnica, "kawałek" ;) miejscowości? Mam zamiar wybrać się tam w przyszłym roku - masz może info, gdzie byłoby najwygodniej wynająć apartament, ale z możłiwością zagarażowania motocykla? I najlepiej, żeby plaże były nie zatłoczone - czyli niewielu ludzi.
pozdrawiam
damian
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 17.10.2006 11:48

damiangres napisał(a):
Plumek napisał(a):
misio 5822 napisał(a):Plumku a gdzie jestes dokładnie? Wiem ze na riwierze makarskiej a dokładniej? Pytam bo w srode lece do Podgory:))


Dokładnie w takiej małej wiosce, co się nazywa Živogošće - Blato (Blato - to ważne, bo tych .... ciów jest z 5, w tym 3 nad morzem - Porat, Mala Duba i Blato właśnie) - to jest z Podgory jakieś 14 km na południe.
Mamy bardzo dobra kawkę ;) Plaża pod nosem ;)

Witam,
mam prośbę właśnie o wyjaśnienie tego Blato - na mapkach jest samo Zivogosce? Blato to jakaś dzielnica, "kawałek" ;) miejscowości? Mam zamiar wybrać się tam w przyszłym roku - masz może info, gdzie byłoby najwygodniej wynająć apartament, ale z możłiwością zagarażowania motocykla? I najlepiej, żeby plaże były nie zatłoczone - czyli niewielu ludzi.
pozdrawiam
damian


:)
A co znaczy "z możliwością zagarażowania motocykla"?
Blato to nowa dzielnica Živogošće (budowę domów rozpoczęto tu na przełomie lat 70 i 80 XX wieku ;)), oddalona od dzielnicy Mala Duba o 2 km. De facto każda z tych niby dzielnic funkcjonuje jak odrębna miejscowość. Dlatego tu nikt nie mówi Živogošće - Blato, tylko Blato. Mówiąc Živogošće - oczywiste jest, że chodzi o Porat :)
A jeśli chodzi o apartamenty... Sporo osób było z Forum w tej wiosce na wakacjach i na pewno coś Ci polecą... Plaże są fajne, tzw. miejska oczywiście bardziej zatłoczona... Ale są też inne plaże :) Wpisz w wyszukiwarkę Živogošće Blato i znajdziesz na pewno dużo informacji :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 17.10.2006 11:50

A tak w ogóle - ponieważ wątek jest o pogodzie - to łażę w krótkim rękawku :) Wczoraj wiało, ale słoneczko jest piękne i niebo bezchmurne - temp. 22-23 stopnie :) Wieczorki już chłodne - jakieś 14 stopni...
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 17.10.2006 13:14

Plumku, można się do Ciebie teleportować :?:

Siedzę w pracy, próba "puszczenia" ciepła w kaloryfery średnio się powiodła :cry: , siedzę w golfie i polarze :cry: a rano drapałam szyby w autku :evil:

Pocieszeniem jest tylko piękne słońce za oknem, i tam dzisiaj powinnam pracować, byłoby cieplej.

Pozdrowienia ze Śląska :papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.10.2006 13:17

gratkorn napisał(a):Plumku, można się do Ciebie teleportować :?:


Pozdrowienia ze Śląska :papa:


To ja się też się przyłączam do teleportacji i pozdrowień :lol: :papa:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 17.10.2006 13:39

Zazdroszczę,
w Szczecinie rano było 5, teraz cieplej - jakieś 12 ;)
Jeśli chodzi o moto to po prostu jakieś miejsce, gdzie go można zamknąć lub bezpiecznie schować, tak żebym np. później nie szukał po sklepach lusterek, itp. rzeczy :)
Będąc w tym roku w Cro zauważyłem właśnie, że dużo skuterów i moto nie ma lusterek i innych "ruchomych" elementów.
Stąd pytanie.
pozdrawiam
damian
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.10.2006 13:49

Damian tam jest ciasno :lool: i pewno w związku z tym są poobrywane a nie przez kradzież ;). Pewno też nie jeden leżał na zakręcie ;) :lool:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.10.2006 13:53

wojan napisał(a):
gratkorn napisał(a):Plumku, można się do Ciebie teleportować :?:


Pozdrowienia ze Śląska :papa:


To ja się też się przyłączam do teleportacji i pozdrowień :lol: :papa:


Wszyscy nie damy rady się teleportować ;) w związku z tym podpisuję się pod petycją do Plumka co następuje:

Plumku teleportuj nam do Polski trochę tego ciepła :D

Leszek Skupin

Pozdraviam :papa:
:D
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 17.10.2006 14:21

Z pewnością po części jest to spsowodowane tą "ciasnotą" i jazdą na granicy ryzyka - a jak miałem okazję czasem obserwować - nawet ją przekraczając :) Nasi streetfigters się chowają przy zwykłych użytkownikach drogi na południu :) :) :)
Zawsze wolę jednak swoją kózkę umieścić w pewnym miejscu :)
Choć tam pewnie - ze względu na ilosć pojazdów - jest bezpieczniej niż na naszych ulicach :)
pozdrawiam wszystkich
damian
*p*a*t*i*
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 324
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *p*a*t*i* » 18.10.2006 08:08

Leszek Skupin napisał(a):
wojan napisał(a):
gratkorn napisał(a):Plumku, można się do Ciebie teleportować :?:


Pozdrowienia ze Śląska :papa:


To ja się też się przyłączam do teleportacji i pozdrowień :lol: :papa:


Wszyscy nie damy rady się teleportować ;) w związku z tym podpisuję się pod petycją do Plumka co następuje:

Plumku teleportuj nam do Polski trochę tego ciepła :D

Leszek Skupin

Pozdraviam :papa:
:D


Tekleportacja ciepła chyba jeszcze nie udana, bo rano przypadło mi maluszkiem do pracy jechać - no i zaczyna troszkę ciężej odpalać, a i bez skrobania szybek się nie obeszło... :cry:

I co ja -ciepłolubna istotka - mam począć :cry: Chyba jakiś sen ziomowy mi zostaje, może chociaż przyśnią się ciepłe kraje :lol:

Pozdrowienia Plumku z Wrocławia! :papa:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 18.10.2006 09:22

Heh... Własnie zjadłam śniadanko z kawusią na schodkach w promieniach słoneczka... Cieplutko... Jadę pozałatwiać kilka spraw do Makarskiej i wracam na plażowanie ;) A potem już pakowanie manatek, bo w piątek ruszamy do Polski... Więc teleportuję się do Was i zimna brrrr.... :(
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 09:25

Buuuuu.... :cry: no to oby do wiosny.

Wracaj szczęśliwie :papa:
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 18.10.2006 09:27

Plumek napisał(a):łażę w krótkim rękawku :) Wczoraj wiało, ale słoneczko jest piękne i niebo bezchmurne - temp. 22-23 stopnie :) ...


Ale z Ciebie szczęściara :D My niestety musimy poczekać jeszcze parę miesięcy do tych przyjemności.
Elaj203
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elaj203 » 18.10.2006 09:30

Daj jeszcze parę fotek na koniec sezonu :lol:
Będzie na trochę cieplej.
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 18.10.2006 19:59

Plumek napisał(a): Wieczorki już chłodne - jakieś 14 stopni...


Plumku, marzę o takim 14-stopniowym "chłodzie" :D U nas zimno, zimno i jeszcze raz zimno. Proszę, zabierz ze sobą trochę tego chorwackiego ciepełka :!:

Pozdrowienia i szczęśliwego powrotu do kraju :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Aktualna pogoda w Makarskiej - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone