Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może Hiszpania????

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2011 17:05

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:33 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.02.2011 17:48

witam krajana :D polecam Granade i Alhambre oraz Sierra Nevada w poblizu,Cordoba,albo wyzej wlasnie miescinki przy Costa Blanca :) strasznie ci zazdroszcze,mam nadzieje ze na swoj czwarty raz dlugo czekac nie bede :wink:
p.s. czy na Tarifie tez tak wialo okropnie jak byliscie?
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 01.02.2011 18:00

Zawsze stacjonowaliśmy w Torrevieja, bo mojej żony siostra mieszka tam od chyba 10 lat. Zwiedziliśmy sporo od Valencji na pn. po Granade na pd. Pierwszy raz byliśmy samochodem z prawie 3 latkiem (bardzo energicznym), teraz mam dwóch gagatków (7 i prawie 3 lata). Ciągle dużo podróżujemy i najchętniej samochodem, choć do Torrevieja z Gdańska mamy prawie 3000km.
Przy dobrym planie i nastawieniu da się i to wcale nie na siłę, a wręcz z przyjemnością, ale to pewnie wiesz.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.02.2011 18:24

oj didik Torrevieja to miejsce moich dwoch pierwszych pobytow,w 1994 roku niespotkalismy tam zadnych Polakow (dwa lata pozniej juz bylo slychac kur... na bazarze),za to poznalismy cudownego Enrique i Ramona a rok pozniej jego zone (za pierwszym razem byla na wakacjach z synem).zaczepili nas bo nie wiedzieli po jakiemu mowimy :).to wlasnie Ramon zalatwial nam kwatere jak przedluzalismy pobyt o tydzien,a na kolejna wyprawe wynajal dla nas super dom.pokazywal nam cala okolice i dla nas gotowal,byl szefem kuchni,ale wzial urlop zeby z nami byc,szok takich ludzi sie nie spotyka na codzien ,bardzo zaluje ze ta znajomosc nie przetrwala.jak bylam z inna grupa znajomych w 2005 w Benidorm bardzo chcielismy odwiedzic Torrevieja,ale w Elche naszla nas taka ulewa ,ze przez tydzien o niej w telewizji mowili i nie dalismy rady dojechac :(
mieszkalismy w takim duzym bloku przy samej playa del cura,a innym razem na Pedro de Lorca,tez blisko,pamietam kazdy kawalek promenady,heladerie i inne male kafejki gdzie wcinalismy ciurrosy,nie mam zadnego zdjecia z tamtych wyjazdow,jakos sie nie zlozylo :( [/b]
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 01.02.2011 18:43

To nic tylko jechać i cykać foty.
Mój szwagier to Enrique, ale nie chce gotować, za to ja robię grilla z dobrej argentyńskiej wołowiny u szwagroskich na tarasie.Stoi tam też nalewak do piwa. Eech..
Nam najbardziej podoba się plaża La Mata, ale mam nadzieję odkryć coś nowego, może już w tym roku.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.02.2011 18:49

nasz Enrique tez nie gotowal,on byl szefem knajpki przy playa del cura,z playa la mata tez korzystalismy jak mielismy ochote na fale albo jakies sporty wodne,za rok moze dwa jak mloda podrosnie napewno pojedziemy, a wtedy juz zdjec nie zabraknie :D
pozdrawiam
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 01.02.2011 18:53

:)
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.02.2011 19:33

didik AIT -podajcie cos z aktualnych cen w Hiszpanii,wiem ze sa osoby zainteresowane tematem,ja pamietam ze w sklepach ceny podobne do Chorwacji,a nawet nizsze,obiad w knajpce (oczywiscie zalezy jakiej) okolo 10-12 euro,piwo w litrowych bulekach Mahou albo San Miguel kolo 1 euro,kosmetyki tansze,oprocz tych do opalania :)
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 01.02.2011 19:52

Za bardzo nie pomogę, jeśli chodzi o ceny. Ogólne wrażenie - ceny nie porażają. Jestem zdania, że np. we Francji jest drożej dla turysty, ale oczywiście to jest dość płynne - zależy co do czego porównujemy.
Z wyjazdów samochodowych pamiętam, że benzyna była dość tania - rok 2005 i 2008 około 1 EUR, teraz jest droższa, ale chyba znowu tańsza niż u nas. :?
Kupując w Konzum i Mercadonna średni koszyk zakupów jakiś 30-50% droższy niż u nas, ale mięso 100 % droższe. Piwo i wino ceny podobne, lub niższe niż u nas.
Knajpy podobne ceny. Kiedy poszliśmy na dobrą kolację to 100- 120 EUR na 4 dorosłych + 4 maluchów, ale pizzerie tańsze. Polecam hamonerie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2011 21:03

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:32 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.02.2011 21:25

Tomek zdjecia rewelacja :D to pewnie dlatego tyle wiatrakow po drodze :) Torrevieja polecam,to coprawda duze miasto,ale w okolicach wiele do zwiedzania,a sama Torrevieja mnie zauroczyla chyba na zawsze,pozdrowienia dla zony fryzura super :wink:
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 08.04.2013 11:11

Witam forumowiczow

Jako, ze bylem w Chorwacji juz 3 razy to w tym roku postanowilem udac sie gdzie indziej.
Chcialbym prosic i pomoc w podjeciu decyzji

W Chorwacji bylem juz na Ciovo, Orebic, Brela.
Obecnie mysle zeby w tym roku udac sie do Hiszpanii w okolice Barcelony (Costa Brava). Dokladnie Lloret de Mar.
Mysliscie, ze to jest dobra decyzja? Nie bede zawiedziony? Moze ktos z Was tam byl i moze cos wiecej powiedziec?

Moze polecicie jakies inne lepsze miejsce?
Oczywiscie jade autem i zeby to nie bylo na poludniu Hiszpanii bo to bedzie za daleko...

Czy jest jakas opcja zeby ominac te oplaty drogowe we Francji? Z tego co wiem to sa mega duze...
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.04.2013 15:27

My w tym roku też jedziemy do Hiszpanii we wrześniu.
To co wyczytałem to nie kalkuluje się omijać autostrad,bo strata czasu i paliwa,opłaty nie są takie tragiczne.
Coś za coś.
Nocujecie po drodze czy ciągiem.
My planujemy nocować gdzieś we Francji,ale jeszcze nie wiemy gdzie.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.04.2013 15:41

witaj kt :)
oczywiscie jest droga alternatywna i we Francji i w Hiszpanii,kilometrow nie nadrobisz,ale czasu stracisz sporo,a oplaty nie sa az tak wysokie biorac pod uwage ilosc klometrow do zrobienia :) napewno nie bedziesz zawiedziony Hszpania-Katalonia,ale ja osobiscie polecam udac sie nizej poniewaz Costa Brava jest bardziej turystyczna niz Hiszpanska.
kt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kt » 11.04.2013 12:13

mireks planujemy rowniez gdzies nocowac po drodze.. albo koniec Niemiec albo Francja, jeszcze sie zobaczy :)
alutka9 no tak tylko, ze na Costa Brava mam juz 2150km z Kolobrzegu wiec na 1 raz do Hiszpanii chyba tam bedzie ok? W Chorwacji bylem 3 razy.
Na Costa Brava mysle wlasnie czy jechac do Lloret czy gdzies indziej...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
A może Hiszpania???? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone