Witamy wszystkich podróżników na platformie cro.pl© Chorwacja online™ – Witamy wszystkich podróżników na słonecznej stronie Chorwacji

Chorwacja dołącza do strefy Schengen oraz wprowadza euro

30.12.2022
Od początku 2023 zostaną zniesione kontrole graniczne na granicach słoweńsko-chorwackiej oraz węgiersko-chorwackiej, natomiast granica Chorwacji z Serbią, Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą staną się granicami zewnętrznymi strefy Schengen.

Również od 1 stycznia 2023 roku dotychczasowa waluta - kuna - zostaje zastąpiona przez euro. Do 14 stycznia 2023 płatności gotówkowe będą możliwe do realizacji w obu walutach, natomiast do końca 2023  roku kuny będzie można wymieniać na poczcie, w bankach oraz agencjach Fina. Bez opłat można będzie wymienić maksymalnie 100 banknotów i 100 monet podczas jednej transakcji. W przypadku wymiany dużej liczby banknotów lub monet banki komercyjne będą mogły naliczyć opłatę.

Od 2024 roku kuny będzie można zamienić na euro w chorwackim banku centralnym, nie wyznaczono w tym przypadku żadnych ram czasowych z wyjątkiem monet, które będzie można wymieniać tylko do końca 2025 roku.
Starsze aktualności:
cron
W 2023 Chorwacja dołącza do strefy Schengen oraz wprowadza euro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone