Chorwacja Online – witaj na słonecznej stronie Chorwacji

1 stycznia 2023 Chorwacja dołącza do strefy Schengen oraz wprowadza euro

30.12.2022
Od początku 2023 zostaną zniesione kontrole graniczne na granicach słoweńsko-chorwackiej oraz węgiersko-chorwackiej, natomiast granica Chorwacji z Serbią, Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą staną się granicami zewnętrznymi strefy Schengen.

Również od 1 stycznia 2023 roku dotychczasowa waluta - kuna - zostaje zastąpiona przez euro. Do 14 stycznia 2023 płatności gotówkowe będą możliwe do realizacji w obu walutach, natomiast do końca 2023  roku kuny będzie można wymieniać na poczcie, w bankach oraz agencjach Fina. Bez opłat można będzie wymienić maksymalnie 100 banknotów i 100 monet podczas jednej transakcji. W przypadku wymiany dużej liczby banknotów lub monet banki komercyjne będą mogły naliczyć opłatę.

Od 2024 roku kuny będzie można zamienić na euro w chorwackim banku centralnym, nie wyznaczono w tym przypadku żadnych ram czasowych z wyjątkiem monet, które będzie można wymieniać tylko do końca 2025 roku.
Starsze aktualności:
cron
W 2023 Chorwacja dołącza do strefy Schengen oraz wprowadza euro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022